آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست ۷ دستور ویژه محسنی اژه‌ای برای بهبود وضعیت زندان‌ها‌/ ۲۰۰ درخواست زندانیان از قاضی القضات آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه/ واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده در فاز اول
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷
کد خبر: 78334
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
امام جمعه تفرش:

اربعین نگین ماندگار قیام سیدالشهدا(ع) است

امام جمعه تفرش گفت: بنابر نقل تاریخی، وقایع و اتفاقات کاروان اسرا و بیانات امام معصوم(ع) و حضرت زینب(س) در سرزمین کربلا هم به لحاظ احساسات و هم به لحاظ معرفت، نقش بالایی را ایفا کرد و می توان گفت اربعین نگین ماندگار قیام سیدالشهدا(ع) است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام حسین حاجیلری امام جمعه تفرش در گفتگو با ندای تفرش با بیان این مطلب که قیام حضرت سیدالشهدا(ع) بصیرت آفرین و معرفت افزا بود، گفت: بعد از قیام عاشورا دشمن بر این فکر بود که با شهادت امام حسین(ع)، بصیرت و معرفتی که از زمان پیامبر(ص) تبلور پیدا کرده بود، از بین رفته است.

حاجیلری، تبلیغ و روشنگری امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) را احیا کننده و ادامه دهنده قیام عاشورا دانست و اظهار کرد: به لطف الهی و روشنگری های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) قیام عاشورا زنده ماند و تا ظهور امام زمان(عج) ادامه خواهد داشت.

وی اربعین را یادآوری کننده قیام سیدالشهدا(ع) عنوان و اضافه کرد: بنابر نقل تاریخی، وقایع و اتفاقات کاروان اسرا و بیانات امام معصوم(ع) و حضرت زینب(س) در سرزمین کربلا هم به لحاظ احساسات و هم به لحاظ معرفت، نقش بالایی را ایفا کرد و می توان گفت اربعین نگین ماندگار قیام سیدالشهدا(ع) است.

امام جمعه تفرش تفکر در وقایع کاروان حضرت سیدالشهدا(ع) از زمان حرکت از مدینه تا پس از شهادت و حضور در نزد یزید را برای نسل امروز امری ضروری برشمرد و بیان کرد: فرای احساسات و گریه بر حضرت سیدالشهدا(ع) که دارای فضلیت است، گریه همراه با تفکر نیاز نسل امروز است.

حاجیلری ادامه داد: گریه معرفت افزا می تواند انسان را به سعادت برساند. این که انسان بتواند با مطالعه و افزایش معرفت دینی از طرق صحیح بتواند معرفت خود را نسبت به امام حسین(ع) افزایش دهد.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص روز اربعین امسال، گفت: امام خامنه ای با نگاه عالمانه همراه با ایمان درونی به ملت مسلمان ایران فرمودند که قصد حضور در مرزها را نداشته باشید.

امام جمعه تفرش خاطر نشان کرد: مصداق اطاعت پذیری از ولایت این است که اربعین امسال را در خانه بگذارنیم و با قرائت زیارت اربعین ارادت خود را به حضرت سیدالشهدا(ع) نشان دهیم. می توان گفت در اربعین امسال تبلور اطاعت از ولایت و رهبری جلوه گری می کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار