صف مرغ؛ تاانتهای دولت بی‌تدبیر و ناامید/ ۱۰۰ تن مرغ وارد شده به ناکجاآباد پرکشید بازدید فرمانده سپاه روح الله از پروژه های محرومیت زدایی بسیج سازندگی زرندیه اجرای طرح‌های بسیج کارگران مانع از تعطیلی ۱۰۰ واحد صنعتی استان مرکزی شد برگزاری نشست بصیرتی عملیات مرصاد افت ۳۰ درصدی خرید گندم نسبت به سال قبل/ گندم های وارداتی در حال ترخیص از گمرک 12 گروه جهادی در دهه امامت و ولایت به مناطق محروم زرندیه اعزام شدند تفکر بسیج گره گشا و نجات دهنده است/ گروه های جهادی بسیج در راستای تبیین دستاوردهای جهادی نقش آفرینی کنند خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
کد خبر: 73279
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
وزیر بهداشت و درمان خبر داد

۸۰۰۰ تخت به بیمارستان‌های کشور اضافه می‌شود/ صرفه‌جویی ۷۰۰ میلیون یورویی در ارز دارویی کشور

نمکی حمایت از تولید داخل و پیشگیری از واردات بی‌رویه دارو و فرآورده‌هایی را اولویت وزارت بهداشت دانست و گفت: در همین راستا سال گذشته توانستیم ۷۰۰ میلیون یورو در ارز دارویی کشور صرفه‌جویی کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی امروز در افتتاح فاز نخست اولین شهرک تولید مواد موثره دارویی در خاورمیانه و خط تولید کامل استامینوفن در اراک که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: امروز در اوج مبارزه با کرونا شاهد افتتاح اولین و بزرگترین کارخانه مواد اولیه دارویی کشور در سال جهش تولید هستیم.

نمکی با اشاره به اینکه با تمام مشکلات موفق شدیم در سال گذشته ۶۰۰۰ تخت به تخت های بیمارستانی اضافه کردیم و در کمتر از یک ماه ۱۰۰۰ تخت ICU برای بیماران نیازمند ICU با تجهیزات ساخت داخل کشور ایجاد کنیم اظهار کرد: امسال هم حدود ۸۰۰۰ تخت بیمارستانی، ۴۴ بیمارستان جدید را راه اندازی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته به دنیا نشان دادیم که ما هم کرونا را مهار کردیم و هم توانستیم‌ تولیدمان را داشته باشیم و هم محصولات تولیدی را صادر کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از آرزوهای قدیمی‌ام این بود که بتوانیم به عنوان یک تولید کننده مواد اولیه دارویی مطرح باشیم افزود: آرزویم بود از مواد اولیه پتروشیمی خودمان به عنوان یک پیش‌ساز به خیلی از فرمول‌های مواد اولیه دارویی برسیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز در شرکت کیمیاگران از یکی دو حلقه قبل از این فرایندها، کار را آغاز کرده و ارزش افزوده ایجاد می‌کنند.

نمکی حمایت از تولید داخل و پیشگیری از واردات بی‌رویه دارو و فرآورده‌هایی را اولویت وزارت بهداشت دانست و ادامه داد:  در همین راستا سال گذشته توانستیم ۷۰۰ میلیون یورو در ارز دارویی کشور صرفه‌جویی کنیم.

وی گفت: بر این اساس ما توانستیم با تکیه به صنعتگران و تولید کندگان داخلی، واردات محصولات دارای مشابه داخلی را به میزان ۲۵ درصد کم و تولید داخل را ۳۰ درصد افزایش دهیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار