خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی روحانی زمین سوخته اقتصاد را تحویل دولت بعدی می دهد/ تئوری های غربی در اقتصاد اسلامی جایگاهی ندارد اهالی فرهنگ چه انتظاراتی از وزیر فرهنگ و ارشاد دولت جدید دارند؟ بازگشت رونق اقتصادی با راه‌اندازی مجدد مجتمع فولاد ارومیه محقق می‌شود/ مصادره اموال فولاد؛ شایعه یا واقعیت!؟ هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد رزمایش رصد و پایش مصرف برق ادارات، اصناف و مساجد استان مرکزی آخرین تغییرات طرح شفافیت آرا/ ارائه فایل صوتی جلسات هیات رئیسه به نمایندگان تلاش اصلاح‌طلبان برای زنده نگه داشتن کلید واژه FATF/ فشار شک‌برانگیز برای تصویب یک معاهده!
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
کد خبر: 78992
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
کارشناس مسائل مذهبی:

امام حسن عسکری(ع) مردم را برای عصر غیبت آماده کردند

میرمهدی با اشاره به مبارزات سیاسی امام حسن عسکری(ع) گفت: با وجود اینکه دوره خلافت امام(ع) طولانی نبود اما در شرایط آن زمان و تحت فشارهای شدید امنیتی توانستند با شیعیان ارتباط بگیرند و مردم را برای عصر غیبت آماده کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام میرمهدی مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با ندای تفرش، با اشاره به مبارزات سیاسی امام حسن عسکری(ع) گفت: با وجود اینکه دوره خلافت امام(ع) طولانی نبود اما در شرایط آن زمان و تحت فشارهای شدید امنیتی توانستند با شیعیان ارتباط بگیرند.

میرمهدی اظهار کرد: امام حسن عسکری(ع) به همراه پدر بزرگوار خویش و با دستور حاکم وقت به سامرا منتقل شدند و تحت مراقبت شدید بودند تا از ادامه فعالیت آنها جلوگیری و ارتباط آنها با شیعیان کم شود.

وی افزود: با وجود مضیقه های موجود برای امام حسن عسکری(ع) ولی ایشان توانستند با افراد، دوستان و شیعیان ارتباط داشته باشند؛ همچنین وکلایی از سایر مناطق شیعه از جمله شهر قم داشتند که به محضر امام معصوم(ع) می رسیدند و آن حضرت(ع) دستورات لازم را می دادند.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک بیان کرد: شرایط حاضر شدن در نزد امام حسن عسکری(ع) برای مردم سخت بود و تنها افراد خاص می توانستند در نزد امام(ع) شرفیاب شوند، این مسئله مقدمه ای برای عصر غیبت شد.

میرمهدی ادامه داد: امام حسن عسکری(ع) به مردم زمان خود یاد دادند که هرچند امام معصوم(ع) محور است ولی ایشان دارای سفارشان و بیانات است که برای مردم کفایت می کند. حتی اگر فردی با تفسیر و بیانات ائمه(ع) آشنا نباشد از طریق افراد مورد اطمینان می تواند با مسائل و احکام دینی آشنا شود و راه را ادامه دهد.

وی یادآور شد: امام حسن عسکری(ع) در محلی به نام عسکر و در یک پادگان نظامی محاصره بودند؛ گاهی اوقات مسائلی پیش می آمد که حتی خود خلفا هم نیازمند حضور امام معصوم(ع) می شدند و در شرایط سخت به محضر ایشان می رسیدند.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک خاطر نشان کرد: بیانات و راهنمایی های امام(ع) روش مبارزه ای بود که دستگاه خلافت را دستگاهی غیرسالم معرفی می کردند که صلاحیت حاکمیت نداشت.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار