افت ۳۰ درصدی خرید گندم نسبت به سال قبل/ گندم های وارداتی در حال ترخیص از گمرک 12 گروه جهادی در دهه امامت و ولایت به مناطق محروم زرندیه اعزام شدند تفکر بسیج گره گشا و نجات دهنده است/ گروه های جهادی بسیج در راستای تبیین دستاوردهای جهادی نقش آفرینی کنند خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی روحانی زمین سوخته اقتصاد را تحویل دولت بعدی می دهد/ تئوری های غربی در اقتصاد اسلامی جایگاهی ندارد اهالی فرهنگ چه انتظاراتی از وزیر فرهنگ و ارشاد دولت جدید دارند؟ بازگشت رونق اقتصادی با راه‌اندازی مجدد مجتمع فولاد ارومیه محقق می‌شود/ مصادره اموال فولاد؛ شایعه یا واقعیت!؟ هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶
کد خبر: 81254
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

آلودگی ناشی از نیروگاه شازند + فیلم

این روزها مازوت سوزی نیروگاه شازند به عنوان یکی از مهمترین دلایل آلایندگی شهر اراک از سوی کارشناسان مطرح است.

به گزارش دیار آفتاب؛ در شرایطی که به دلیل بیماری کرونا و تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی و غیر حضور بودن مدارس، صنایع بخصوص نیروگاه شازند به دلیل مصرف مازوت نقش مؤثری را در آیندگی هوای کلانشهر اراک بر عهده داشته‌اند.

این در حالی است که سال ۹۵ رئیس‌جمهوری در سفر به استان مرکزی قطع دائمی سوخت مایع و استفاده از گاز برای نیروگاه شازند را به مردم اراک وعده داده بود.

در ادامه مرداد امسال نیز رئیس‌جمهور با درخواست استاندار مرکزی در خصوص ممنوعیت استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی شازند موافقت کرده بود.

اما از اواسط آذرماه امسال نیروگاه حرارتی شازند اقدام به مصرف روزانه ۶ و نیم میلیون لیتر مازوت کرده است.

این در حالی است که میرزایی محیط زیست استان مرکزی 4 دی ماه در کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک عنوان کرده اند  مازوت مصرفی نیروگاه شازند از بی کیفیت ترین مازوت‌های مصرفی در کشور و تولید دی اکسید گوگرد آن به میزان سه برابر استاندارد است.

بر اساس مصوبه جلسه کارگروه آلودگی هوا مقرر شد نیروگاه شازند روزانه بیش از ۲ میلیون لیتر مازوت مصرف نکند.

امیدواریم با تمهیداتی که از سوی مدیران ارشد استان اندیشیده می شود و مدیریت مصرف مازوت در نیروگاه شاهد کاهش روزهای ناسالم در اراک باشیم.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۵۱ روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

فیلم زیر مربوط آلایندگی امروز نیروگاه شازند است

captcha
آخرین اخبار