کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
کد خبر: 81322
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی:

اصرار بر خام فروشی در بودجه قابل‌پذیرش نیست/ استان مرکزی در درآمدزایی رتبه نهم و در بودجه رتبه 24 را دارد

آصفری با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ نیاز به اصلاحات اساسی دارد گفت: با توجه به اینکه نگاه خام فروشی در بودجه برداشته نشده و به‌جای اینکه بودجه غیرنفتی باشد هنوز مانند سنوات گذشته یک بودجه نفتی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدحسن آصفری، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: مدت یک هفته است که بودجه سال ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق در بحث منابع و درآمدها و هزینه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: بودجه ایراداتی دارد با توجه به اینکه نگاه خام فروشی در بودجه برداشته نشده و به جای اینکه بودجه غیر نفتی باشد هنوز بودجه مانند بودجه سنوات گذشته یک بودجه نفتی است.

آصفری افزود: در بودجه 1400خیلی به بحث فروش و درآمد های نفتی تکیه شده است و تراز کسری بودجه متأسفانه بالاست و نیاز به این دارد که مجلس اصلاحاتی را روی بودجه انجام دهد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس تصریح کرد: اگر بودجه به همین صورت تصویب شود هم تورم‌زاست و هم امکان تأمین آن به این سادگی‌ها نیست.

آصفری اضافه کرد: در جلسات فشرده‌ای که در کمیسیون تلفیق برگزار شد از دیوان محاسبات ، مرکز پژوهش ، سازمان برنامه‌وبودجه ، خزانه‌داری کل ، وزرای نفت و اقتصاد ، رئیس گمرک و رئیس مالیاتی حضور داشتند و توضیحاتی را داده‌اند و در حال حاضر در حال بررسی است.

وی بیان کرد: قرار بوده دولت یک نامه‌ای را به‌عنوان متمم برای بودجه ارائه دهد تا تغییراتی که مدنظر مجلس است اعمال شود و امیدواریم این اتفاق شکل بگیرد و بتواند بودجه‌ای نوشته شود عملیاتی و اجرایی باشد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس تصریح کرد: جلسات کمیسیون تلفیق به‌صورت فشرده صبح و بعدازظهر به‌صورت دو شیفت و سه شیفت برگزار می شود و امیدواریم خروجی طوری باشد که هم قابل تحقق یافتن باشد و هم بتواند تأثیری در کاهش تورم و رونق اقتصادی داشته باشد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه ای که دولت به مجلس ارائه کرده بودجه ای نیست که بشود خیلی به آن متکی بود. نیاز به اصلاحات بسیاری دارد و امیدواریم با وقتی که می گذاریم این اصلاحات صورت بگیرد و یک بودجه ای باشد که صرفاً روی کاغذ نباشد و یک بودجه عملیاتی و اجرایی باشد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس در خصوص بودجه استان گفت: فعلاً وارد سهم استان در بودجه 1400 نشدیم اما با توجه به درآمدزایی که استان برای خزانه‌داری کل دارد در رتبه نهم و دهم هستیم ولی در برگشت بودجه رتبه ۲۴ و ۲۵ هستیم که از انصاف و عدالت به دور است و خیلی با این شرایط موافق نیستیم البته به نسبت سال گذشته افزایشی در بودجه داشته‌ایم اما این افزایش، افزایش چشمگیری نیست که بتواند انتظارات استان را از بودجه ملی تأمین کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار