آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست ۷ دستور ویژه محسنی اژه‌ای برای بهبود وضعیت زندان‌ها‌/ ۲۰۰ درخواست زندانیان از قاضی القضات آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه/ واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده در فاز اول
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۲
کد خبر: 80733
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸

فعالیت قرارگاه شهید سلیمانی در 30 نقطه خنداب برای مقابله با کرونا

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب از فعالیت قرارگاه شهید سلیمانی در 30 نقطه خنداب برای مقابله با کرونا خبر داد و گفت: هدف زا اجرای این طرح آموزش و آگاهی بخشی عمومی ،غربالگری ، بازرسی و نظارت های بهداشتی ،توزیع کمک های مومنانه و.. است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محسن صادقی ،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: قرارگاه مردمی سردارشهیدحاج قاسم سلیمانی به منظور حضور مجدد جوانان مؤمن و انقلابی در میدان خدمت رسانی و مواسات با حضور بسیجیان، امام جماعت مساجد، دهیار، شورا بهورز و معتمدین محله در ۳۰ نقطه از شهرستان با هدف آموزش و آگاهی بخشی عمومی، غربالگری، بازرسی و نظارت های بهداشتی، توزیع کمک های مومنانه و...افتتاح شد.

وی گفت: هدف زا اجرای این طرح آموزش و آگاهی بخشی عمومی، غربالگری، بازرسی و نظارت های بهداشتی، توزیع کمک های مومنانه و.. است

صادقی اظهار کرد: مرحله اول طرح با سازماندهی بیش از ۳۰۰ نفر از بسیجیان داوطلب در قالب تیم های مراقبتی، با هدف غربالگری و شناسایی بیماران، نظارتی در قالب نظارت بر اماکن و صنوف جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و  حمایتی جهت حمایت از نیازمندان در قالب کمک های مومنانه صورت گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب در ادامه تصریح کرد: در اجرای این طرح تمام روستاها و محله های شهرستان بلوک بندی شده تا تیم های عملیاتی بتوانند ماموریت کمک رسانی به مبتلایان ویروس کرونا را به خوبی انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرح شهرستان خنداب به 4 بلوک تقسیم شده است و اعضای شورای سلامت محله و تیم های مراقبتی نظارتی حمایتی توسط سپاه ناحیه خنداب و کارشناسان شبکه بهداشت شهرستان توجیه شده اند.

به گفته وی، همکاری، همراهی مردم در اجرای موفقیت‌آمیز این طرح ضروری است تا بتوان در ریشه‌کنی این بیماری و همچنین کاهش آمار مبتلایان و فوتی ناشی از کرونا گام‌های موثری برداشته شود.

وی افزود: سرکشی از صنوف و اماکن، گندزدایی و ضد عفونی هدفمند معابر، فرهنگ سازی و آموزش از طریق فضای مجازی شهرستان، حضور در تک تک روستاها و توجیه مجدد اعضای شورای سلامت محله و تیم های مراقبتی نظارتی حمایتی، برپایی ۱۴ ایستگاه سلامت (غربالگری،آمرین سلامت) بصورت ثابت و سیار در شهرستان،تهیه بیش از ۱۱۰۰ بسته حمایتی معیشتی هرکدام بامبلغی بیش از ۳ میلیون ریال جهت توزیع توسط شورای سلامت محله،تهیه ۷۰۰۰ عدد بروشور (جهت آموزش و آگاهی بخشی عمومی)و بیش از ۱۰ هزار عدد ماسک در قالب بسته های بهداشتی و توزیع توسط تیم هابخشی از اقدامات در حال اجرا توسط قرارگاه شهید سلیمانی در شهرستان خنداب است.

صادقی در پایان گفت: استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار