سرنوشت تیم فوتبال آلومینیوم چه می شود

حواشی این روزهای آلومینیوم اراک از واگذاری امتیاز تیم تا استعفای مدیرعامل/مسئولین ورزشی استان مرکزی فقط در شادی صعود به لیگ برتر سهیم اند؟!

در حالی که فاصله زیادی تا آغاز لیگ برتر فوتبال باقی نمانده، خبرهایی از وضعیت نماینده اراک (آلومینیوم اراک)منتشر می شود که هواداران را ناامید کرده است.
کد خبر: ۷۸۱۷۶ تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰

به گزارش دیار آفتاب؛ 26 مردادماه 1399، انتظار اراکی ها برای حضور در لیگ برتر فوتبال به سرانجام رسید. سر انجام پس از 18 سال فراز و نشیب، با صعود آلومینیوم اراک به لیگ برتر فوتبال، پایتخت صنعتی ایران نماینده ای در لیگ برتر خواهد داشت و همین کافی بود تا جمعی از مردم، مسئولین شهری و استانی راهی استادیوم شوند تا خود را در جشن صعود سهیم کنند.

این در حالی اتفاق افتاد که اراک در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت و مسئولین بهداشتی هشدارهای لازم را برای عدم برگزاری جشن صعود داده بودند، ولی این هشدارها باعث نشد تا مسئولین از حضور در انبوه جمعیت مردمی که خود را هر طور بود به استادیوم رسانده بودند، امتناع ورزند و از انداختن عکس یادگاری با بازیکنان غافل شوند!

آن روز ها گذشت و تیم تازه صعود کرده آلومینیوم می بایست مانند هر تیم لیگ برتری دیگری به دنبال جذب بازیکنان جدید و در حد و اندازه های لیگ برتر می‌بود. ولی با گذشت چند هفته از بازار نقل و انتقالات، هیچ اتفاقی برای جذب بازیکن جدید نیفتاد چرا که شرکت آلومینیوم اراک تمایلی به خرج کردن مبلغی بیشتر از پولی که در لیگ دسته یک فوتبال اختصاص داده بود، نداشت. همین امر باعث شد تا گمانه زنی هایی در خصوص جداشدن رسول خطیبی سرمربی تیم به گوش برسد.

سرانجام پس از چند روز، سید علی آقازاده استاندار مرکزی با انتشار توئیتی خبر از برگزاری جلسه ای با سهامداران عمده ایرالکو داد.

جلسه ای که نتایج آن در صورت تایید نهایی در مجمع به این صورت است: 1-بدهی چند سال گذشته باشگاه پرداخت شود(حدود 15میلیارد تومان) 2-برای فصل آینده باشگاه بودجه ای 40میلیارد تومانی در نظر گرفته شود که 5میلیارد آن از منابع باشگاه تامین می شود. استاندار همچنین از تاکید همه اعضا بر قرارگیری تیم فوتبال آلومینیوم در 7تیم برتر جدول هم خبر داده بود.

این خبر باعث شد تا علیرغم خبرهایی که درباره جدایی رسول خطیبی از تیم شنیده شده بود، او بار دیگر به اراک برگردد تا سرمربی آلومینیوم در لیگ برتر باشد. همچنین با چند بازیکن سابق تیم تمدید قرارداد شد و چند بازیکن کم نام و نشان از دیگر تیم های لیگ برتری هم به جمع بازیکنان پیوستند. ولی این خبرهای نسبتا خوب دوام زیادی نداشت.

بر اساس اعلام سامانه کدال در جلسه پنجم مهرماه هیئت مدیره آلومینیوم‌سازی که در تهران برگزار و نتایج آن عصر پنج شنبه 10 مهرماه به صورت رسمی اعلام شد، تصمیماتی درباره تیم فوتبال و باشگاه آلومینیوم گرفته شد که موجی از ناامیدی و نگرانی را برای هواداران اراکی به دنبال داشت.

بر این اساس مقرر شد: 1- بودجه پیشنهادی باشگاه (نامه شماره ۴۴۹۴ ب آ ۲۹/۰۶/۱۳۹۹) پس از بررسی توسط هیات مدیره ایرالکو و پس از بررسی و دریافت نقطه نظرات حسابرس قانونی شرکت ایرالکو مجددا در هیات مدیره ایرالکو طرح موضوع و مصوب گردد (سقف بودجه مصوب بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال نباید باشد).

2- اجازه داده شد حداکثر تا سقف مبلغ ۱۰۰(یکصد) میلیارد ریال از محل بودجه پیشنهادی به صورت علی‌الحساب جهت پرداخت هزینه ها و بدهی‌های باشگاه تا زمان تایید بودجه بر اساس برنامه زمان بندی و بودجه پیشنهادی هزینه نمایند.

3- تصمیم‌گیری در خصوص بدهی‌های باشگاه تا سقف ۱۵۰(یکصد و پنجاه) میلیارد ریال به هیات مدیره و حسابرس قانونی شرکت سپرده شد.

4- هیات مدیره موظف شد در نیم فصل اول اقدام به فروش یا واگذاری امتیاز تیم فوتبال به غیر نمایند.

5- شرکت مکلف شد جهت اخذ امتیازات و تسهیلات مورد نیاز، مذاکرات لازم با مقامات استان انجام دهد.

واگذاری امتیاز تیم آلومینیوم اراک به غیر، خبری بود که همه ورزش‌دوستان اراکی را در شوک بزرگی فرو برد. البته ظاهرا شوک دیگری هم بعد از تصمیم 5مهرماه هیئت مدیره به تیم وارد شده بود که خبر آن، شنبه 12 مهر منتشر شد. از قرار معلوم هیئت مدیره باشگاه فشارها برای رفتن محرابی از سمت مدیرعاملی را وارد آورده بودند که نهایتا باعث شد تا او نهم مهر استعفای خود را تقدیم هیئت رئیسه کند و مورد پذیرش هم قرار بگیرد. این دو خبر که در عرض 3 روز منتشر شد باعث شد تا هواداران تیم فوتبال آلومینیوم که خود را برای ورود پر قدرت این تیم به لیگ برتر آماده می کردند، نا امید شوند.

برای فهمیدن علت چنین مشکلاتی آن هم در فاصله ای بسیار کم تا آغاز لیگ برتر، چندین مرتبه با آنجفی عضو هیئت مدیره باشگاه تماس داشتیم که پاسخگو نبود. همچنین خبرنگار دیارآفتاب چندین مرتبه با مجیدی مدیرعامل شرکت ایرالکو تماس گرفت. پس از چند مرتبه بوق اشغال، نهایتا مجیدی پاسخ داد که در مسائل ورزشی دخالت نمی کند!

حال باید منتظر ماند و دید مسئولینی که در زمان صعود این تیم فوتبال به لیگ برتر سر از پا نمی شناختند و با ارسال پیام تبریک، گرفتن عکس یادگاری، اهدای 400میلیون تومان پول نقد و انتشار توئیت در صدد سهیم کردن خود در صعود این تیم به لیگ برتر بودند، چه فکری برای این وضعیت می کنند. با این وضعیت آیا آلومینیوم هم به سرنوشت شهروند دچار می شود؟ (http://www.diyareaftab.ir/news/78145/)

همه اینها در حالی است که تنها حدود دو هفته به آغاز لیگ برتر فوتبال ایران زمان باقی مانده و هر تصمیمی باید در کوتاه ترین زمان ممکن اتخاذ شود.

انتهای پیام/