مشارکت ۴۹ درصدی مردم استان مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری/بیاتی از حوزه تفرش،آشتیان و فراهان به مجلس راه یافت/پایان شمارش آرای شورای شهر در استان مرکزی مضرات شیر موز که باورش سخت است!  ۹ فوتی و شناسایی ۱۳۶مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  اعضای منتخب دوره ششم شورای شهر خنداب و جاورسیان مشخص شدند 2 کشته در حوادث رانندگی روز گذشته در استان مرکزی  منتخبین شورای شهرهای کمیجان و میلاجرد مشخص شدند سقوط بالگرد حامل صندوق‌های اخذ رای در دزفول/ یک نفر کشته و ۱۱ زخمی درخشش ملت در اولین آزمون قرن/ آیت‌الله رئیسی؛ هشتمین رئیس جمهور ایران اسامی اعضای دوره ششم شورای شهر تفرش اعلام شد کشف780 دستگاه گوشی تلفن همراه در توقیف 2دستگاه خودروی شوتی در شازند
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۹
کد خبر: 82822
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵

صالحی: همه آستانه‌های قدرت هسته‌ای را برخورداریم / واکسن کرونا با سانتریفیوژی که ما تولید کردیم، ساخته شد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی از گلوگاه‌های ساخت واکسن کرونا سانتریفیوژی بود که آن را تولید و در اختیار شرکت داروسازی داخلی قرار دادیم.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی‌اکبر صالحی عصر روز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه، در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه دائمی دستاورد‌های صنعت هسته‌ای کشور در سرای سعدالسلطنه استان قزوین با بیان اینکه با وجود فراز و نشیب‌ها و فشار‌ها و تحریم‌ها این انقلاب همچنان با قوت و بالندگی به جلو پیش می‌رود، اظهار داشت: دشمن باور نمی‌کند که دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم، اما باید بدانند همه آستانه‌های قدرت هسته‌ای را برخورداریم و آن را در چنگ خود داریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه موضوع هسته‌ای بهانه دشمن است، افزود: دشمنان با نظام اسلامی و حکومت ما مشکل دارند و قدرت هسته‌ای بهانه آنهاست.

وی اضافه کرد: بایدن نیامده، از توقف غنی‌سازی ایران سخن گفته که البته مقام معظم رهبری به این سخن پاسخ گفته‌اند و آمریکا باید بداند حرکت ایران به سمت دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای توقف‌ناپذیر است و این حق، قابل چشم‌پوشی نیست.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اگر آمریکا همچنان فکر می‌کند با فشار و تهدید می‌تواند ایران را تسلیم کند، بدا به حال آنان که هنوز ایران را نشناخته‌اند، تصریح کرد: برای آمریکا زشت است که پس از این همه سال هنوز نفهمیده که با فشار، تهدید و تحریم نمی‌تواند ایران را تسلیم کند. آمریکا، صدام، منافقان و داعش را در تقابل با ما قرار داد، اما همگان سرنوشت آن‌ها را دیدند.

صالحی با بیان اینکه محدودیت‌های آمریکا باعث ابتکار و خلاقیت ما در رفع نیاز‌های خود شده و جمهوری اسلامی را به کسب دانش و فناوری بیشتر تشویق کرده است، افزود: آن‌ها می‌خواستند با تحریم غذا و دارو ملت ما را گرسنه و بیمار کنند، اما اکنون در تولید محصولات غذایی و بسیاری از دارو‌ها خودکفا هستیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به خدمت صنعت هسته‌ای کشور به حوزه درمان و تولید دارو، ادامه داد: در این شرایط یکی از گلوگاه‌های ساخت واکسن کرونا سانتریفیوژی بود که آنرا تولید و در اختیار شرکت داروسازی داخلی قرار دادیم. به آمریکا می‌گوئیم که به جای تقابل، تعامل را نیز امتحان کند که البته باید بر پایه توازن باشد.

وی با بیان اینکه همه تلاش‌های دشمن برای آن است که ما قدرتمند نشویم تا آن‌ها هربلایی خواستند برسر ما بیاورند، ادامه داد: انقلاب ما انفجار نور بود و رنگ و بوی الهی دارد، بستری که این انقلاب برای ما فراهم کرد خدامحوری و اساس آن اخلاق و ارزش‌ها بود.

صالحی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس را باید یک جنگ جهانی علیه کشور ما که تازه انقلاب شده بود یاد کرد، گفت: گناه ما تنها فریاد زدن الله اکبر و استقلال و آزادی‌خواهی بود که استکبار آن را برنمی‌تابید.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) دین را که در کشور ما و جهان غبار و زنگار گرفته و مهجور شده بود احیا کرد که منحصر به ایران نبود بلکه به همه دنیا اختصاص داشت، گفت: با وجود همه تحریم‌ها دستاورد‌های عظیمی داشته‌ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: باید بپرسیم کدام کشور می‌توانست با جنگ جهانی تحمیلی هشت ساله و تحریم‌های فلج کننده و قطع درآمد‌های نفتی، خود را اداره کند، علت اینکه دشمن نتوانست کمر ما را بواسطه تحریم خم کند دستاورد‌های کسب شده پس از انقلاب اسلامی است.

صالحی اظهار داشت: پیشرفت‌های ما از درون جوشیده و کسی به ما یاد نداده که چگونه سانتریفیوژ و آب سنگین تولید کنیم و خودمان به آن دست یافته‌ایم و نگرانی دشمن نیز همین است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در سال ۶۸ چند نمونه سانتریفیوژ وارد کشور شد، گفت: ۲۰ سال طول کشید تا از آن‌ها استفاده کنیم، اما اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که خودمان آن‌ها را طراحی و می‌سازیم. باید ببینیم کشور ما در چه شرایطی به پیشرفت‌های عظیم علمی و فناوری دست یافته است.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر حرکت به سمت علم و فناوری، گفت: با وجود دستاورد‌های فراوان پیشرفت‌های ما در این عرصه کافی نیست و حرکت رو به قله است، اما هنوز تا رسیدن به قله راه داریم. باید قدر انقلاب را بدانیم و دستاورد‌های آن را افزایش دهیم و آن‌ها را برای مردم بازگو کنیم.

captcha
آخرین اخبار