ماجرای عملیات بعد از پذیرش قطعنامه/ اسم این عملیات را خیلی‌ها نشنیده‌اند! شهادت شهید «ضرغام‌پرست» نشانه سبعیت دشمنان کوردل است امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون افزایش 50 درصدی بودجه شهرداری خنجین جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد روایت معصومه آباد از نظر سردار سلیمانی درباره کتاب من زنده‌ام احتمال بازگشت خاموشی‌ها در هفته آینده به دلیل افزایش دمای هوا دولت ائتلافی در افغانستان تشکیل شود/تحرک مشکوک آمریکادر افغانستان گسترش دومینو افزایش حقوق‌ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
کد خبر: 81485
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک:

آیت‌الله مصباح یزدی از پاسداران فقهی و اخلاقی بودند

میرمهدی گفت:آیت‌الله مصباح یکی از پاسداران عقیدتی و فقهی و اخلاقی بودند. ما پشتوانه بسیار مهم و قوی را از دست دادیم که امیدواریم خداوند متعال امثال ایشان را زیاد کند که بتوانند خدمات این‌چنینی به‌نظام جمهوری اسلامی داشته باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام میر مهدی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله مصباح یزدی گفت: آیت‌الله مصباح از شخصیت‌های بزرگ حوزه علمیه به شمار می‌رفت و فعالیت حوزوی ایشان از برجستگی خاصی برخوردار بود.

میرمهدی اظهار کرد: برجستگی ایشان در فعالیت‌های علمی  کاملاً با دیگران متفاوت بود در تمام زمینه‌های اسلامی، حکمت و جامعه‌شناسی  و.. بسیار اهل مطالعه، علم و فضل بودند.

وی ادامه داد: ایشان از شاگردان فعال و کوشای امام راحل و آیت‌الله بروجردی و علامه طباطبایی بودند و با آیت‌الله بهجت  کارهای بزرگی انجام دادند و درزمینهٔ اعتقادات تألیفات زیادی دارند بیش از ۱۸۰الی  ۱۹۰ تألیف در زمینه‌های مختلف اعتقادات فلسفه و.. دارند.

کارشناس مذهبی بیان کرد: قبل از انقلاب در قم برنامه‌هایی برای جذب طلاب جوان داشتند و عده‌ای از طلبه‌های جوان که بعداً از مسئولین نظام جمهوری اسلامی شدند در جلسات ایشان شرکت می‌کردند.

میر مهدی افزود: ایشان برای رفع شبهات جلسات حضوری برای طلاب جوان برگزار می‌کردند که بعضاً جزء مسئولین نظام جمهوری اسلامی شدند و موسسه در راه حق در قم راه انداختند که توسط امام و مراجع پشتیبانی می شد و برای تمام کسانی که طالب یادگیری مسائل اعتقادی بودند مسائل دینی و اعتقادی به صورت جزوات ماهانه برایشان می فرستادند امروزه هم این موسسه فعال است.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک افزود: بعد از پیروزی انقلاب که فعالیت کمونیست ها بسیار زیاد شده بود ایشان مناظراتی  با سران حزب کمونیست در منظر مردم و در تلویزیون جمهوری اسلامی داشتند که باید از تلویزیون تکرار شود تا مردم بدانند نظام جمهوری اسلامی وقتی تشکیل شد با چه مشکلاتی مواجه بود و امثال آیت‌الله مصباح چه زحماتی برای این نظام کشیدن.

کارشناس مذهبی تصریح کرد:بعد از انقلاب زمانی که شبهات به‌نظام جمهوری اسلامی وارد شد در نماز جمعه تهران به تبیین مبانی جمهوری اسلامی پرداخت که مورد هجمه غرب‌گرایان در کشور شد و مورد اهانت قرار گرفت و در روزنامه‌های وابسته به غرب‌گرایان  تا توانستند به ایشان هتک حرمت کردند.

میرمهدی در پایان خاطرنشان کرد:آیت‌الله مصباح یکی از پاسداران عقیدتی و فقهی و اخلاقی ما در بودند. ما  پشتوانه بسیار مهم و قوی را از دست دادیم که امیدواریم خداوند متعال امثال ایشان را زیاد کند که بتوانند خدمات این‌چنینی به‌نظام جمهوری اسلامی داشته باشند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار