ماجرای عملیات بعد از پذیرش قطعنامه/ اسم این عملیات را خیلی‌ها نشنیده‌اند! شهادت شهید «ضرغام‌پرست» نشانه سبعیت دشمنان کوردل است امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون افزایش 50 درصدی بودجه شهرداری خنجین جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد روایت معصومه آباد از نظر سردار سلیمانی درباره کتاب من زنده‌ام احتمال بازگشت خاموشی‌ها در هفته آینده به دلیل افزایش دمای هوا دولت ائتلافی در افغانستان تشکیل شود/تحرک مشکوک آمریکادر افغانستان گسترش دومینو افزایش حقوق‌ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
کد خبر: 73081
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
جهانبخشی:

تحریف کنندگان خط امام(ره) به خود و نظام ظلم می کنند

جهانبخشی تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: کسانی که خط امام(ره) را تحریف می کنند هم به خود و هم به نظام ظلم می کنند و این افراد گرا به دشمن می دهند. اگر به این نظام آسیب برسد قطعا افراد باید در پیشگاه الهی پاسخگو باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حیدر جهانبخشی از تحلیلگران مسائل سیاسی در گفتگو با ندای تفرش، تمسک به رهنمودهای امام(ره) و خصوصا وصیت نامه ایشان را از اصول اساسی جریان معتقد به نظام و انقلاب جهت تثبیت و گسترش وحدت و انسجام در بین نیروهای انقلاب دانست و گفت: رهنمودها و وصیت نامه امام راحل حاوی نکات متعددی که حجت را تمام کرده است.

جهانبخشی با اشاره به دلایل تفسیر به رای خط امام(ره) توسط برخی از افراد، اظهار کرد: برخی از افراد، خط و وصیت نامه امام(ره) را در تقابل با خودشان می دانند و به همین دلیل به تحریف گسترده خط امام(ره) می پردازند و تفسیر به رای می کنند؛ امام(ره) را براساس نظر خود به جامعه معرفی می کنند.

وی افزود: آنچه که امام(ره) مطرح کرد برای پیشرفت و انسجام همه نیروهای مومن و معتقد به نظام بوده است. برخی از افراد در تفسیر خط امام(ره) به مواردی که رهبر فرزانه انقلاب عنایت می کند، توجه نمی کنند و تفاسیر دیگری را ارائه می کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: در برخی از موارد، منافع شخصی و گروهی به منافع اصل نظام ترجیح داده می شود. براساس آموزه های دینی، همه مومنان برادر هستند، با وجود اختلافات، اما مراجعه به اصل نظام نشان می دهد که همه باید در برابر دشمنان متحد باشند.

جهانبخشی اضافه کرد: امام(ره)، شیطان بزرگ و لیبرال غرب را دشمن معرفی می کند. اما ایشان، نگران از اختلافات درونی است چراکه برخیها این اختلافات درونی را تشدید می کنند و بر آن دامن می زنند. به عبارت بهتر هرکسی قدم برای ایجاد و تشدید اختلافات درونی بردارد، در راه گفتمان امام(ره) نیست.

وی یادآور شد: امام(ره) در گفتمان و فرمایشات خود درباره مسائل مختلف، نکات کلیدی متعددی را بیان می کنند که استفاده و بهره گیری از آنها، گره گشا مسائل و مشکلات کشور است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان این مطلب که خط امام(ره)، مسئله پیچیده ای نیست، اضافه کرد: باید دید که آیا افراد از روی صداقت و اعتماد قلبی، خط امام(ره) را مطالعه می کنند و تلاش بر فراگیری آن دارند یا خیر؟ حتی نکاتی که رهبر فرزانه انقلاب عنوان می کنند در تفسیر خط امام(ره) است.

جهانبخشی از مسائل مورد تاکید امام(ره)، پشتیبانی از ولی فقیه به منظور آسیب نرسیدن به کشور عنوان کرد و گفت: کسی که گفتمان و رفتارش برخلاف ولی فقیه زمان باشد، نمی تواند در خط امام(ره) باشد. توجه به تفاسیر و رهنمودهای امام خامنه ای در جهت تبیین گفتمان امام راحل، سبب خروج افراد و تفسیر به رای گفتمان امام(ره) می شود.

وی ادامه داد: کسانی که خط امام(ره) را تحریف می کنند هم به خود و هم به نظام ظلم می کنند و این افراد گرا به دشمن می دهند. اگر به این نظام آسیب برسد قطعا افراد باید در پیشگاه الهی پاسخگو باشند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: به هرحال همه افراد بر اساس صدق نیت و اتحاد در جهت عملیاتی کردن گفتمان امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) تلاش کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار