آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست ۷ دستور ویژه محسنی اژه‌ای برای بهبود وضعیت زندان‌ها‌/ ۲۰۰ درخواست زندانیان از قاضی القضات آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه/ واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده در فاز اول
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
کد خبر: 60337
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
رضایی:

ادعای تردد کشتی‌های انگلیس با اسکورت در تنگه هرمز بازی رسانه ای است

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید دولت انگلیس برای پاسخ به افکار عمومی از تردد کشتی ها در تنگه حضور با اسکورت گفته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اینکه انگلیس می خواهد کشتی هایش را هنگام عبور از تنگه هرمز اسکورت کند، گفت: انگلیسی ها به خوبی می دانند تنگه هرمز یکی از نقاط امن دنیا است، ایران سال ها است که امنیت این تنگه  را بر عهده داشته، تا امروز اجازه نداده هیچ اتفاقی در این منطقه بیافتد و هیچ نا امنی وجود نداشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با این حال در مقابل توطئه ای که آمریکا و انگلیسی ها اجرا کردند و می خواستند علیه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سراسر دنیا برنامه ای را اجرا کنند با عکس العمل جدی جمهوری اسلامی مواجه شدند و این احساس حقارت و ناکامی که در برنامه آنها پیش آمد، باعث بیان چنین حرف ها و رفتارهایی شود.

نماینده مردم خمین در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به توقیف نفتکش انگلیس، بیان داشت: زمانی که نفتکش انگلیس در تنگه هرمز به علت خلاف هایی که مرتکب شده بود، توقیف شد، انگلیسی ها فکر کردند دوران قاجار است که هر کار می خواهند انجام دهند، اکنون مشاهده کردند مسیر چنین رفتاری برای آنها باز نیست.

وی با بیان اینکه دولت انگلیس برای پاسخ به افکار عمومی مردمش از اسکورت کشتی هایش خبر داده، گفت: افکار عمومی از درون انگلیس رفتار و عمل حاکمان انگلیسی را سرزنش می کند، لندن برای پاسخ به افکار عمومی ملت خود چنین حرف هایی می زنند، آنها کاملا می دانند تنگه هرمز امن بوده و امنیت آن در اختیار ایران است.

ایران قصد ایجاد نا امنی در تنگه هرمز را ندارد

رضایی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: ایران اگر قصد ایجاد نا امنی در تنگه هرمز را داشته باشد هیچکدام از کشورها چه با اسکورت چه بی اسکورت نمی توانند در این تنگه کاری از پیش ببرند.

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: تردد کشتی های انگلیس با اسکورت در تنگه هرمز بیشتر عملیات برای آرام کردم افکار عمومی مردم انگلیس است، در واقع برای تبلیغات چنین اظهار نظرهایی صورت می گیرد./

پایان پیام

captcha
آخرین اخبار