هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد رزمایش رصد و پایش مصرف برق ادارات، اصناف و مساجد استان مرکزی وارداتچی ها برای سودهای کلان به دنبال نابودی تولید داخلی هستند/ استعدادهای کشور نباید فدای سودجویی رانت خواران شود اجراي طرح پاکسازي نقاط آلوده و جمع آوري 84 نفر از معتادان متجاهر و توزیع کنندگان مواد مخدر در اراک  مدیریت مصرف برق تنها راه حل برون رفت از خاموشی هاست/ قطع برق ۲۰ اداره پرمصرف اراک ساخت واگن ایرانی ۲۶ محوره در اراک   ‏واردات ماشین آلات راهسازی مستعمل ظلم مضاعف به هپکو است/ مجلس تکلیف بخش خصوصی با بخشنامه های مختلف را روشن کند جولان کرونا در استان مرکزی/ ۵ فوتی و شناسایی ۳۵۶مورد مبتلا به کووید ۱۹ هوای اراک و شازند برای چهارمین روز متوالی ناسالم شد/ روزهای ناسالم اراک یک گام تا رسیدن به رکورد کل سال 99! افزايش 86 درصدي كشفيات كالاي قاچاق به ارزش 841 ميليارد ريال در استان مركزي 
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
کد خبر: 81612
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
کارشناس مسائل سیاسی:

دموکراسی آمریکایی به پایان عمر خود نزدیک شده است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اتفاقاتی که در طی روزهای اخیر در ایالات متحده رخ داده، نشان می دهد دموکراسی آمریکایی به پایان عمر خود نزدیک شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: اتفاقاتی که در طی روزهای اخیر در ایالات متحده به ویژه فراخوان ترامپ رئیس جمهور آمریکا از هواداران خود برای تصرف ساختمان کنگره آمریکا رخ داد، نشان می دهد  دموکراسی آمریکایی به پایان عمر خود نزدیک شده است.

هانی زاده اظهار کرد: مرگ تعدادی از هواداران ترامپ توسط گارد ملی خشن آمریکا نشان داد ساختار حاکمیتی و دموکراسی مورد ادعای آمریکا کاملا  لرزان و بی پایه است و چهره واقعی آمریکا که چهره وحشیانه ای است برای افکار عمومی جهان آشکار شد.

 هانی زاده بیان کرد: ادعای ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مبنی برتقلب در انتخابات نشان می دهد سازمان های دموکراتیک و مردمی که ناظر بر انتخابات هستند از یک پایگاه قوی برخوردار نیستند و دموکراسی و حاکمیت مورد ادعای آمریکا که برخاسته از اراده ملت است کاملا ساختگی و غیر واقعی است.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار در تاریخ ایالات متحده به مدت 15 روز حکومت نظامی اعلام شده است که نشان می دهد آمریکا به سمت تقابل طیف های مختلف و فروپاشی حرکت می کند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: دو جریان قدرتمند در سراسر ایالات متحده در برابر هم صف آرایی کرده اند، نژاد پرستان سفید پوست آمریکا که خواهان سرکوب سیاه پوستان و رنگین پوستان هستند و حاکمیت خود را بر اساس هژمونی نظامی آمریکا بنا گذاشتند و طیف دیگر سیاه پوستان و رنگین پوستان و مهاجرین هستند که احساس سرکوب می کنند و احساس می کنند به حاشیه رانده شده اند و در تقابل با جریان های سفید پوست افراطی هستند.

وی افزود: تعامل وحشیانه پلیس با هواداران ترامپ و اینکه ترامپ قصد کودتا داشت نشان می دهد آمریکا در واقع جایگاه خود را نزد ملت های جهان و افکار عمومی از دست داده است.

هانی زاده در پایان اظهار کرد: به نظر می رسد آمریکا وارد یک فضای تیره و تار شده و در آینده ممکن است جنگ داخلی در ایالات متحده به وقوع بپیوندند و فروپاشی آمریکا تدریجی به وقوع خواهد پیوست و سقوط ایالات متحده در حقیقت مشابه اتحاد جماهیر شوروی سابق خواهد بود و آمریکا دچار فروپاشی خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار