آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست ۷ دستور ویژه محسنی اژه‌ای برای بهبود وضعیت زندان‌ها‌/ ۲۰۰ درخواست زندانیان از قاضی القضات آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه/ واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده در فاز اول
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹
کد خبر: 82354
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
ماجرای سرمایه‌گذاری در تولید پوشاک تفرش؛

پروانه تاسیس واحد تولید پوشاک تفرش به دلیل خلف وعده در تکمیل ابطال شد/ با استرداد زمین می‌توان چندین واحد تولیدی خرد مستقر کرد

فرماندار تفرش در خصوص ماجرای سرمایه‌گذاری یک واحد تولید پوشاک در تفرش گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده با مقامات قضایی استان و شهرستان و همچنین استاندار، به دلیل خلف وعده در تکمیل طرح و عدم پیگیری مناسب آن، علی رغم فرصت‌های داده‌شده، پروانه تاسیس این شرکت توسط اداره صنعت، معدن و تجارت ابطال شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حاجی علی بیگی فرماندار تفرش در گفتگو با ندای تفرش در خصوص ابطال پروانه شرکت تولید پوشاک "بافت آرمیکا" گفت: از سال ۹۵فرآیند احداث این شرکت را آغاز شد و سرمایه‌گذار تعهد کرده بود که با جذب سرمایه‌گذار خارجی، این طرح را تکمیل و برای ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند.

حاجی علی بیگی با بیان این مطلب که مشارکت مسئولین استانی و شهرستانی در جهت احداث این طرح، با نیت خیر و ایجاد اشتغال بود، اظهار کرد: در ابتدای طرح و سرعت گرفتن اجرایی شدن آن، ۱۱ هزار متر مربع بنا احداث و بخشی از سالن های این شرکت تکمیل شد.

وی افزود: خروج آمریکا از برجام و محدودیت‌های بعد از آن، سبب شد که سرمایه‌گذار خارجی نتواند سرمایه‌اش را به داخل کشور بیاورد.

فرماندار تفرش به عدم بهره مندی این طرح از تسهیلات رونق تولید، اشاره و بیان کرد: تسهیلات رونق تولید به طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد اختصاص می‌یابد، اما طرح شرکت بافت آرمیکا، کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

حاجی علی بیگی با اشاره به نارضایتی عمومی در خصوص عدم تکمیل این طرح گفت: در خصوص بررسی و پیگیری این طرح، جلسات مختلفی برگزار و مهلت‌هایی تا پایان آبان ماه داده شد تا سرمایه‌گذار بتواند طرحش را بیشتر پیگیری کند و به نتیجه برساند.

وی تصریح کرد: متاسفانه سرمایه‌گذار کار را رها کرده و با این استدلال که این زمین را در اختیار دارد و می‌تواند مالکیت خودش را بر این اراضی تثبیت کند، پیگیری امورات را به‌درستی انجام نداده است.

فرماندار تفرش ادامه داد: با پیگیری‌های انجام‌شده با مقامات قضایی استان و شهرستان و همچنین استاندار، به دلیل خلف وعده در تکمیل طرح و عدم پیگیری مناسب آن، علی رغم فرصت‌های داده‌شده، پروانه تاسیس این شرکت توسط اداره صنعت، معدن و  تجارت ابطال شد.

حاجی علی بیگی، هدف از ابطال پروانه را استرداد زمین عنوان و اضافه کرد: بعد از ابطال پروانه تاسیس، در مرحله بعدی قرارداد ابطال می‌شود.

وی افزود: تا پایان بهمن‌ماه فرآیند داوری زمین توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان انجام و نهایتا قرارداد آن فسخ خواهد شد.

فرماندار تفرش با تاکید بر این مطلب که فسخ قرارداد به معنای استرداد زمین نیست، ادامه داد: فسخ قرارداد پیش‌نیاز خلع ید سرمایه‌گذار است.

حاجی علی بیگی با بیان مطلب که سرمایه‌گذار در پرداخت اقساط خود در قبال واگذاری زمین، کوتاهی کرده و به جز مبلغ اولیه، اقساط خود را نپرداخته است، گفت: این مسئله سبب پیگیری بیشتر شد.

وی در خصوص سنگ نگاره ها و دفینه موجود در محل احداث این شرکت، اظهار کرد: این مسئله در مدیریتهای قبلی شهرستان تصمیم گیری و مقرر شده بود که سنگ نگاره ها از محوطه احداث شرکت، بیرون برده و پس از احداث میدان در فاز دوم ناحیه صنعتی این سنگ نگاره ها در آنجا نگه داری شود.

فرماندار تفرش ادامه داد: اسناد و شواهدی در خصوص وجود دفینه یا گنج در محل احداث شرکت و یا استخراج آن توسط افراد وجود ندارد. مراجع امنیتی، نظارتی و انتظامی شهرستان هم این مسئله را تایید نکرده اند.

حاجی علی بیگی با بیان این مطلب که با استرداد زمین، می توان واحدهای تولیدی خرد و کارگاهی را در آنجا مستقر کرد، اضافه کرد: تمام تلاشهای مسئولین استانی و شهرستانی در خصوص راه اندازی این واحد بود که این مهم محقق نشد.

وی با بیان این مطلب که زمین به متراژ حدود ۲۱ هکتار بر اساس قیمت کارشناسی به صورت تقسیط شده در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته بود، گفت: سرمایه گذار صرفا ۴۰۰ میلیون پیش پرداخت اولیه را پرداخت کرد و مابقی اقساط را نپرداخته است.

فرماندار تفرش به مفاد حقوقی و قانونی در اعطای زمین اشاره و اضافه کرد: بر اساس مفاد قانونی، سرمایه گذار خسارت وارده کرده است. با توجه به سالن های احداث شده، پیشنهاد شد که سرمایه گذار طرح را اصلاح کند و در حدود ۲ هکتار از زمین طرح جدید اقتصادی همراه با زمان‌بندی ارائه کند. در صورت عدم همکاری سرمایه‌گذار، با داوری شرکت شهرک‌های صنعتی، خلع ید و قلع بنا انجام می‌شود.

حاجی علی بیگی خاطرنشان کرد: با توجه به تضییع حقوق  بیت المال که با عدم پیگیری و انفعال همراه بوده است، طبیعتا فرد باید این گونه عواقب را پذیرا باشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار