آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست ۷ دستور ویژه محسنی اژه‌ای برای بهبود وضعیت زندان‌ها‌/ ۲۰۰ درخواست زندانیان از قاضی القضات آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه/ واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده در فاز اول
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۲
کد خبر: 82333
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
مدیر حوزه علمیه اراک:

آیت‌الله مصباح یزدی برای نشر معارف دین بسیار تلاش کرد

حجت‌الاسلام میر مهدی گفت: آیت‌الله مصباح یزدی شخصیت برجسته علمی و ممتازی بودند که تلاش بسیار وافری در نشر معارف دین انجام دادند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام میر مهدی، مدیر حوزه علمیه اراک در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: آیت‌الله مصباح یزدی شخصیت برجسته علمی و ممتازی بودند که تلاش بسیار وافری در نشر معارف دین انجام دادند و فقط به انتقال علوم اکتفا نمی‌کردند بلکه خودشان تفکر و تولید علم داشتند به‌گونه‌ای که بعد از مرحوم شهید مطهری به‌عنوان دومین متفکر شناخته شدند.

میر مهدی بیان کرد: این شخصیت بزرگوار با همکاری و مشارکت سایر علما توانستند موسسه‌ای را قبل از انقلاب راه‌اندازی کنند و با برگزاری جلسات متعدد توانستند  شاگردان بسیار زیادی را تربیت و افراد زیادی را با خود همراه کنند. تعداد زیادی از مردم را در سراسر کشور با معارف دین آشنا کنند.

این کارشناس مذهبی گفت: بعد از انقلاب نیز با تأسیس مجتمع آموزشی و علمی پژوهشی امام خمینی(ره) علوم روز خصوصاً مباحث جامعه‌شناسی، روانشناسی، اقتصاد ، حقوق و ..  شکل دیگری به خود گرفت و عده زیادی طلبه پرورش پیدا کردند و در ایران و کشورهای خارجی برجستگی این دانشجویان مشخص و روشن بود و بسیار مؤثر واقع شدند.

وی بیان کرد: در اوایل انقلاب ایشان با بزرگان کمونیست از جمله احسان طبری که بزرگترین تئوریسین حزب توده در آن زمان بود، مناظراتی داشتند هر زمانی که مسائل مبنایی جمهوری اسلامی از طرف معاندین و لیبرالها مورد حمله قرار می گرفت ایشان وارد صحنه شدند و مباحثی را در باب حکومت اسلامی ارائه می دادند چون ایشان مسائل را مبنایی و ریشه ای و با استدلال محکم و متقن مطرح می کردند طوری که معاندین و بدخواهان نمی توانستد پاسخ دهند دست به فحاشی می زدند و دنبال ترور شخصیت ایشان بودند و مورد هجوم لیبرال ها قرار می گرفت.

میر مهدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر امثال آیت الله مصباح  بسیار کم و انگشت شمارهستند وظیفه داریم  از کتب و آثار بسیار ارزنده که در زمینه های مختلف از جمله فلسفه ، اخلاق ، جامعه شناسی که برجای گذاشتند نهایت استفاده را ببریم .

وی به حدیثی از امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: حضرت علی ( ع) فرمودند "علما همیشه باقی هستند جسمشان نیست اما آثار آن ها در دل های مردم وجود دارد"

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار