صف مرغ؛ تاانتهای دولت بی‌تدبیر و ناامید/ ۱۰۰ تن مرغ وارد شده به ناکجاآباد پرکشید بازدید فرمانده سپاه روح الله از پروژه های محرومیت زدایی بسیج سازندگی زرندیه اجرای طرح‌های بسیج کارگران مانع از تعطیلی ۱۰۰ واحد صنعتی استان مرکزی شد برگزاری نشست بصیرتی عملیات مرصاد افت ۳۰ درصدی خرید گندم نسبت به سال قبل/ گندم های وارداتی در حال ترخیص از گمرک 12 گروه جهادی در دهه امامت و ولایت به مناطق محروم زرندیه اعزام شدند تفکر بسیج گره گشا و نجات دهنده است/ گروه های جهادی بسیج در راستای تبیین دستاوردهای جهادی نقش آفرینی کنند خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
کد خبر: 81580
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
هانی زاده:

هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد پاسخ صریح به تجاوزات و جنایات آمریکا بود

کارشناس مسائل منطقه با بیان این مطلب هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد پاسخ صریح به تجاوزات و جنایات آمریکا بود، گفت: هرچند انتقام گیری در انتظار عاملان ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس وجود دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ هانی زاده کارشناس مسائل منطقه در گفتگو با ندای تفرش با اشاره به حمله موشکی به پایگاه عین الاسد در عراق گفت: پس از ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در بغداد، ایران موضوع را بررسی کرد و معلوم شد که هلی کوپتر و هواپیماهایی از پایگاه نظامی عین الاسد آمریکا در منطقه پرواز کرده و منجر به ترور شهید سلیمانی شده است.

هانی زاده اظهار کرد: فرماندهان نظامی ارتش تروریستی آمریکا، عملیات تروریستی شهادت سلیمانی را هدایت می کردند؛ پایگاه عین الاسد بزرگترین پایگاه نیروی هوایی آمریکا در کل منطقه و از تجهیزات پیشرفته پایش منطقه ای و رصد تحرکات منطقه برخوردار بود.

وی افزود: ایران پس از ترور شهید سلیمانی، پایگاه عین الاسد را هدف قرار داد و تمام تجهیزات موجود در این پایگاه را هدف قرار داد و منهدم کرد. پایگاه عین الاسد جزئی از رده نظامی پنتاگون محسوب می شود که 90 نفر از نیروهای آنان در این عملیات کشته شدند. ایران در این عملیات ثابت کرد که قدرت پاسخگویی به آمریکا و ارتش تروریستی آمریکا را دارد.

کارشناس مسائل منطقه با بیان این مطلب، هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد پاسخ صریح به تجاوزات و جنایات آمریکا بود، ادامه داد: هرچند انتقام گیری در انتظار عاملان ترور شهید سلیمانی و  ابومهدی المهندس وجود دارد.

هانی زاده با اشاره به اینکه ایران تنها کشوری است که توانست هیمنه پوشالی آمریکا را در منطقه سرکوب کند، بیان کرد: هدف قرار دادن پهپاد پیشرفته آمریکا در خلیج فارس و سرنگون کردن این پهپاد، دستگیری 20 نفر از نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه نشانه قدرت ایران است.

وی افزود: آمریکا یک قدرت پوشالی است که تاوان ماجراجویی خودش در آینده خواهد داد. لذا جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که در دفاع از تمامیت ارضی و استقلال خودش کوتاه نخواهد آمد و به مقابله با تجاوزات آمریکا ادامه خواهد داد.

کارشناس مسائل منطقه گفت: به نظر می رسد آمریکاییها به خوبی از قدرت ایران آگاهی دارند و در چند ماه اخیر که دونالد ترامپ قصد ماجراجویی علیه ایران را داشت، ولی ژنرالهای پنتاگون که به قدرت ایران وقوف و آگاهی دارند مانع از این شد که دونالد ترامپ علیه ایران دست به اقدام بزند.

هانی زاده ادامه داد: آمریکائیها در واقع شکست سیاسی سنگینی متحمل شدند و ترامپ قصد داشت در طول ماههای اخیر، قدرت خودشان را در آخرین روزهای حیات سیاسی علیه ایران به اثبات برساند. با توجه به اینکه هرگونه بحرانی در منطقه علیه ایران شکل بگیرد و هرگونه ماجراجویی علیه ایران هزینه های سنگینی برای منطقه و آمریکا دارد، لذا دونالد ترامپ به شدت از واکنش ایران وحشت دارد.

کارشناس مسائل منطقه با اشاره به وضعیت بغرنج در آمریکا، اظهار کرد: با توجه به ناتوانی آمریکا در اداره امور کشور، بحرانهای اجتماعی و دو قطبی شدن جامعه آمریکا، موج نفرت سیاه پوستان نسبت به سفیدپوستان در آمریکا به سمت تقابل اجتماعی پیش خواهد رفت و این تقابل اجتماعی را دونالد ترامپ و تیم نژاد پرست او در آمریکا ایجاد کرده است.

هانی زاده ادامه داد: کشتار سیاه پوستان به نوعی آمریکا را در آستانه شکاف اجتماعی بزرگی قرار داده است. مسئله کرونا و ناتوانی در مقابله با بحران کرونا یک شکست دیگری برای دونالد ترامپ تلقی می شود.

وی خاطر نشان کرد: افزایش تعداد کشته های آمریکا ناشی از ویروس کرونا که این مسئله برای آمریکا مدعی پیشرفت و برخورداری از فناوری پزشکی بالا، یک فاجعه تلقی می شود. به نظر می رسد که دونالد ترامپ در طول 4 سال حاکمیت خودش در کاخ سفید در هیچ زمینه ای موفقیت و پیروزی نداشته و به همین دلیل سبب شکست وی در انتخابات شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار