ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
کد خبر: 81026
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی:

80 درصد اعتبارات استانی در اختیار دستگاه‌های ملی است/خمین تنها شهرستان کم برخوردار استان مرکزی

نظری با اشاره به اینکه 20 درصد اعتبارات استان‌ها در قالب استانی است و 80 درصد از طریق اعتبارات ملی تأمین می‌شود گفت: شهرستان خمین بر اساس شاخص‌هایی که از طریق دولت ابلاغ‌شده از مجموع شهرهای استان مرکزی تنها منطقه است که به‌عنوان منطقه کمتر برخوردار شناخته‌شده است

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه بیش از 6 ماه از عمر مجلس یازدهم سپری‌شده و مردم باید از طریق رسانه‌ها در جریان فعالیت‌های نمایندگان قرار بگیرند گفت: در این مدت علیرغم محدودیت‌های کرونایی موفق شدیم با همراهی روسای ادارات مرتبط یک‌مرتبه در دهستان‌های شهرستان خمین حضور پیدا کنیم و مشکلات موجود را مورد بررسی قرار دهیم.

ظرفیت‌های صنعتی شهرستان خمین بررسی‌شده و طرح‌هایی آماده است

وی با اشاره به اینکه مشکلات شهرک‌های صنعتی شهرستان خمین رصد شده و پیگیری‌هایی در این رابطه صورت گرفته است افزود: به دنبال این هستیم تا ظرفیت‌های شهرستان خمین در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری به‌درستی شناسایی شود و سرمایه‌گذاری‌های در این حوزه انجام بگیرد.

نظری تصریح کرد: ظرفیت‌های صنعتی شهرستان خمین بررسی‌شده و طرح‌هایی آماده است که به دنبال این هستیم تا بتوانیم با سرمایه‌گذاری از طریق ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان و یا کمیته امداد حضرت امام (ره) چند پروژه را برای این شهرستان پیگیری و اجرایی کنیم تا هم بتواند وضعیت صنعت را ارتقا بدهد و هم اشتغال ایجاد کند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حوزه راه‌های مواصلاتی شهرستان خمین مسیرهای خمین به سمت محلات و دلیجان، خمین به سمت گلپایگان، خمین به سمت الیگودرز، خمین به سمت قورچی باشی و خمین به سمت اراک و همچنین کمربندی حاشیه شهر که به‌واسطه کمبود اعتبارات یا تخصیصی کم عمدتاً متوقف‌شده‌اند پیگیری‌هایی از وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است و برای برخی اعتبارت نقدی اخذ و اعتبارات ملی برخی طرح‌ها نیز تقویت‌شده است و این پروژه‌ها به‌زودی آغاز خواهند شد.

خمین تنها شهرستان کم برخوردار استان مرکزی است

وی با اشاره به اینکه 20 درصد اعتبارات استان‌ها در قالب استانی است و 80 درصد از طریق اعتبارات ملی تأمین می‌شود گفت: شهرستان خمین بر اساس شاخص‌هایی که از طریق دولت ابلاغ‌شده از مجموع شهرهای استان مرکزی تنها منطقه است که به‌عنوان منطقه کمتر برخوردار شناخته‌شده است و 3 درصد سهم فروش و صادرات نفت و گاز که به مناطق نفت‌خیز و کمتر توسعه‌یافته تعلق می‌گیرد شامل حال شهرستان خمین نیز می‌شود.

نظری اظهار کرد: این موضوع از سال‌های گذشته بر اساس شاخص‌هایی همچون صنایع مستقر، درصد اشتغال، بیکاری و آیتم‌هایی مختلف در نظر گرفته‌شده است و شهرستان خمین نیز در این دسته‌بندی قرار دارد.

نظری خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم تا اعتبارات را در حد کامل جذب کنیم گرچه در سال گذشته و سال جاری با توجه به کاهش فروش و صادرات نفت منابع سهم 3 درصد کم شد ولی امیدواریم این منبع تأمین شود و خمین نیز بتواند از آن برخوردار باشد تا ضمن ارتقای شهرستان از شرایط کمتر توسعه‌یافتگی خارج شود.

گفتنی است شهرستان خمین زادگاه امام خمینی(ره) در جنوبی ترین نقطه استان مرکزی قرار گرفته و حدود  ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد، این شهرستان با وجود پتانسیل های بالقوه و موقعیت جغرافیایی ویژه و نزدیک بودن به مرکز استان و شهر صنعتی کشور در حوزه های مختلف توسعه زیر ساختی، اشتغال و مسائلی از این دست در جایگاه مطلوبی قرار نگرفته است و این امر اهتمام جدی مسئولین را می طلبد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار