اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟ واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
کد خبر: 77857
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
رزمنده دفاع مقدس:

پیشکسوتان درس‌های جبهه و دفاع مقدس را به دور از هر گونه تحریفی به نسل جوان منتقل کنند

رزمنده دفاع مقدس بر ضرورت استخراج درس‌های دفاع مقدس تأکید کرد و ادامه داد: وظیفه‌ی سنگینی بر گردن مسئولان امروز است که از رزمندگان، ایثارگران و سایر یادگاران جنگ، درس‌های جبهه و دفاع مقدس را به دور از هر گونه تحریفی تهیه کنند و به نسل جوان انتقال بدهند.

به گزارش دیار آفتاب؛  به نقل از ندای تفرش، علی اصغر شکارچی از رزمندگان تفرش در میزگرد چهلمین سالگرد دفاع مقدس که به همت پایگاه خبری ندای تفرش و با حضور تعدادی از رزمندگان تفرشی برگزار شد، با بیان این مسئله که دفاع مقدس، دانشگاه انسان سازی بود، گفت: ایثار، اخلاص، توکل به خدا، توسل به ائمه معصومین(ع) و از خودگذشتگی از جمله ویژگی های مهم رزمندگان بود. کارهای آنها تنها برای خدا و به دور از هرگونه خودنمایی بود.

شکارچی اظهار کرد: در کنار همه ویژگی های اخلاقی رزمندگان، مدیریت و رهبری امام خمینی(ره) در جنگ از رموز اصلی پیروزی بود. مردم و رزمندگان با تبعیت از فرمایشات امام(ره) با همدلی و اتحاد به دور از هر گونه توقعی برای پیروزی اسلام و سرافرازی ایران ایستاده بودند.

وی افزود: خانواده ها مانعی برای حضور فرزندانشان در جبهه ها ایجاد نمی کردند و بانوان و مادران در پشت جبهه به بافتن لباس و بسته بندی اقلام غذایی مشغول بودند.

این رزمنده دفاع مقدس بر ضرورت استخراج درسهای دفاع مقدس تاکید کرد و ادامه داد: وظیفه ی سنگینی بر گردن مسئولان امروز است که از رزمندگان، ایثارگران و سایر یادگاران جنگ، درس‌های جبهه و دفاع مقدس را به دور از هر گونه تحریفی تهیه کنند و به نسل جوان انتقال بدهند.

شکارچی گفت: انجام وظیفه، مهمترین دلیل حضور رزمندگان در جبهه ها بود. هیچ رزمنده ای برای خاک، آب و نان نه انقلاب کرد و نه به جبهه رفت.

وی اضافه کرد: مگر می شود دشمنی به خاک، آب و نوامیس یک ملت تجاوز کند و افراد تنها نظاره گر باشند؟

این رزمنده دفاع مقدس بیان کرد: برخی از کشورها با اسرائیل دست دوستی می دهند که این نهایت ذلت است؛ آیا کسی خواهان این ذلت است؟ مقاومت بی نظیر ملت و رزمندگان، ایثارگری، رشادت، همدلی و... سبب شد که امروز کشورمان به اقتدار و عزت برسد.

شکارچی خاطر نشان کرد: رزمندگان تنها به درسی که از امام حسین(ع) یعنی حفظ دین حتی با قیمت خون گرفته بودند، عمل کردند. اگر هر فردی ادعای عشق و محبت امام حسین(ع) را دارد در راه حفظ دین نباید از هیچ تلاشی و حتی خون خود کوتاهی کند.

captcha
آخرین اخبار