ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
کد خبر: 81164
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب:

حدود 96 درصد جامعه هدف خنداب باسواد هستند

میرزایی با اشاره به اینکه گروه سنی ۱۰تا ۴۹ سال جامعه هدف نهضت سوادآموزی است گفت: با توجه به فعالیت نهضت سوادآموزی در شهرستان حدود ۹۶ درصد از جامعه هدف شهرستان باسواد شده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ میرزایی مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: سوادآموزی به توفیق فرمان امام خمینی (ره) از یک حرکت محدود فرهنگی به نهضتی فراگیر تبدیل شد و از آن پس در شمار مقدس‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی درآمد.

میرزایی اظهار کرد: در شهرستان خنداب ۴۰ نفر آموزش‌دهنده داریم که در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: دوره سوادآموزی شامل کلاس اول و دوم ابتدایی و دوره تحکیم کلاس سوم و چهارم و کلاس ششم دوره انتقال محسوب می‌شوند که فراگیران بعد از اخذ مدرک دوره انتقال می‌توانند جهت ادامه تحصیل در دوره‌های بزرگسالان ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند.

مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان خنداب با اشاره به اینکه گروه سنی ۱۰تا ۴۹ سال جامعه هدف نهضت سوادآموزی است گفت: با توجه به فعالیت نهضت سوادآموزی در شهرستان حدود ۹۶ درصد از جامعه هدف شهرستان باسواد شده‌اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اکثر فراگیران شهرستان بین ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند.

میرزایی بیان کرد: سال گذشته تعداد ۱۱ نفر از مربیان نهضت سوادآموزی که قبل از سال ۹۲ با نهضت همکاری داشتند در حال حاضر به‌صورت حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار