آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست ۷ دستور ویژه محسنی اژه‌ای برای بهبود وضعیت زندان‌ها‌/ ۲۰۰ درخواست زندانیان از قاضی القضات آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه/ واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده در فاز اول
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
کد خبر: 71509
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
متخصص پزشکی مولکولی:

ماه رمضان فرصت خوب برای حفظ سلامتی است

یکی از متخصصان پزشکی مولکولی گفت: ماه رمضان فرصت خوب برای انجام واجبات دینی و هم زمانی برای حفظ سلامتی از طریق رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ دالوندی مدیر شبکه بهداشت تفرش و از متخصصان پزشکی مولکولی در گفتگو با ندای تفرش با بیان این مطلب که افراد سالم می توانند روزه بگیرند، گفت: روزه یکی از واجبات دینی است که با رعایت مراقبتهای بهداشتی در شرایط فعلی، می تواند در حفظ سلامتی بدن موثر واقع شود. افراد سالم و نه افرادی که در دوره درمان یا نقاهت بیماری به سر می برند می توانند روزه بگیرند.

دالوندی اظهار کرد: رعایت محدودیتهای کاری ایجاد شده، ماندن بیشتر در منزل و استراحت سبب می شود تا بدن کمتر دچار ضعف و کمبود آب شود و توانایی مقابله با بیماری ها را داشته باشد. همچنین رعایت فاصله گذاری در ماه رمضان، سبب می شود این بیماری در ماه رمضان بهتر کنترل شود.

وی افزود: ماه رمضان فرصت خوب برای انجام واجبات دینی و هم زمانی برای حفظ سلامتی از طریق رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی است.

مدیر شبکه بهداشت تفرش با اشاره به این مطلب که در ماه رمضان، دستورالعملهای تغذیه ای از سوی شبکه بهداشت در حال تنظیم است و در اختیار مردم قرار می گیرد، بیان کرد: در طول ماه رمضان، در کنار آموزش، بازرسی ها به خصوص بر روی مواد غذایی که به دست مردم می رسد، تشدید پیدا می کند تا از شدت این بیماری کاسته شود.

دالوندی ادامه داد: غذاهای جامد، دیرهضم، بدهضم، فست فودها نباید جایی در تغذیه ماه رمضان داشته باشند، بلکه استفاده از غذاهای سنتی، نوشیدن مقدار زیاد آب از افطار تا سحر، استفاده از آب میوه ها، میوه و سبزیها و غلات می تواند سبب تقویت سیستم ایمنی و گوارش شود.

وی با تاکید به این مطلب که مردم به توصیه ها و هشدارهای بهداشتی توجه کنند، خاطر نشان کرد: رعایت مسائل بهداشتی و تردد کمتر در خیابانها و معابر عمومی سبب کاهش مبتلایان به بیماری کرونا می شود. همچنین افراد مبتلا که در دوره قرنطینه خانگی به سر می برند به هیچ وجه در خیابانها تردد نکنند.

به گفته وی آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش 32 نفر، آمار بهبود یافتگان  بالای 20 نفر هستند و 7 نفر از آنها در قرنطینه خانگی به سر می برند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار