کدخدایی: کسانی که قبلا صلاحیت‌شان تائید نشده، در انتخابات ثبت‌نام نکنند کدام گروه های شغلی و سنی واکسن زده اند/واکسیناسیون عمومی از پاییز حضور پرشور مردم در انتخابات از نشانه‌های مقاومت است/ جریان سازش یک فرصت‌سوزی برای فلسطین بود سازوکار واکسیناسیون در استان سریع‌تر و چابک‌تر شود/برگزاری نماز عید فطر در فضای باز /استان مرکزی رتبه اول کشور دربستری ها ابتلای 56799 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی 437 مورد مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟! زحمات کادر درمان در سونامی چهارم کرونا شاهکار بود/ مرکزی جزو استان های پیشرو در واکسیناسیون است رفع تصرف از اراضي دولتی در کمیجان اصلاح‌طلبان تا کم می‌آورند به کارگزاران اتهام می‌زنند/ کل کارنامه روحانی به‌پای اصلاحات است/ یک نفرت ملی علیه روحانی شکل‌گرفته است/ ساده‌لوحی آشنا باعث انتشار فایل صوتی ظریف شد/ اصلاح‌طلبان به محسن هاشمی حسادت می‌کنند تشکیل بسیج سازندگی حاصل اندیشه والای مقام معظم رهبری برای هویت بخشیدن به جوانان است/توزیع ۸۵۰ سری جهیزیه بین زوج های جوان در استان مرکزی
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
کد خبر: 83261
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

قیمت نهایی محصولات اساسی کشاورزی به زودی اعلام می شود/ کوتاهی وزرات صمت و جهاد در تأمین و توزیع نهاده‌ها

نظری در رابطه با آخرین وضعیت اصلاح نرخ خرید تضمینی در شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی گفت: در 11 محصولی که مشمول قانون هستند بر اساس سازوکار شورای جدید اصلاحات قیمت انجام و به زودی اعلام خواهد شد.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در رابطه با آخرین وضعیت اصلاح نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: با توجه به مصوبه مجلس که در واقع اصلاح دو تبصره از ماده واحده قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی بود در نهایت فرآیند قانونی طی شد و پس از تأیید شورای نگهبان و ابلاغ به دولت اولین جلسه آن با ترکیب مدنظر در قانون در بهمن‌ماه برگزار شد و در بحث تعیین قیمت‌های محصولات اساسی کشاورزی صحبت‌هایی مطرح‌شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: در 11 محصولی که مشمول این قانون هستند بر اساس سازوکار شورای جدید اصلاحات قیمت انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: اولین موضوعی که در دستور کار قرار دارد اصلاح قیمت گندم است و دولت هر کیلو 4 هزار تومان را برای سال زراعی 1400-99 عنوان کرده که موردبحث است و به‌زودی قیمت نهایی از این کارگروه اعلام خواهد شد.

کوتاهی وزرات صمت و جهاد در تأمین و توزیع نهاده‌ها

نماینده مردم خمین همچنین در رابطه با مشکلات ادامه‌دار توزیع نهاده‌های دام و طیور گفت: با توجه به اینکه سامانه بازارگاه از گذشته برای توزیع نهاده‌ها در نظر گرفته‌شده اما متأسفانه در حوزه اجرا هم وزارت صمت و هم وزارت جهاد کشاورزی در انجام وظایفی که در این زمینه داشتند کوتاهی‌هایی انجام دادند.

نظری ادامه داد: در طی این چند ماه با پیگیری‌های مجلس و به‌خصوص کمیسیون‌های تخصصی نهایتاً اصلاحاتی صورت گرفته و بخش‌هایی از این سامانه توزیع ترمیم‌شده است اما هنوز آن هدفی که در قانون پیش‌بینی‌شده است و انتظار می‌رود که دولت به‌درستی انجام بدهد محقق نشده است.

نماینده مردم خمین همچنین خاطرنشان کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس با جدیت پیگیر خواهد بود تا با توجه به اهمیت این موضوع و تأثیر آن بر فرآیند تولید توزیع نهاده‌ها را در کشور ساماندهی کند.

انتهای پیام/

captcha