اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟ واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
کد خبر: 79782
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب عنوان کرد

برپایی کلاس حضوری در 38 مدرسه خنداب به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های ارتباطی/شهرستان در وضعیت نارنجی

سلیمی گفت: در شهرستان خنداب ۳۸ مدارس به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های ارتباطی به صورت حضور فعالیت دارند که نظارت کامل از طریق آموزش و پرورش و مرکز بهداشت صورت می گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ نورالله سلیمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: شهرستان خنداب از لحاظ شیوع ویروس کرونا تنها شهرستان استان است که در وضعیت نارنجی قرار دارد.

سلیمی اظهار کرد: آموزش از طریق فضای مجازی، سفیران و رابطین سلامت، رابطین ادارات، الزام نمودن ادارات جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک، غربالگری حضوری و تلفنی از عوامل مؤثر در بهتر شدن وضعیت شهرستان است.

سلیمی افزود: در راستای کاهش مراجعات مردم به بیمارستان‌ و تشخیص زودرس بیماری و قطع زنجیره انتقال ویروس ، طرح غربالگری با همکاری مراقبین سلامت و بهورزان به‌صورت غیرحضوری و از طریق تماس‌های تلفنی اجرا شد.

وی گفت:در شهرستان ۳۸ مدارس به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت های ارتباطی به صورت حضور فعالیت دارند که نظارت کامل از طریق آموزش و پرورش و مرکز بهداشت صورت می گیرد و مواردی که رعایت نکنند تذکر داده می شود و اگر طی ۲۴ ساعت رفع نکنند مدرسه تعطیل می شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب اظهار کرد: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در شهرستان خنداب نسبت به قبل بهتر شده ولی دورهمی های خانوادگی، تجمع  بیش از حد در حین تشییع جنازه و عدم فاصله گذاری اجتماعی کماکان ادامه دارد وخواهشمندیم  اگر کسی در مراسم تشییع شرکت نمی کند خانواده های داغدار گلایه نکنند و بدانند شرایط برای حضور در مراسمات مناسب نیست.

سلیمی افزود: در حال حاضر ۱۲ نفر مبتلا کرونا در بیمارستان مهر خنداب بستری داریم و روزانه حدود ۸ نفر مراجعه‌کننده کرونایی داریم که این تعداد  نشان دهنده روند افزایشی است. اگر مردم عزیز رعایت نکنند در روزهای آینده دچار مشکل می شویم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب گفت: وزارت بهداشت در خط مقدم مبارزه با کرونا با همه توان فعالیت می‌کند، پزشکان و پرستاران نیز با همه قدرت فداکاری کردند اما موفقیت در این مبارزه نیازمند همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها است.

وی ادامه داد: هم افزایی، همکاری و همیاری همه دستگاه‌ها در مقابله با بحران کرونا تأثیر بسزایی دارد لازم است هر ارگانی به زیر مجموعه های خود نظارت داشته باشد از جمله  اصناف به نانوایی های و مغازه ها و فروشگاهها نظارت کنند.

سلیم خاطرنشان کرد: از شهروندان می خواهیم با توجه به وضعیت جامعه که اکثر استان ها در وضعیت قرمز هستند و ویروس کرونا در شهرها رو به رشد است همچنان به شعار و کمپین "در خانه بمانیم" پایبند باشند و اگر ناچارا مجبور به حضور در اماکن عمومی قرار می‌گیرند فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار