واکسیناسیون مهماندارهای قطار و هواپیما در مرداد/ واکسینه معلمان در روز عید غدیر خم تزریق ۱۶۷ هزار دوز واکسن کرونا در استان مرکزی بسیج امکانات و تجهیزات برای مقابله با کرونا یک ضرورت مهم است شیرین سازی آب درروزگارخشکسالی/خزر کام تشنه گلستان را سیراب می کند جواد فروغی با اقتدار پرچم ایران را در المپیک بالا برد/ تیم فنی فروغی خیلی حرفه‌ای بود غیرت ورزشکاران ایران علی رغم حمایت مسئولین آنها را تاریخ ساز می کند/ جواد فروغی با طلای المپیک، کام مردم را در اوج تنگناهای اقتصادی شیرین کرد سامانه جدید بارشی اواسط هفته وارد کشور می شود تعلق قلبی به اهل بیت(ع) کلید نجات بشریت است/ کمک ۱۴ میلیارد ریالی مردم استان مرکزی به ستاد بازسازی عتبات عالیات دهمین دوره جایزه ادبی یوسف برگزار می‌شود چرا نهاده‌های دامی در گمرکات دپو شده است؟
سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۶
کد خبر: 71161
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
روایت پژمانفر از شوآف آذری حهرمی در گفتگو با دانا:

افزایش سرعت اینترنت تنها جیب مردم را خالی می‌کند/ شبکه ملی اطلاعات هم پرسرعت است و هم ارزان

پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قیمت های ارائه شده برای سرویس های اینترنت، یکی از گران ترین نرخ ها در بین کشورهای جهان محسوب می شود در صورتی که این سرویس ها از سرعت و کیفیت مطلوبی هم برخوردار نیستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به اظهارات شواف گونه وزیر ارتباطات در خصوص 4 برابر شدن سرعت اینترنت کشور و ارائه اینترنت پرسرعت برای مردم عنوان کرد: این وعده‌های توخالی هیچ فایده و عایده ای برای مردم ندارد لذا باید به طور شفاف با مردم صحبت کرد. صحبت های ایشان نوعی تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری است نه حل مشکل اینترنت کشور. در صورتی که ادعای بالا بردن سرعت اینترنت تنها برای درآمد بیشتر از جیب مردم است.

این نماینده با اشاره به گران بودن تعرفه های شرکت‌های ارائه دهنده سرویس اینترنت گفت: به طور کلی قیمت‌های ارائه شده برای سرویس‌های اینترنت در ایران، یکی از گران ترین نرخ ها در بین کشورهای جهان محسوب می شود در صورتی که این سرویس ها از سرعت و کیفیت مطلوبی هم برخوردار نیستند. رویکرد دولت، خصوصا از سمت وزارت ارتباطات و فناوری در بحث اینترنت، برداشت های سیاسی است و این وزارتخانه بیشترین درآمد را از خریداری مردم برای بسته های اینترنتی دارد.

وی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات فرصت بهتری را برای کاربران ایجاد می کند عنوان کرد: شبکه ملی اطلاعات که همان اینترنت ملی است، سرعت، کیفیت و امنیت برتری را نسبت به ارائه سرویس هایی که در حال حاضر خدمات می دهند، همراه دارد.

این نماینده در خصوص ظرفیت های بالا شبکه ملی اطلاعات نسبت به سرویس های ارائه شده حال حاضر اینترنت در کشور عنوان کرد: اگر کسی در مورد شبکه ملی اطلاعات کمترین مطالعه ای را داشته باشد به خوبی درک می کند که این بستر از ارزان ترین و پرسرعت ترین اینترنت برای کاربران است. در بعضی از گزارش ها به اشتباه می گویند؛ شبکه ملی اطلاعات اینترانت است نه اینترنت و از نسل پایین تر و ضعیف تری نسبت به سرویس های کنونی اینترنت برخوردار است.

پژمانفر با اشاره به اقدامات دولت در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: برخی تعمیرات بستری در مخابرات مثل سیم‌کشی ها یا تعویض کابل‌های قدیمی را به اسم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات از جانب دولت قلم داد می کنند در صورتی که این شواف ها فقط برای دست بردن در جیب مردم است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار