کدخدایی: کسانی که قبلا صلاحیت‌شان تائید نشده، در انتخابات ثبت‌نام نکنند کدام گروه های شغلی و سنی واکسن زده اند/واکسیناسیون عمومی از پاییز حضور پرشور مردم در انتخابات از نشانه‌های مقاومت است/ جریان سازش یک فرصت‌سوزی برای فلسطین بود سازوکار واکسیناسیون در استان سریع‌تر و چابک‌تر شود/برگزاری نماز عید فطر در فضای باز /استان مرکزی رتبه اول کشور دربستری ها ابتلای 56799 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی 437 مورد مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟! زحمات کادر درمان در سونامی چهارم کرونا شاهکار بود/ مرکزی جزو استان های پیشرو در واکسیناسیون است رفع تصرف از اراضي دولتی در کمیجان اصلاح‌طلبان تا کم می‌آورند به کارگزاران اتهام می‌زنند/ کل کارنامه روحانی به‌پای اصلاحات است/ یک نفرت ملی علیه روحانی شکل‌گرفته است/ ساده‌لوحی آشنا باعث انتشار فایل صوتی ظریف شد/ اصلاح‌طلبان به محسن هاشمی حسادت می‌کنند تشکیل بسیج سازندگی حاصل اندیشه والای مقام معظم رهبری برای هویت بخشیدن به جوانان است/توزیع ۸۵۰ سری جهیزیه بین زوج های جوان در استان مرکزی
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱
کد خبر: 82263
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله:

۱۵۰ مقاله تخصصی و علمی در خصوص سیره و اندیشه امام خمینی(ره) به چاپ رسید

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله گفت:طی فراخوان هایی داده شد و همایش هایی که برگزار شد ۱۵۰ مقاله تخصصی و علمی در خصوص سیره و اندیشه امام خمینی(ره) در استان به چاپ رسیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید جواد محمدی مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی در نشست ستاد کشوری گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس سپاه با حضور کنفرانسی سردار حاج علی فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده کل سپاه پاسداران برگزار شد گفت: امروز یکی از وظیفه ها و رسالت های مهمی که در قبال فرهنگ دفاع مقدس داریم روایت و تبیین صحیح و جلوگیری از تحریف این فرهنگ ارزشمند است که باید به درستی به آن توجه شود.

وی افزود: خوشبختانه در سالجاری با توجه به چهلمین سالگرد دفاع مقدس اقدامات و فعالیت های خوبی در حوزه دفاع مقدس انجام شد که قابل تقدیر است و دستگاه های زیادی هم در طی این ایام مشارکت داشتند.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله اظهار کرد: مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی از شش سال گذشته اقدامات زیرساختی زیادی در راستای تبیین فرهنگ دفاع مقدس، نقش استان مرکزی در آن مقطع، پرداختن تخصصی به شهدا، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران داشته که خوشبختانه امروز نتیجه این اقدامات به وضوح مشخص و قابل بهره برداری است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی زادگاه حضرت امام خمینی(ره) است لذا از سال های گذشته دغدغه تبیین نقش امام در انقلاب و دفاع مقدس وجود داشته که در این راستا ۱۲ عنوان کتاب با محتوای نقش امام(ره) در دفاع مقدس تهیه و به چاپ رسیده که تهیه کتاب و محتوا در این خصوص با قوت ادامه دارد.

محمدی افزود: در همین راستا طی فراخوان هایی که داده شد و همایش هایی که برگزار شد ۱۵۰ مقاله تخصصی و علمی در خصوص سیره و اندیشه امام خمینی(ره) به چاپ رسید و هم اکنون نیز ارائه مقالات انجام می شود.

وی با بیان اینکه اقداماتی که در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سپاه انجام شده در بخش های مختلفی همچون خدمت رسانی و محرومیت زدایی، اقدامات محتوایی و تولیدات هنری، اقدامات فضای مجازی، مراسمات و مناسبت ها، ادبی و انتشاراتی و مبارزه با ویروس کرونا هستند،گفت: در قالب ۲۵ کمیته و ۱۶ کارگروه تخصصی در سطح استان انجام شدند.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله افزود: تولید ۱۵ فوتورمان، ۱۴ مستند از سوژه های نقش استان در دفاع مقدس، ۳۰ عنوان برنامه تلویزیونی، ۱۸ عنوان برنامه رادیویی، ساخت ۱۰ مستند از زندگینامه شهدای استان از جمله اقدامات هنری در راستای چهل سالگی دفاع مقدس است.

وی بیان کرد: با توجه به تشکیل قرارگاه حضرت روح الله در استان اقدامات محتوایی در خصوص حضرت امام(ره) و کربلایی کاظم ساروقی که از افتخارات استان هستند اردوهایی تحت عنوان هفت اقلیم و شهید ایزدپناه در نظر گرفته شده بود که در ایام کرونا متوقف شده بودند اما به تازگی از سرگیری شدند.

محمدی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که مورد تقدیر مسئولین کشوری ستاد چهل سالگی هم قرار گرفت تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس بود، گفت: بیش از ۷ هزار ۵۰۰ رزمنده تاکنون تجلیل شده اند و تا پایان سال تجلیل از ۲۰ هزار رزمنده انجام خواهد شد که ادارات و دستگاه های دیگر در این راستا مشارکت داشتند.

وی افزود: در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیش از ۳۵۰ عنوان برنامه در سطح استان به همت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و مشارکت دستگاه های اداری و دولتی انجام شده که این برنامه ها تا پایان سال نیز ادامه خواهند داشت.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله خاطر نشان کرد: خوشبختانه اقدامات استان مرکزی مورد تقدیر سردار حاج علی فضلی و مسئولین ستاد چهل سالگی در سپاه قرار گرفت که از فعالیت های سپاه روح الله در خصوص چاپ و نشر کتب مربوط به امام خمینی(ره) و دفاع مقدس و فعالیت هایی که در حوزه تبیین شخصیت و سیره کربلایی کاظم ساروقی انجام شده تقدیر کردند.

انتهای پیام/ 

captcha