افت ۳۰ درصدی خرید گندم نسبت به سال قبل/ گندم های وارداتی در حال ترخیص از گمرک خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی روحانی زمین سوخته اقتصاد را تحویل دولت بعدی می دهد/ تئوری های غربی در اقتصاد اسلامی جایگاهی ندارد اهالی فرهنگ چه انتظاراتی از وزیر فرهنگ و ارشاد دولت جدید دارند؟ بازگشت رونق اقتصادی با راه‌اندازی مجدد مجتمع فولاد ارومیه محقق می‌شود/ مصادره اموال فولاد؛ شایعه یا واقعیت!؟ هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد رزمایش رصد و پایش مصرف برق ادارات، اصناف و مساجد استان مرکزی آخرین تغییرات طرح شفافیت آرا/ ارائه فایل صوتی جلسات هیات رئیسه به نمایندگان
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
کد خبر: 57707
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
ابراهیمی:

ظرفیت تولید یک میلیون تن مرغ مازاد بر نیاز داخلی وجود دارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر امکان تولید ۳ میلیون تن گوشت مرغ وجود دارد درحالی که نیاز بازار حدود ۲ میلیون تن است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آزادسازی صادرات گوشت مرغ و احتمال افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی، گفت: خوشبختانه در زمینه پرورش طیور زیر ساخت‌های خوبی در کشور فراهم شده و امکان تامین نیاز داخل و صادرات گوشت مرغ وجود دارد.

صادرات مرغ توان پوشش خلاء فروش نفت را دارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با وجود پرورش مرغ‌های اجداد و مادر در کشور ظرفیت تولید جوجه یک روزه ارتقاء داده شده است، ادامه داد: در زمینه برنامه ریزی صادرات گوشت مرغ دیر اقدام شده، صادرات اینگونه محصولات از روش‌های ارزآوری مطمئن در کشور هستند که می‌توانند خلاء تحریم‌های فروش نفت را پر کند.

ظرفیت تولید 3 میلیون تن گوشت مرغ ایجاد شده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بخش کشاورزی تا کنون نشان داده که با وجود تحریم‌ها مقاوم ترین بخش فعالیت اقتصادی است، عنوان کرد: باید بر توان داخلی تکیه کنیم و در خصوص پرورش طیور این ظرفیت ایجاد شده، در حال حاضر امکان تولید 3 میلیون تن گوشت مرغ وجود دارد درحالی که نیاز بازار حدود 2 میلیون تن است.

ممنوعیت صادرات قیمت گوشت مرغ را کاهش نمی‌دهد

وی با اشاره به اینکه باید فضای صادرات گوشت مرغ را باز و بازارهای پایدار آن را با نظارت بر کیفیت گوشت‌های صادراتی حفظ کرد، ادامه داد: مانع شدن از صادرات گوشت مرغ موجب کاهش قیمت در بازارهای داخلی نمی‌شود، بخشی از افزایش قیمت‌ها ناشی از عدم برنامه ریزی و دخالت بیش از حد وزارت‌خانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت است.

برای حمایت از مصرف کننده باید راه‌کار اساسی پیدا کرد، با پرداخت یارانه آنگونه که باید نمی‌توانیم مصرف کنندگان را حمایت کنیم

ارز ترجیحی از واردات کالاهای اساسی حذف شود

ابراهیمی با تاکید بر اینکه ارز ترجیحی از واردات کالاهای اساسی باید حذف و اجازه حضور تولید کنندگان داخلی در بازارهای خارجی داده شود، عنوان کرد: برای حمایت از مصرف کننده باید راه‌کار اساسی پیدا کرد، با پرداخت یارانه آنگونه که باید نمی‌توانیم مصرف کنندگان را حمایت کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: صادرات مرغ و تخم مرغ می‌تواند مزیت خوبی در حوزه اقتصاد بخش کشاورزی داشته باشد و به تامین ارز مورد نیاز کشور کمک کند./

پایان پیام

captcha
آخرین اخبار