اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟ واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
کد خبر: 82806
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

آیت الله مصباح توانست پرده از افکار شوم دشمنان اسلام و انقلاب بردارد

مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: آیت الله مصباح توانست پرده از افکار شوم دشمنان اسلام و انقلاب بردارد و به شبهات پاسخ دهد و با دفاع از اصول و مبانی انقلاب از جمله توحید، معاد و نبوت توانست جلوی هجمه ها را بگیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام تاج اباد مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی در گفتگو با ندای تفرش در خصوص شخصیت آیت الله مصباح گفت: از جمله اولین اقدامات آیت الله مصباح در دفاع از انقلاب اسلامی، نقش مهم ایشان در مبانی عمیق نظری و شرکت در جلسات شهید بهشتی در خصوص مبنای حکومت اسلامی بود که در این سلسله جلسات دنباله دار افراد شاخصی نظیر شهید باهنر، شهید مفتح و... نیز حضور داشتند.

تاج اباد اظهار کرد: این سلسله جلسات آن قدر مهم بود که ساواک از آن هراس داشت و سعی در از بین بردن دست نوشته ها و تحقیقات این جلسات داشت. اما تلاش آنها حکایت از دغدغه های عظیمی داشت که قطعا از همان روزهای نخستین، درصدد حفظ حرمت انقلاب، نهضت اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی بودند.

وی افزود: آیت الله مصباح از زمان پیروزی با نشریات انقلابی بعثت و انتقام  همکاری خوبی داشت. نشریه انتقام با هدف مبارزه با دستگاه طاغوت بود که اندیشه های امام(ره) را گسترش می داد و به چاپ می رسید. آیت الله مصباح با همکاری آیت الله مطهری با هدف ریشه کن کردن انحراف در همان ابتدای مبارزه، اقدامات مطلوبی را انجام دادند.

مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی با بیان این مطلب که آیت الله مصباح و مطهری معتقد بودند که در همان ابتدا، مبارزه با ریشه انحراف خشکیده شود. بزرگترین خطری که احساس می شد خطر مارکسیسم بود که با تشکیل کلاس ها و تهیه جزوات و نقد مبانی مارکسیسم توانستند مبارزه جدی با انحرافات مبانی و فکری در جامعه داشته باشند.

تاج اباد با بیان این مطلب که آیت الله مصباح یکی از منتقدین طرح اسلام بدون روحانیت بود، گفت: آیت الله مصباح توانست پرده از افکار شوم دشمنان اسلام و انقلاب بردارد و به شبهات پاسخ دهد و با دفاع از اصول و مبانی انقلاب از جمله توحید، معاد و نبوت توانست جلوی هجمه ها را بگیرد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: فرمایشات رهبری درباره شخصیت آیت الله مصباح، نشان دهنده جایگاه فکری و ارزشمند آیت الله مصباح است که وی توانست خلاهای موجود را برطرف کرده و جوانان را از خطر انحراف حفظ کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار