شهادت شهید «ضرغام‌پرست» نشانه سبعیت دشمنان کوردل است امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون افزایش 50 درصدی بودجه شهرداری خنجین جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد روایت معصومه آباد از نظر سردار سلیمانی درباره کتاب من زنده‌ام احتمال بازگشت خاموشی‌ها در هفته آینده به دلیل افزایش دمای هوا دولت ائتلافی در افغانستان تشکیل شود/تحرک مشکوک آمریکادر افغانستان گسترش دومینو افزایش حقوق‌ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟ آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
کد خبر: 81482
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

وزیر نیرو باید پاسخگوی استفاده نیروگاه‌ها از مازوت باشد/برخی از مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک اجرایی نشده

آصفری گفت: از وزیر نیرو خواسته‌شده در سریع‌ترین فرصت در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند و پاسخگوی استفاده نیروگاه‌ها از مصرف سوخت مازوت باشد. البته نمایندگان مجلس این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنند.

محمد حسن آصفری، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به آلودگی هوای شهر اراک گفت: متأسفانه رئیس‌جمهور آبان ماه سال 95 در سفر به استان مرکزی در جمع مردم اراک وعده دادند که از امروز شیر مازوت نیروگاه شازند برای همیشه بسته خواهد شد اما این اتفاق عملیاتی نشد و رئیس‌جمهور به وعده خود عمل نکرد و امروز شاهد استفاده بی‌رویه مازوت در نیروگاه شازند هستیم.

وی افزود: امروز استفاده مازوت در نیروگاه شازند مشکلات زیادی برای مردم شهر اراک ایجاد کرده و به یک معضل جدی تبدیل شده است که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود.

آصفری با اشاره به اجرایی نشدن برخی از مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک، بیان کرد: در طرح کاهش آلودگی هوای اراک مصوب شده بود هزار هکتار فضای سبز برای جلوگیری از کاهش آلودگی هوا توسط پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه ایجاد شود که نیمه کاره رها شده و اتفاقی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه امروز به دلیل اینکه پالایشگاه توانایی استفاده از مازوت را ندارد این مازوت را به دلیل نزدیکی آن به نیروگاه می دهد تا آنها بسوزانند و از گاز استفاده نکنند، افزود: این مسئله به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و باید با جدیت جلوی این اتفاق گرفته شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی مصوبه دارد که بایستی نیروگاه ها در شهرهای کلان و آلوده از سوخت گاز استفاده کنند، گفت: همچنین مصوبه مجلس تأکید دارد که نیروگاه ها از سوخت مازوت نباید استفاده کنند اما متأسفانه این مصوبه اجرا نمی شود.

وی با اشاره به برنامه مجلس شورای اسلامی در این راستا بیان کرد: از وزیر نیرو خواسته شده در سریعترین فرصت در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند و به این مسئله پاسخ بدهند و علت اینکه چرا نیروگاه شازند رویه خود را تغییر نمی دهد توضیح دهد و نمایندگان با جدیت این مسئله را دنبال می کنند.

آصفری خاطر نشان کرد: اقدامی که دادستان شازند در خارج کردن دو واحد از مدار تولید نیروگاه به دلیل مصرف مازوت کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیری است اما کافی نیست چراکه تأثیر کمی در کاهش آلودگی دارد و امروز بایستی تمام واحدهای  نیروگاه که از سوخت مازوت استفاده می کند از مدار تولید خارج شود و مازوت به هیچ وجه نباید استفاده شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار