ماجرای عملیات بعد از پذیرش قطعنامه/ اسم این عملیات را خیلی‌ها نشنیده‌اند! شهادت شهید «ضرغام‌پرست» نشانه سبعیت دشمنان کوردل است امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون افزایش 50 درصدی بودجه شهرداری خنجین جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد روایت معصومه آباد از نظر سردار سلیمانی درباره کتاب من زنده‌ام احتمال بازگشت خاموشی‌ها در هفته آینده به دلیل افزایش دمای هوا دولت ائتلافی در افغانستان تشکیل شود/تحرک مشکوک آمریکادر افغانستان گسترش دومینو افزایش حقوق‌ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
کد خبر: 79933
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
فعال اقتصاد مقاومتی استان مرکزی عنوان کرد

زعفران فرصت طلایی برای رونق اقتصادی/اشتغالزایی برای 46 نفر با سرمایه اولیه دو میلیون تومانی

کریمی از فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه از سال 88 با سرمایه اولیه دو میلیون تومان کشت زعفران را در روستای آقداش خنداب آغاز کردم گفت: در حالی حاضر با توسعه فعالیت‌هایم برای 40 نفر به صورت غیرمستقیم و 6 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده ام.

به گزارش دیار آفتاب؛ یکی از موضوعاتی که در جامعه دغدغه‌ای قشر جوان  محسوب می‌شود، مقوله اشتغال است، بدون شک این مهم نیازمند عزم راسخ مسئولان و همت والای کارآفرینانی است که با استفاده از تجربیات خود در کنار مباحث تئوری و دانشگاهی در مسیر موفقیت و پویایی قرار بگیرند.

زعفران یک گیاه ارزشمند و گران‌قیمت در سراسر جهان محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر قیمت آن افزایش خوبی داشته و به این جهت کشاورزان و افراد زیادی حتی جوانان جویای کار به دنبال درآمدی برای خود بوده‌اند.

زعفران فرصت طلایی برای رونق اقتصادی/اشتغالزایی برای 46 نفر با سرمایه اولیه دو میلیون تومانی

حسین کریمی کارآفرین شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: در سال ۸۸ با دو میلیون تومان سرمایه در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر کار کشت زعفران را در روستای آقداش آغاز کردم.

وی ادامه داد: به تدریج فعالیتم را توسعه دادم در حال حاضر در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر، زعفران زیر کشت دارم.

این فعال اقتصاد مقاومتی بیان کرد: برای آماده کردن زمین برای کشت زعفران دو تن پیاز زعفران و ۱۴ کامیون کود حیوانی خریداری کردم تا محصولی با کیفیت به ثمر بنشیند.

کریمی ضمن اشاره به درآمدزایی مناسب کاشت زعفران تاکید کرد: سال اول کشت زعفران نباید توقعی از درآمد داشت و این شغل از سال دوم رشد دارد و مقدار زعفران سال به سال زیادتر می‌شود.

وی تصریح کرد: پیازچه‌های زعفران سال به سال خود تولید مثل می‌کند و تعداد پیازچه‌ها افزایش پیدا می‌کند سال اول کاشت پیازچه‌های زعفران  ۱۵ گرم ، سال دوم ۱۵۰ گرم و سال سوم ۶۰۰ گرم و سال چهارم  ۵ کیلو زعفران برداشت کردم.

این کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه این محصول خیلی به آب نیاز ندارد بیان کرد: زعفران در طول سال یک یا دو بار بیشتر آبیاری نمی‌شود، ازاین‌جهت نسبت به سایر مشاغل راحت تر است.

کریمی بیان کرد: با توجه به فصل برداشت که نیاز به نیروی کار داریم و افراد به کار گیری می‌شود بالغ بر ۴۰ نفر در زمین مشغول کار می‌شوند که خود به نوعی یک درآمد زایی فصلی را برای آنان خواهد داشت بنده برای ۶ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته ام.

وی گفت: به خاطر کیفیت محصول و سابقه کاری محصول خود را در شهرهای اراک و تهران و همدان به فروش میرسانم.

این فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه برخی از فعالین عرصه تولید زعفران در موضوع فروش با مشکلاتی مواجه هستند خاطرنشان کرد: برخی موفق به فروش زعفران سال گذشته خود نشدند نیاز هست مسئولین شهرستان نسبت به فروش محصولات کار آفرینان توجه ویژه ای داشته باشند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار