آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات عامل مهم مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه است جمع آوری ۱ میلیون سند رسمی در حوزه دفاع مقدس از نقش استان مرکزی در هشت سال جنگ تحمیلی دیده شدن چهره ای مرموز در سطح سیاره سرخ ضرورت تعریف یک کارویژه فرهنگی برای یادمان های دفاع مقدس و شهدا/ اقدامات استان مرکزی در حوزه کنگره شهدای بسیار امیدبخش است سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ مشکل کمبود تعرفه در روز انتخابات، پیشاپیش بررسی شود آخرین جزئیات از نظریه پزشکی قانونی در خصوص پدر و مادر بابک خرمدین گزارش تصویری| جشن تکلیف سیاسی دختران رأی اولی اسمی که از شناسنامه خط می‌خورد، غمی که می‌ماند  ۱ فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۰
کد خبر: 79263
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹

وزیر بهداشت:‌ رسانه‌های معاند در موضوع کرونا دنبال تشویش اذهان هستند

سعید نمکی گفت: اینکه ایران در دو ماه توانست مرگ را به کمتر از ۴۰ در روز برساند و از واردکننده موارد مورد نیاز، خود را به صادرکننده برساند یک حرکت عظیم بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید نمکی وزیر بهداشت در اولین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس سیاستی که مقام معظم رهبری فرمودند یعنی تقدم سلامت بر امور و تعیین مصادیق محدودیت‌ها در وزارت بهداشت و فرمایش بعدی رهبری تبعیت جمعی از این پروتکل‌ها بود.

وی افزود: در گذشته در دوره 60 روزه اتفاقی در این مملکت افتاد که تقریبا دنیا را به حیرت وا داشت، منظور ما رسانه‌های معاند نیست که کار ما را با تشویش اذهان عمومی روبرو می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: ایران در بخش سلامت البته با همت همه عزیزان، مردم و دستگاه‌ها دستاورد نمونه‌ای در دنیا داشتیم و در دو ماه مرگ در روز را به حدود 30 مورد رساندیم. یک بیمار در آن اپیدمی پشت در هیچ بیمارستانی نمانده بود و آن زمانی بود که این بیماری و این شرایط به اروپا نرسیده بود. اینکه ایران در دو ماه توانست مرگ را به کمتر از 40 در روز برساند و از واردکننده موارد مورد نیاز، خود را به صادرکننده برساند یک حرکت عظیم بود.

نمکی گفت: ما توانستیم با کمک 240 هزار نیروی بسیج تست‌ها را انجام بدهیم و با کمک 300 هزار نیرو در سامانه 4030 توانستیم 78 میلیون غربالگری انجام می‌دهیم که در تاریخ مدیریت اپیدمی در جهان بینظیر است. ما تست‌ها را از 1200 به 25 هزار در روز رساندیم که هزینه تست‌ها در روز 6 میلیارد و پانصد میلیون تومان می شود که با کسر منابع مواجه شدیم. سالی برای جمهوری اسلامی ایران سخت تر از امسال نبود و بعد از ظلمی که به آقا اباعبدالله الحسین در کربلا روا شد، بزرگ‌ترین ظلم را آمریکایی‌ها و دشمنان به ملت ما روا داشتند.

وی اظهار داشت: ما برای شناسایی مبتلایان طرح محله‌محور و خانه‌محور داریم که منابع آن با توصیه مقام معظم رهبری و دستور رئیس‌جمهور تأمین خواهد شد. با این قرارگاه عملیاتی مدیریت بهتری در بیماری کرونا خواهیم داشت و باید وفاق و همدلی روزهای اولیه احیا شود.

وزیر بهداشت گفت: من بارها این نکته را گفته‌ام که هیچ جای دنیا نمی‌توان اپیدمی را نمی توان با خواهش جمع کرد و برخی جاها به استفاده از ابزارهای قضایی باید بهره گرفت و در برخی موارد مجبوریم از ظرفیت‌های قانونی برای کسی که به عمد و با آگاهی به دیگران ضربه می‌زند با استفاده از ابزارهای قضایی برخورد کنیم. ما در وزارت بهداشت به اندازه کافی بدنه کارشناس مقتدر و برنامه داریم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار