آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست ۷ دستور ویژه محسنی اژه‌ای برای بهبود وضعیت زندان‌ها‌/ ۲۰۰ درخواست زندانیان از قاضی القضات آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه/ واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده در فاز اول
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
کد خبر: 81488
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
امام‌جمعه جاورسیان:

آیت الله مصباح یزدی یک عمر در خط امامت و ولایت روشنگری کرد

حجت‌الاسلام صفاهانی، گفت: از شاخصه‌های مهم آیت‌الله مصباح یزدی مجاهد انقلابی فقاهت، بصرت، ولایت مداری بود یک‌عمر در خط امامت و ولایت روشنگری کرد از یاران دیرین و راستین امام و رهبری بود و تا آخرین لحظه از خط ولایت خارج نشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام صفاهانی، امام‌جمعه شهر جاورسیان در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله مصباح یزدی گفت: آیت‌الله مصباح یزدی فقیه انقلابی و از چهره‌های بزرگ حوزه علمیه به شمار می‌رفت.

صفاهانی، اظهار کرد: ایشان یک فیلسوف و عالم برجسته انقلابی و علامه واقعی برای اسلام  بود امثال شخصیت ایشان انگشت شمار هستند.

وی ادامه داد: از شاخصه های مهم این عالم مجاهد انقلابی فقاهت، بصرت، ولایت مداری بود یک عمر در خط امامت و ولایت روشنگری کرد از یاران دیرین و راستین امام و رهبری بود و تا آخرین لحظه از خط ولایت خارج نشد.

امام جمعه شهر جاورسیان بیان کرد: از ویژگی منحصر به فرد این عالم ربانی معرفت به ولایت و علاقه به ولی فقیه و اطاعت از ولی فقیه بود که از تألیفات و آثار به جای مانده از ایشان می توان به این ویژگی ها پی برد. در حقیقت ایشان عمار رهبر انقلاب بودند.

صفاهانی گفت: آیت الله یزدی موسسه امام خمینی (ره) را تأسیس کرد و شاگردان برجسته ای را تربیت و مبانی ولایت فقیه را برای آن ها  تبیین می کرد.همه باید درس ولایت مداری را از این عالم ربانی یاد بگیریم.

امام جمعه جاورسیان با بیان این که شخصیت جامع علمی و فقهی آیت الله مصباح یزدی(ره) هنوز ناشناخته مانده و باید بیشتر مورد تبیین قرار گیرد، خاطرنشان کرد: این عالم انقلابی و مجاهد در طول عمر با برکت خود از هیچ تلاشی برای رشد و اعتلای دین، انقلاب و حوزه های علمیه فروگذار نکرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار