افت ۳۰ درصدی خرید گندم نسبت به سال قبل/ گندم های وارداتی در حال ترخیص از گمرک خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی روحانی زمین سوخته اقتصاد را تحویل دولت بعدی می دهد/ تئوری های غربی در اقتصاد اسلامی جایگاهی ندارد اهالی فرهنگ چه انتظاراتی از وزیر فرهنگ و ارشاد دولت جدید دارند؟ بازگشت رونق اقتصادی با راه‌اندازی مجدد مجتمع فولاد ارومیه محقق می‌شود/ مصادره اموال فولاد؛ شایعه یا واقعیت!؟ هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد رزمایش رصد و پایش مصرف برق ادارات، اصناف و مساجد استان مرکزی آخرین تغییرات طرح شفافیت آرا/ ارائه فایل صوتی جلسات هیات رئیسه به نمایندگان
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷
کد خبر: 81732
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب خبر داد

واکسیناسیون 270 هزار رأس دام علیه بیماری‌ها در خنداب/انجام ۱۱۷۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآوردهای خام دامی

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۷۰ هزار رأس دام در شهرستان در برابر بیماری‌های مختلف واکسینه شده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجید محمدی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: دامپزشکی فعالیت‌های مختلفی دارد که عمده فعالیت دامپزشکی واکسیناسیون دام و طیور است.

مجیدی اظهار کرد: شهرستان خنداب با دارا بودن ۱۲۰ رأس هزار دام سبک و ۹ هزار رأس  دام سنگین به‌عنوان پنجمین جمعیت دامی استان است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۲۷۰ هزار رأس دام در شهرستان در برابر بیماری‌های مختلف واکسینه شده‌اند در بحث واکسیناسیون تب مالت دام سبک و سنگین پوشش خوبی داشتیم که منجر می‌شود مبتلایان انسانی کاهش پیدا کند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خنداب بیان کرد: مهم‌ترین کار پیش رو واکسیناسیون تب برفکی در سطح شهرستان است که با توجه به اینکه بودجه‌ای امسال برای اجرای این طرح قرار نگرفته امسال هزینه واکسن و دستمزد مایه‌کوب به عهده دامدار است. با توجه به اینکه هزینه واکسن در مقابل هزینه درمان ناچیز است انتظار می‌رود دامداران شهرستان اهتمام ویژه‌ای نسبت به واکسیناسیون‌های دام‌های خود داشته باشند.

محمدی بیان کرد: در شهرستان خنداب دو داروخانه و دو درمانگاه دامپزشکی داریم که دامداران با مراجعه به این مراکز می‌تواند نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه دامپزشکی نظارت مستقیم بر روی تولید و بسته‌بندی و عرضه انواع فرآورده‌های خام دامی نظیر گوشت، تخم‌مرغ، شیر، عسل و .. دارد بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۷۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه نظیر قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها و سایر مراکز مرتبط صورت گرفته است و در این راستا ۵ مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی و در این خصوص اعمال قانون شده‌اند.

رئیس دامپزشکی خنداب گفت: در خنداب یک واحد کشتارگاه دام وجود دارد. کشتار به‌صورت بهداشتی و پس از معاینه توسط ناظر بهداشتی دامپزشکی و نگهداری در سردخانه به مدت ۲۴ ساعت برای عرضه عموم راهی بازار می‌شود. ابتدای سال تعداد ۱۶۰ رأس دام سنگین و ۱۱۵۰ رأس دام سبک در این کشتارگاه ذبح‌شده است و با توجه به انتقال کشتار شهر جاورسیان به این کشتارگاه رشد حدود ۲۰۰ درصدی نسبت به سال های قبل دارد.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون ۴ رأس دام سبک و ۳ رأس دام سنگین در کشتارگاه به علت بیماری معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج‌شده و ۵ واحد متخلف به مراجع غذایی معرفی و ۲۶۰ کیلوگرم انواع فراورده‌های خام دامی تاریخ گذشته ضبط و معدوم گردیده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار