آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات عامل مهم مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه است جمع آوری ۱ میلیون سند رسمی در حوزه دفاع مقدس از نقش استان مرکزی در هشت سال جنگ تحمیلی دیده شدن چهره ای مرموز در سطح سیاره سرخ ضرورت تعریف یک کارویژه فرهنگی برای یادمان های دفاع مقدس و شهدا/ اقدامات استان مرکزی در حوزه کنگره شهدای بسیار امیدبخش است سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ مشکل کمبود تعرفه در روز انتخابات، پیشاپیش بررسی شود آخرین جزئیات از نظریه پزشکی قانونی در خصوص پدر و مادر بابک خرمدین گزارش تصویری| جشن تکلیف سیاسی دختران رأی اولی اسمی که از شناسنامه خط می‌خورد، غمی که می‌ماند  ۱ فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۸
کد خبر: 72687
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

افتتاح ۸۰۷ طرح‌‌ مهم بخش کشاورزی‌‌ سیستان و بلوچستان

با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر‌ جهاد کشاورزی ۸۰۷ طرح‌‌ مهم بخش کشاورزی‌ استان سیستان و بلوچستان به ‌بهره‌برداری رسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر‌ جهاد کشاورزی 807 طرح‌‌ مهم بخش کشاورزی‌ استان سیستان و بلوچستان به ‌بهره‌برداری رسید.

فاز اول طرح انتقال آب با لوله به اراضی دشت سیستان شامل احداث 16 ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 39 مترمکعب در ثانیه، تامین 52 مگاوات برق برای ایستگاههای پمپاژ و 5 هزار 600 کیلومتر لوله‌گذاری برای 32 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان به بهره‌برداری رسید.

همچنین 802 پروژه از طرح سیستم‌های نوین آبیاری و عملیات آب و خاک شامل اجرای سیستم‌های نوین آبیاری و عملیات آب و خاک تعاونی های تولید در 5 هزار 974 هکتار و مرمت و بازسازی قنوات مشمول بر 230 رشته و 220 کیلومتر لوله گذاری برای انتقال آب به مزارع با اعتبار 696 میلیارد ریال با دستور رییس جمهور در سطح استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

با دستور دکتر روحانی همچنین 4 پروژه منابع طبیعی شامل عملیات مالچ پاشی در 3 هزار و 500 هکتار، عملیات پخش آب در 14 هزار هکتار و پخش سیلاب گوهر کوه در 100 هزار متر مکعب با اعتبار 1940 میلیارد ریال افتتاح شد.

احیای اراضی سیستان یکی از آرزوهای من در آغاز دولت و تدبیر و امید بود‌

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش وزیر جهاد کشاورزی از طرح های بخش کشاورزی استان سیستان بلوچستان و قبل از صدور دستور افتتاح این طرح ها، تاکید کرد: احیای اراضی سیستان  از آرزوهای من در آغاز دولت تدبیر و امید بود و خوشحالم که امروز کار بسیار بزرگی انجام شده و با عملی شدن قول من در سال 93 به مردم، بهره برداری 32 هزار هکتار از طرح 46 هزار هکتاری اراضی استان را شاهد هستیم و امیدوارم تا پایان سال، کل این طرح به بهره برداری برسد.

حجت الاسلام والمسلمین ‌حسن روحانی با قدردانی از مقام معظم رهبری به خاطر موافقت با برداشت از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آب و خاک کشور، افزود: از مقام رهبری تشکر می کنم که در سال 93 با همه درخواست های دولت در این حوزه برای برداشت از صندوق توسعه ملی موافقت کردند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه با پیگیری وزیر جهاد کشاورزی و استاندار سیستان و بلوچستان همه طرح های مکمل این طرح اجرایی و عملیاتی شود، گفت: محصولاتی که با اجرای این طرح در اختیار مردم منطقه و کشور قرار می گیرد بسیار ارزشمند است.

‌روحانی در ادامه با جویا شدن وضعیت استان سیستان بلوچستان از نظر بیماری کووید 19 و شیوع ویروس کرونا، از استاندار، با بیان اینکه با همراهی مردم با مسئولان و رعایت اصول بهداشتی از مراحل سخت این بیماری عبور خواهیم کرد، افزود: باید دقت و تلاش کنیم که کرونا مانع  فعالیت های زیرساختی و تولیدی در کشور نشود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار