واکسیناسیون مهماندارهای قطار و هواپیما در مرداد/ واکسینه معلمان در روز عید غدیر خم تزریق ۱۶۷ هزار دوز واکسن کرونا در استان مرکزی بسیج امکانات و تجهیزات برای مقابله با کرونا یک ضرورت مهم است شیرین سازی آب درروزگارخشکسالی/خزر کام تشنه گلستان را سیراب می کند جواد فروغی با اقتدار پرچم ایران را در المپیک بالا برد/ تیم فنی فروغی خیلی حرفه‌ای بود غیرت ورزشکاران ایران علی رغم حمایت مسئولین آنها را تاریخ ساز می کند/ جواد فروغی با طلای المپیک، کام مردم را در اوج تنگناهای اقتصادی شیرین کرد سامانه جدید بارشی اواسط هفته وارد کشور می شود تعلق قلبی به اهل بیت(ع) کلید نجات بشریت است/ کمک ۱۴ میلیارد ریالی مردم استان مرکزی به ستاد بازسازی عتبات عالیات دهمین دوره جایزه ادبی یوسف برگزار می‌شود چرا نهاده‌های دامی در گمرکات دپو شده است؟
سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
کد خبر: 81510
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
پژمانفر در گفت‌وگو با دانا:

دولت مانع ورود مجلس به پرونده حقوق‌های نجومی است/ نجومی‌بگیران قانونی پول‌های کلان دریافت می‌کنند!

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بود سقف حقوق ها بیش از 7 برابر نباشد اما دولت این سقف حقوق را برداشت و نتیجه این شد که امروز طبق اختیاراتی که هیئت های امنا و مسئولان یک دستگاه دارند، افرادی را در جامعه داریم که می توانند تا بیش از 50 میلیون تومان به صورت رسمی و قانونی دریافتی داشته باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ «نصرالله پژمانفر»، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده حقوق های نجومی در مجلس گفت: در موضوع حقوق های نجومی ما تلاشمان این بود که افزایش حقوق ها به صورت پلکانی باشد تا عدالت در پرداخت هادر جامعه محقق شود.

وی با اشاره به اینکه کسی منکر تفاوت دریافت فردی که به عنوان یک کارگر ساده در جامعه کار می کند با کسی که به عنوان مدیر ارشد در این جامعه فعالیت می کند نیست ادامه دارد: طبیعی است کسی که مدیر است تحصیلات بیشتری داشته و فعالیت بیشتری داشته است همچنین تاثیر بیشتر در یک سازمان دارد اما باید این اختلاف دریافت ها به گونه ای باشد تا همانطور که یک مدیر می تواند شرایط اقتصادی پیش رو را بدون مشکلات معیشتی پشت سر بگذارد، یک کارگر ساده هم از پس مشکلات معیشتی بر بیاید.

پژمانفر با اشاره به اینکه در حقیقت باید اختلاف دریافت ها در کشور براساس یک منطق روشن و مشخص باشد عنوان کرد: نباید اختلاف دریافت ها به اندازه ای باشد که برخی ندانند پول هنگفتی را که در میاورند چگونه خرج کنند و برخی دیگر از حداقل های زندگی در شرایط تورمی کنونی محروم باشند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به مصوبه هیئت دولت درخصوص برداشتن سقف حقوق ها تصریح کرد: بنا بود سقف حقوق ها بیش از 7 برابر نباشد اما دولت این سقف حقوق را برداشت و نتیجه این شد که امروز طبق اختیاراتی که هیئت های امنا و مسئولان یک دستگاه دارند، افرادی را در جامعه داریم که می توانند تا بیش از 50 میلیون تومان به صورت رسمی و قانونی دریافتی داشته باشند.

نماینده مردم مشهد با اشاره به اینکه ما در مجلس به شدت با این مسئله مخالف هستیم و باید نسبت به آن ورود جدی داشته باشیم گفت: در ارتباط با دریافت های غیرقانونی یک پرونده ای را در کمیسیون اصل 90 تشکیل دادیم که اگر دریافت های غیرقانونی است با آن برخورد شود اما مشکل ما در حال حاضر این است که با توجه به مصوبه هیئت دولت و مصوبات هیئت امنا و هیئت مدیره های مجموعه ها و سازمان های مختلف افراد به طور قانونی نجومی بگیر شدند.

پژمانفر با اشاره به اینکه باید در برابر این رفتار بایستیم عنوان کرد: باید قانونی را که منجربه بی عدالتی در کشور شده است را تغییر دهیم. این قانون ضد عدالت است که یک نفر در جامعه با زیر سه میلیون تومان یا سه میلیون تومان زندگی خود را اداره کند و یک نفر با 20 برابر دریافتی زندگی کند.

وی با اشاره به اینکه خانواده هایی با درآمد حداقلی با مسئولیت اداره فرزندان و گذران معیشت مشکل اجاره بها و هزینه های مسکن را هم دارند تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم عموم کسانی که حقوق های بالا می گیرند هزینه های مسکن هم ندارند زیرا بخش عمده این افراد از خانه های سازمانی و یا منابع سازمان متبوع خود برای تامین مسکن استفاده می کنند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس درخصوص این که گفته می شود حیاط خلوت حقوق های نجومی شرکت های دولتی هستند گفت: مجلس هنوز درباره شرکت های دولتی ورود جدی نداشته اما باید به این مقوله به طور جدی ورود کند.

وی با بیان اینکه نظر ما در مجلس مخالفت با کلیات لایحه بودجه 1400 کل کشور بود تاکید کرد: دوستانی که کلیات بودجه را پذیرفتند باید توضیح دهند که چطور تحقق بودجه را پیش بینی می کنند و نسبت به شرکت های دولتی چه تدبیر ویژه ای را پیش بینی کردند.

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار