امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
کد خبر: 81386
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
رئیس کل دادگستری استان مرکزی به دیارآفتاب خبر داد؛

دومین واحد آلاینده نیروگاه حرارتی شازند از مدار خارج شد

حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: ساعت 15:17 امروز چهارشنبه 10 دی دومین واحد الاینده نیروگاه حرارتی شازند از مدار خارج شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ طی هفته های اخیر آلودگی هوای اراک مورد توجه و دغدغه بسیاری از فعالان محیط زیست و مردم قرار گرفته است و از طرفی کارشناسان امر منشأ اصلی تولید آلایندگی در این روزها را مازوت سوزی در نیروگاه حرارتی شازند عنوان می کنند.

استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی شازند در حالی است که رئیس جمهور در جریان سفر خود به استان مرکزی در آبان ماه سال 95 وعده پایان مازوت سوزی در این نیروگاه را به مردم اراک و شازند داد اما این روزها علیرغم اینکه هنوز سرمای هوا به حدی نرسیده است که شاهد افت فشار گاز باشیم ولی این نیروگاه استفاده از سوخت مازوت را آغاز کرده است.

این مسئله طی روزهای اخیر با انتشار تصاویری و ویدئوهایی از آلایندگی نیروگاه شازند موجی از واکنش ها را به همراه داشت تا جایی که مسئولین مربوطه نیز اعلام کردند که مدیران این نیروگاه نسبت به مصوبه ای که اجازه مصرف مازوت تا سقف 2 میلیون لیتر در شرایط خاص را داده است تخطی کرده اند و در نهایت روز گذشته با دستور مراجع قضایی یکی از واحد های آلاینده این مجموعه پلمپ شد. 

ساعتی قبل اما حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب از پلپ دومین واحد این نیروگاه خبر داد و گفت: در ساعت  15:17 امروز چهارشنبه 10 دی ماه دومین واحد از واحدهای آلاینده نیروگاه حرارتی شازند از مدار تولید خارج شد.

حال با توجه به ورود دستگاه قضایی استان مرکزی به این موضوع و اهمیت سلامت مردم و محیط زیست امید است در صورتی که در این زمینه مدیر یا دستگاهی از قانون تخطی کرده و یا ترک فعلی صورت گرفته است مورد برخورد قاطع قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

تذکر کتبی ۱۶ نماینده مجلس به رئیس جمهور درباره مازوت سوزی نیروگاه شازند

پلمپ دو واحد نیروگاه شازند به دلیل مصرف مازوت

قول رئیس جمهور برای عدم استفاده از مازوت نیروگاه شازند در بین سایر قول ها زمین ماند

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار