ماجرای عملیات بعد از پذیرش قطعنامه/ اسم این عملیات را خیلی‌ها نشنیده‌اند! شهادت شهید «ضرغام‌پرست» نشانه سبعیت دشمنان کوردل است امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون افزایش 50 درصدی بودجه شهرداری خنجین جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد روایت معصومه آباد از نظر سردار سلیمانی درباره کتاب من زنده‌ام احتمال بازگشت خاموشی‌ها در هفته آینده به دلیل افزایش دمای هوا دولت ائتلافی در افغانستان تشکیل شود/تحرک مشکوک آمریکادر افغانستان گسترش دومینو افزایش حقوق‌ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
کد خبر: 79137
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفرش:

15 درصد از دانش آموزان تفرش از آموزش های مجازی بی بهره اند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفرش با بیان این مطلب که 85 درصد از دانش آموزان تفرش در سامانه شاد حضور دارند، گفت: حدود 15 درصد از دانش آموزان تفرش به دلیل نبود زیرساخت های لازم در محل بوم خود نظیر اینترنت و یا نداشتن گوشی تلفن همراه هوشمند به برنامه های شاد دسترسی ندارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ نعمیی مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفرش در گفتگو با ندای تفرش با بیان این مطلب که 85 درصد از دانش آموزان تفرش در سامانه شاد حضور دارند، گفت: حدود 15 درصد از دانش آموزان تفرش به دلیل نبود زیرساختهای لازم در محل بوم خود نظیر اینترنت و یا نداشتن گوشی تلفن همراه هوشمند به برنامه های شاد دسترسی ندارند.

نعیمی اظهار کرد: دانش آموزان بی بهره از برنامه شاد از برنامه های مدرسه تلویزیونی و برنامه های تکمیلی آموزش و پرورش نظیر درس نامه استفاده می کنند. درس نامه ها توسط دبیران و آموزگاران آموزش و پرورش شهرستان تهیه شده است و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی با اشاره به توزیع مودم سیم کارتی در مناطق روستایی تفرش ادامه داد: با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعدادی مودم سیم کارتی جهت افزایش پوشش در مدارس مناطق روستایی تفرش توزیع شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفرش به مصوبه اخیر شورای آموزش و پرورش شهرستان تفرش اشاره و بیان کرد: مقرر شد در مناطق روستایی در مقطع ابتدایی با رضایت والدین و رعایت دستورالعملهای بهداشتی، دانش آموزان جهت رفع اشکال در مدارس روستایی حاضر شوند.

نعیمی با تکذیب شایعات مبنی بر تکرار پایه تحصیلی تعداد محدودی از دانش آموزان مدارس در سال تحصیلی جدید به دلیل عدم بهره مندی از آموزشهای مجازی، گفت: در سال تحصیلی 98-99 در هنگام تعطیلی مدارس در اسفند ماه 98 به دلیل شیوع کرونا، نزدیک به 90 درصد از محتواهای آموزشی تدریس شده بود.

وی ادامه داد: آزمونهای پایان سال به نحوی برگزار شد که درصد بالایی از محتوای ارزشیابی از محتواهای تدریس شده در نظر گرفته شده بود. تکرار پایه تحصیلی مشروط بر عدم توانایی و قبولی دانش آموزان در آزمون های پایانی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفرش با اشاره به عدم بهره مندی دانش آموزان از امکانات برخط بیان کرد: کمتر از 10 درصد دانش آموزان شهرستان تفرش از داشتن گوشی هوشمند جهت شرکت در کلاسهای مجازی بی بهره هستند. و تعداد کمی نیز از دانش آموزان توانایی تامین اینترنت ندارند.

نعیمی با اشاره به خرید تعداد محدودی امکانات آموزشی برخط نظیر تبلت، گوشی تلفن همراه و.... به همت مجمع خیرین مدرسه یار شهرستان تفرش، خاطر نشان کرد: با توجه به قیمت بالای گوشی و تبلت، تعداد 6 تبلت برای دانش آموزان با همکاری مجمع خیرین مدرسه یار شهرستان تهیه شد. ولی هنوز هم دانش آموزان بی بضاعت و توانمندی در سطح شهرستان وجود دارند که با توجه به شرایط آموزش غیر حضوری مدارس به دلیل کرونا، نیازمند امکانات جهت شرکت در آموزش های برخط هستند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار