اجرای طرح‌های بسیج کارگران مانع از تعطیلی ۱۰۰ واحد صنعتی استان مرکزی شد افت ۳۰ درصدی خرید گندم نسبت به سال قبل/ گندم های وارداتی در حال ترخیص از گمرک 12 گروه جهادی در دهه امامت و ولایت به مناطق محروم زرندیه اعزام شدند تفکر بسیج گره گشا و نجات دهنده است/ گروه های جهادی بسیج در راستای تبیین دستاوردهای جهادی نقش آفرینی کنند خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی روحانی زمین سوخته اقتصاد را تحویل دولت بعدی می دهد/ تئوری های غربی در اقتصاد اسلامی جایگاهی ندارد اهالی فرهنگ چه انتظاراتی از وزیر فرهنگ و ارشاد دولت جدید دارند؟ بازگشت رونق اقتصادی با راه‌اندازی مجدد مجتمع فولاد ارومیه محقق می‌شود/ مصادره اموال فولاد؛ شایعه یا واقعیت!؟
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
کد خبر: 57776
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

اظهارات پمپئو راجع به تصویب FATF در ایران نشان از نادانی اوست/ FATF ابزاری جهت کنترل جریان تبادل پولی ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخن پمپئو مبنی بر تصویب سریع و بدون شرط FATF توسط ایران را نشان از نادانش دانست و گفت:وی با بیان این سخن، نقطه‌ضعف کشور را برای همگان نمایان کرد و به مسئولین جمهوری اسلامی نشان داد که باید نسبت به تصویب FATF حساس‌تر باشند.

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ راجع به اظهار نظر اخیر پمپئو در خصوص پذیرش سریع و بدون شرط ایران نسبت به لوایح مربوط به قانون FATF گفت: این قانون ابزاری جهت کنترل جریان تبادل پولی ایران است که آمریکایی ها می خواهند نهایت استفاده را از آن ببرند.

تاخیر تصویب FATF توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام کاملا عاقلانه است

وی با بیان اینکه مقامات آمریکایی با چنین اظهار نظر هایی به دنبال بستن نقل و انتقالات مالی ایران جهت ایجاد فشار بیشتر بر کشور هستند، افزود: در این بین مجمع تشخیص مصلحت نظام بنا بر منافع و مصالح ملت این موضوع را فعلا متوقف کرده و تصویب آن را به تاخیر انداخته که کار کاملا عاقلانه ای است.

اظهارات پمپئو راجع به تصویب FATF در ایران نشان از نادانی اوست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان چنین سخنانی از سوی وزیر خارجه آمریکا نشان از نادانی او دانست و تصریح کرد: او با چنین صحبتی، نقطه ضعف کشور را برای همگان نمایان کرد و به مسئولین جمهوری اسلامی نشان داد که باید نسبت به تصویب FATF حساس تر باشند.

رضایی ادامه داد: با تصویب این قانون در کشور، دشمنان ما به تبادلات مالی کشور اشراف پیدا کرده و از آن طرف بلافاصله با انجام فعالیت های مخربانه جلوی مبادلات مالی ما با سایر کشور ها را می بندند و این نیاز آنان برای اعمال سیاست های خودشان است.

وی خاطرنشان کرد: تا به الان نیز اگر افرادی در داخل کشور می پنداشتند که تصویب این قانون به نفع جمهوری اسلامی است، با چنین سخنانی و در شرایط فعلی کشور باید متوجه شده باشند که دشمن قطعا قصد سوء استفاده از این قانون و اقدام علیه انقلاب اسلامی ایران را دارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار