کدخدایی: کسانی که قبلا صلاحیت‌شان تائید نشده، در انتخابات ثبت‌نام نکنند کدام گروه های شغلی و سنی واکسن زده اند/واکسیناسیون عمومی از پاییز حضور پرشور مردم در انتخابات از نشانه‌های مقاومت است/ جریان سازش یک فرصت‌سوزی برای فلسطین بود سازوکار واکسیناسیون در استان سریع‌تر و چابک‌تر شود/برگزاری نماز عید فطر در فضای باز /استان مرکزی رتبه اول کشور دربستری ها ابتلای 56799 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی 437 مورد مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟! زحمات کادر درمان در سونامی چهارم کرونا شاهکار بود/ مرکزی جزو استان های پیشرو در واکسیناسیون است رفع تصرف از اراضي دولتی در کمیجان اصلاح‌طلبان تا کم می‌آورند به کارگزاران اتهام می‌زنند/ کل کارنامه روحانی به‌پای اصلاحات است/ یک نفرت ملی علیه روحانی شکل‌گرفته است/ ساده‌لوحی آشنا باعث انتشار فایل صوتی ظریف شد/ اصلاح‌طلبان به محسن هاشمی حسادت می‌کنند تشکیل بسیج سازندگی حاصل اندیشه والای مقام معظم رهبری برای هویت بخشیدن به جوانان است/توزیع ۸۵۰ سری جهیزیه بین زوج های جوان در استان مرکزی
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
کد خبر: 82202
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با «دیار آفتاب» عنوان کرد؛

طرح اصلاح قانون بیمه کشاورزی به زودی به صحن مجلس می رود/پوشش همه مطالبات بیمه ای کشاورزان

نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: مباحث طرح اصلاح قانون بیمه کشاورزی در کمیسیون جمع‌بندی شده و آماده است تا در صحن علنی مجلس هم در نوبت بررسی و تصویب قرار بگیرد.

علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ از طرح این کمیسیون برای اصلاح بیمه کشاورزی خبر داد و گفت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی مجموعه‌ای است که زیر نظر بانک کشاورزی فعالیت می‌کند و موظف است تا محصولات اساسی کشاورزی را بیمه کند اما همواره با مشکلاتی مواجه بوده است.

وی افزود: مشکلات این صندوق هم به لحاظ تأمین منابع سهم دولت و هم عدم اقبال کشاورزان به بیمه و همچنین جامع نبودن قانون در جهات مختلف باعث شد تا اصلاحاتی در قالب یک طرح در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی شود.

بیمه کاملی از محصولات کشاورزی با همه جوانب کار دیده‌شده است/ همه‌ بیمه‌های بخش کشاورزی در یک صندوق متمرکز می شود

نماینده مردم خمین در تشریح جزئیات این طرح گفت: بیمه کاملی از محصولات کشاورزی با همه جوانب کار دیده‌شده است و در این طرح دولت ملزم می‌شود کشاورزان محصولات اساسی را برای هرسال بیمه کند و به‌جای پرداخت حق بیمه در ابتدای سال از طرف کشاورز دولت این مبلغ را بعد از برداشت محصول دریافت کند لذا این یکی از مواردی است که موجب اقبال کشاورزان به بیمه محصولات نیز خواهد شد.

نظری ادامه داد: در این بیمه مدنظر است که دولت سهم خود را به‌صورت کامل اختصاص بدهد چراکه در اکثر مواقع دولت سهم خود را دیر اختصاص می‌دهد و کشاورزانی که آسیبی دیده‌اند زمان پرداخت خسارت آن‌ها به تأخیر می‌افتد لذا بناست که بر اساس این طرح تخصیص سهم دولت به‌صورت صد در صد لحاظ شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله بعدی بحث جامع بودن این بیمه است که در این طرح جوانب مختلفی از آن دیده‌شده است؛ از بیمه خود محصول، شخص کشاورز، کارگران شاغل در بخش کشاورزی، بیمه ماشین‌آلات کشاورزی و کسانی که در این بخش دچار آسیب می‌شوند تا نهایتاً بیمه محصولات در مقابل حمله حیوانات وحشی موردتوجه قرارگرفته است.

وی افزود: این طرح اصلاحی به‌نوعی در نظر گرفته‌شده است که همه‌ی بیمه‌های بخش کشاورزی به‌صورت جامع در همین صندوق متمرکز باشد و ضمانت اجرایی داشته باشند تا همه مطالبات کشاورزان در بخش بیمه تحت پوشش قرار بگیرد.

نماینده مردم خمین خاطرنشان کرد: مباحث طرح اصلاح قانون بیمه کشاورزی در کمیسیون جمع‌بندی شده و آماده‌ است تا در صحن علنی مجلس هم در نوبت بررسی و تصویب قرار بگیرد.

انتهای پیام/

captcha