ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
کد خبر: 58362
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

پیام رهبر انقلاب باعث تحقیر ترامپ شد/ مذاکره با آمریکا بیهوده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صحبت اخیر رهبر انقلاب باعث تحقیر انسان های متکبری مثل ترامپ شد که بسیار کار ارزشمندی بود.

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ در مورد دیدار اخیر نخست وزیر ژاپن با رهبر انقلاب اسلامی و تاثیر بیانات مقام معظم رهبری در مناسبات بین الملل با بیان اینکه آمریکایی ها با ایجاد سیاست فشار حداکثری انتظار داشتند که مسئولین نظام انقلاب اسلامی تسلیم شوند، گفت: انتظار آن ها در طول ماه های گذشته محقق نشد تا جایی که مجبور شدند سخنانی بگویند که در عرف جهانی معمول نیست و باعث تحقیر خود آنان شد.

وی ادامه داد: سخنانی مانند اینکه ما منتظر تماس ایرانی ها هستیم باعث تحقیر آنان شد. وقتی تماسی از جانب ایران با آمریکا گرفته نشد فشار ها روی هیئت حاکمه آمریکا به خصوص شخص ترامپ بیشتر شد چرا که هم از برجام خارج شدند و هم با بیان چنین سخنانی به وجهه بین المللی آمریکا آسیب وارد کردند و هم اینکه به هیچ دستاوردی نرسیدند.

ژاپن از افول سلطه آمریکا خشنود می شود

رضایی با بیان اینکه نخست وزیر ژاپن یکی از افرادی است که رابطه خوبی با رئیس جمهور آمریکا دارد، اظهار کرد: دولتمردان آمریکایی تصور می کردند می توانند خواسته خود را از طریق نخست وزیر ژاپن پیگیری کنند و به هدف خود برسند، این در حالی است که علیرغم دوستی دیرینه ژاپن و آمریکا، کشور ژاپن از افول سلطه آمریکا خشنود می شود چرا که ژاپن در چند دهه گذشته توسط آمریکا بسیار تحقیر شده است و این افول باعث می شود تا آمریکا نتواند تمام خواسته های خود را به ژاپن و دیگر کشورها دیکته کند و این کشورها بتوانند از زیر یوغ آمریکا خارج شوند.

نخست وزیر ژاپن در دیدار خود خواستار توسعه روابط خود با ایران بود

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی حضور نخست وزیر ژاپن در ایران را حامل دو پیام دانست و اضافه کرد: پیام اول ژاپن علاقه مندی این کشور به توسعه روابط اقتصادی خود با ایران بود چرا که ژاپن بسیاری از انرژی خود را از طریق ایران تامین می کند و خواهان ادامه ارتباط خود در این زمینه ها هستند.

وی دومین دلیل حضور نخست وزیر ژاپن در ایران را انتقال پیام دولتمردان آمریکایی دانست و ادامه داد: مشاهده شد که پس از اعلام خواسته آمریکا توسط شینزو آبه، رهبر انقلاب بسیار قاطع و شفاف دیدگاه جمهوری اسلامی را مطرح و اعلام کرد و این پیام اثری بسیار قوی در عرصه بین الملل داشت تا جایی که دیگر کشورها به دقت مواضع انقلاب اسلامی ایران را رصد کرده و آنچه را که لازم بود از کلام رهبر انقلاب دریافت کردند.

پیام رهبر انقلاب باعث تحقیر ترامپ شد

رضایی با اشاره به اینکه مسئولین جمهوری اسلامی ایران، آمریکایی ها را حتی شایسته پاسخ نیز نمی دانند، افزود: این صحبت رهبر انقلاب باعث تحقیر چنین انسان های متکبری مثل ترامپ شد که بسیار کار ارزشمندی بود و اتخاذ این نوع مواضع باعث خواهد شد تا در آینده نیز جمهوری اسلامی با افتخار در دنیا سر بلند کرده و جلوی زیاده خواهی مستکبرین عالم را بگیرد.

جمهوری اسلامی ایران به کسی باج نمی دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به کسی باج نخواهد داد، افزود: تجربه گذشته نیز نشان می دهد به آمریکایی ها نمی توان هیچگاه اعتماد کرد و مذاکره با چنین دولتی نیز بیهوده است. بنابر این جامعه بین الملل پیام خود را از این سخنان گرفته است و می دانند که هیچ نقصان و ضعفی در این زمینه وجود ندارد و کسی در ایران از اراده آمریکا تبعیت نکرده و نخواهد کرد.

وی به حادثه رخ داده برای دو نفت کش در دریای عمان اشاره کرد و گفت: این شیطنت صورت گرفته صرفا برای ایجاد فضای روانی و اجماع جهانی علیه جمهوری اسلامی بود که این کار نیز با شکست مواجه شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار