خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی روحانی زمین سوخته اقتصاد را تحویل دولت بعدی می دهد/ تئوری های غربی در اقتصاد اسلامی جایگاهی ندارد اهالی فرهنگ چه انتظاراتی از وزیر فرهنگ و ارشاد دولت جدید دارند؟ بازگشت رونق اقتصادی با راه‌اندازی مجدد مجتمع فولاد ارومیه محقق می‌شود/ مصادره اموال فولاد؛ شایعه یا واقعیت!؟ هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد رزمایش رصد و پایش مصرف برق ادارات، اصناف و مساجد استان مرکزی آخرین تغییرات طرح شفافیت آرا/ ارائه فایل صوتی جلسات هیات رئیسه به نمایندگان تلاش اصلاح‌طلبان برای زنده نگه داشتن کلید واژه FATF/ فشار شک‌برانگیز برای تصویب یک معاهده!
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲
کد خبر: 58042
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی:

ایران راهی جز مقاومت در مقابل تحریم‌ها ندارد/مذاکره با دولت فعلی آمریکا نتیجه‌ای جز تسلیم شدن ندارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران هیچ راهی جز مقاومت در مقابل تحریم‌ها ندارد و باید کشور را در مسیری پیش برد تا وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش داد.

علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) که تنها راه مقابله با قدرت‌های زورگو را مقاومت خواندند، با اشاره به اینکه اساساً مذاکره به‌خودی‌خود موضوع بدی نیست، گفت: مذاکره در تمامی امورات بین‌المللی کاملاً رایج بوده و بسیاری از مشکلات با مذاکره حل‌وفصل می‌شود.

مذاکره با دولت فعلی آمریکا نتیجه‌ای جز تسلیم شدن ندارد

وی افزود: اما دولت فعلی آمریکا که تنها به دنبال دستیابی به اهداف خود با استفاده از فشار حداکثری و تحریم است، غیرقابل‌اعتماد بوده و به تعهدات خود پایبند نیست، علاوه بر این همواره از موضع قدرت و زورگویی وارد می‌شود و به همین دلیل مذاکره با آن عملاً نتیجه‌ای جز تسلیم شدن ندارد.

اتکا به نفت اقتصاد کشور را آسیب‌پذیر کرده است

ابراهیمی بابیان اینکه ایران هیچ چاره‌ای جز اتکا به منابع داخلی و مقاومت ندارد، تصریح کرد: آنچه کشور را در مقطع کنونی آسیب‌پذیر کرده است عدم آینده‌نگری در سال‌های گذشته بوده است به‌طوری‌که نقطه اتکای اقتصاد کشور را بر نفت قرار داده‌ایم.

نماینده مردم شازند در مجلس اضافه کرد: همچنین داشتن دیدگاه‌های رادیکالی و تنگ‌نظری نیز باعث شده تا سرمایه‌گذاری مشترک با سایر کشورهای دنیا ایجاد نشود که این باعث تضعیف کشور در مباحث اقتصادی شده است.

وی عدم داشتن منافع مشترک گسترده دیگر کشورها با جمهوری اسلامی ایران را از دیگر مشکلات کشور دانست و تأکید کرد: اگر منافع مشترکی بین ایران و بسیاری از کشورها وجود داشت، تبعیت از آمریکا در اعمال تحریم‌ها توسط کشورهای ثالث به این آسانی انجام نمی‌پذیرفت و آن‌ها نیز در مقابل تحریم آمریکا علیه ایران مقاومت می‌کردند ولی امروزه شاهد دنباله‌روی سایر کشورها با تحریم‌های آمریکا هستیم چراکه قطع رابطه با ایران برای آنان آسیب چندانی به همراه نخواهد داشت.

ایران راهی جز مقاومت در مقابل تحریم‌ها ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران هیچ راهی جز مقاومت در مقابل تحریم‌ها ندارد و باید کشور را در مسیری پیش برد تا وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش داده، رانت را در داخل کشور جمع‌آوری کرده و با افزایش اعتماد مردم به اقتصاد کشور بتوان در این جنگ اقتصادی پیروز شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار