اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟ واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
کد خبر: 70759
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۸
نماینده مردم شازند در مجلس:

توجه به بازار مصرف از مهمترین عوامل تحقق «جهش تولید» است

نماینده مردم شازند در مجلس توجه به بازار مصرف را از مهمترین عوامل تحقق جهش تولید خواند و گفت: برای تحقق شعار سال باید در برنامه ریزی ها توجه به بازار مصرف پر رنگ دیده شود.

علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به نامگذاری سال 99 به نام جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: مهمترین چیزی که در تحق شعار سال باید رقم بخورد همدلی و مشارکت آحاد مردم با مسئولین است که همه باید در این راستا حرکت کنند.

وی توجه به بازار مصرف را از مهمترین عوامل تحقق جهش تولید خواند و افزود: برای تحقق شعار سال اساسی ترین مسئله این است که به بازار مصرف توجه شود و اگر می خواهیم اصل تولید اتفاق بیفتد چه برای سال گذشته که رونق تولید بود و چه برای امسال که جهش تولید است باید توجه به بازار پر رنگ دیده شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه تا زمانی که بازار مصرف مطمئن نباشد عملا تولیدی اتفاق نمی افتد، گفت: چنانچه زیرساخت های تولید فراهم باشد و تسهیلات لازم در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد تولید می تواند به شکل جهشی رشد پیدا کند.

وی با بیان اینکه بازار مصرف اساسی ترین مسئله ای است که می تواند جهش را در تولید رقم بزند، افزود: اگر تولید بازار مصرف نداشته باشد اساسا تولید معنا پیدا نمی کند.

ابراهیمی با اشاره به راهکارهای موجود برای حل مشکل بازار مصرف بیان کرد: لازم است یک کارگروهی متشکل از وزارت خانه های مهم اقتصادی و  خارجه تشکیل شود تا با کمک و همفکری یکدیگر در این راستا برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.

وی ادامه داد: این کارگروه برای بازار مصرف داخلی و خارجی باید هدف گذاری کند و به گونه ای هدف گذاری شود که اگر تولیدی زمینه آن است و می خواهد با سرعت و رشد جهش داشته باشد قطعا بازار مصرف آن هم داشته باشیم.

نماینده مردم شازند در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: تهیه مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان، پرداخت تسهیلات مورد نیاز، هماهنگ کردن دستگاه های مرتبط و البته صدور مجوزهای لازم برای صادرکنندگان نیز از فرعیات کار محسوب می شوند که باید به آنها نیز توجه شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار