هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد رزمایش رصد و پایش مصرف برق ادارات، اصناف و مساجد استان مرکزی وارداتچی ها برای سودهای کلان به دنبال نابودی تولید داخلی هستند/ استعدادهای کشور نباید فدای سودجویی رانت خواران شود اجراي طرح پاکسازي نقاط آلوده و جمع آوري 84 نفر از معتادان متجاهر و توزیع کنندگان مواد مخدر در اراک  مدیریت مصرف برق تنها راه حل برون رفت از خاموشی هاست/ قطع برق ۲۰ اداره پرمصرف اراک ساخت واگن ایرانی ۲۶ محوره در اراک   ‏واردات ماشین آلات راهسازی مستعمل ظلم مضاعف به هپکو است/ مجلس تکلیف بخش خصوصی با بخشنامه های مختلف را روشن کند جولان کرونا در استان مرکزی/ ۵ فوتی و شناسایی ۳۵۶مورد مبتلا به کووید ۱۹ هوای اراک و شازند برای چهارمین روز متوالی ناسالم شد/ روزهای ناسالم اراک یک گام تا رسیدن به رکورد کل سال 99! افزايش 86 درصدي كشفيات كالاي قاچاق به ارزش 841 ميليارد ريال در استان مركزي 
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰
کد خبر: 63870
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی:

واگذاری پالایشگاه ها توسط دولت، در شرایط فعلی توجیهی ندارد/اگر قیمت ها واقعی شوند پتروشیمی ها سود ده نخواهند بود

نماینده مردم شازند گفت: زمزمه ای در هیئت دولت مطرح می شود که می خواهند پالایشگاه هایی که فعلا دولتی هستند را دوباره در مسیر خصوصی سازی قرار دهند، باید پرسید این کار چه توجیهی دارد؟ اگر ما در زمینه بنزین وابسته بودیم، می توانستیم در برابر این تحریم ها تاب آوری داشته باشیم؟ پر واضح است که نه؛ چرا این امکانی که در اختیار حاکمیت است را از بین ببریم.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص مسئله خصوصی سازی و مشکلات برآمده از آن گفت: علی رغم مشکلات موجود در برخی صنایع مادر استان مرکزی که واگذار شده اند، زمزمه ای در هیئت دولت مطرح می شود که می خواهند پالایشگاه هایی که فعلا دولتی هستند را دوباره در مسیر خصوصی سازی قرار دهند، باید پرسید این کار چه توجیهی دارد؟ اگر راست می گویند چرا از پالایشگاه آبادان شروع نمی کنند؟

ابراهیمی اظهار کرد: اگر ما در زمینه بنزین وابسته بودیم، می توانستیم در برابر این تحریم ها تاب آوری داشته باشیم؟ پر واضح است که نه؛ چرا این امکانی که در اختیار حاکمیت است را از بین ببریم. واقعا نهاد اهلیت داری داریم که بیاید و پالایشگاه ها را به شکل درستی برای ما مدیریت کند؟ به وزیر اقتصاد هم گفته شده است که به این قضیه با توجه به شرایط فعلی کشور نپردازیم که آسیب های آن جدی خواهد بود.

اگر قیمت ها واقعی شوند پتروشیمی ها سود ده نخواهند بود

وی به موضوع پتروشیمی ها پرداخت و عنوان کرد: همه ما می دانیم که بیش ترین ارز آوری را بعد از نفت محصولات پتروشیمی دارند. با این شرایطی که بر آنها حاکم هست و مدیریت می شوند، باید گفت که اگر روش را سریع تغییر ندهند شکست این ها هم بعید نیست. این که یک باره دلار ما از سه هزار تومان به دوازده هزار تومان رسیده است و بعد فکر می کنیم که سود دهی داشتیم، این اشتباه است. درواقع باید یک فکر اساسی کنیم که اگر چنان چه قیمت ها واقعی شد و حقوق کارگران به صورت واقعی پرداخت شد و بقیه هزینه ها به شکل واقعی و آشکار بود، ما پتروشیمی سود ده نخواهیم داشت و فقط در سایه افزایش قیمت و کاهش ارزش پول ملی رقم های آن چنانی اعلام می کنیم.

وجود دفاتر صنایع بزرگ در تهران هیچ توجیهی ندارد

نماینده مردم شازند تصریح کرد: اگر واقعا بحث این است که جدی به اقتصاد مقاومتی بپردازیم و تولیدمان به شکلی مدیریت شده و حساب شده باشد، مدیر هر دستگاهی باید بالای سر آن باشد. چه طور می شود که دفاتر و مدیران صنایع بزرگ و حساس استان مرکزی در تهران ساکن هستند و هر هفته ای یک روز و یا دو روز برای تفقد و سر کشی مراجعه می کنند و برمی گردند. چه طور توجیه می کنند که مدیری بتواند نسبت به مجموعه سنگین مدیریتی اش  مسئولیت بپذیرد و هم بالای سر کارش باشد. این با هیچ منطقی جور در نمی آید. چرا سیستم دولتی نمی تواند به این قضیه بپردازد و این مسئله را حل و فصل کند. وجود دفاتر در تهران هیچ توجیهی ندارد و فکر می کنم در این قضیه یک اهمال کاملا جدی ای اتفاق می افتد.

وی در خصوص مسئولیت اجتماعی صنایع بزرگ در شهرستان شازند نیز بیان کرد: پتروشیمی مسئولیتی پذیرفته بود و صورت جلسه و توافقاتش در دستور کار بود. صنایع وقتی مسئولیت اجتماعی شان را انجام ندهند مردم نسبت به حاکمیت بی اعتماد می شوند. با مجموعه پتروشیمی بیش از ۱ سال است که با کار شکنی و دروغ مواجهیم که این کار درست نیست.

ابراهیمی با تاکید براینکه صنایع باید در مقابل مسئولیت اجتماعی شان جدی تر باشند خاطر نشان کرد: این که تصمیم بگیرند یک سری کالای حمایتی را با هماهنگی نهاد های حمایتی بین مردم توزیع کنند این به تمسخر گرفتن مردم شهرستان شازند است. سبد کالایی چه مشکلی از مردم ما حل می کند؟ چرا می خواهند مردم را تکدی گر و گدا فرض کنند، این توهین را به کسانی که این گونه تصمیم می گیرند بر خواهیم گرداند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار