امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
کد خبر: 57159
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
ارزیابی رضایی از سیاست‌های اخیر آمریکا؛

ژست‌های سیاسی و اعمال فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ژست های سیاسی و نظامی آمریکایی ها برای اعمال فشار حداکثری به کشورمان و فراهم کردن زمینه مذاکرات با شکست مواجه شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه آمریکایی ها طی یکسال گذشته تلاش کردند با اعمال فشار حداکثری ایران را پای میز مذاکره بیاورند، گفت: این مهم در حالیست که این سیاستشان با شکست جدی روبرو شد و تحریم های اقتصادی آنها نیز با عدم همراهی کشورهای منطقه به نتیجه مطلوبشان نرسید.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکسال از خروج ترامپ از برجام می گذرد و این امر در حالیست که اروپایی ها با وی برای کنار گذاشتن این توافقنامه همراه نشدند، اظهار کرد: بر این اساس دولتمردان کاخ سفید راه فراری ندارند زیرا باید به افکار عمومی دنیا پاسخ دهند چرا توافقنامه ای را ترک کردند که جامعه بین الملل بر آن صحه می گذارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها می دانند وقوع تنش در منطقه اصلا به نفعشان نیست لذا تلاش می کنند اقدام به گرفتن ژست های سیاسی و نظامی می کنند، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود که نیروهای نظامی خود را به منطقه می آورند تا فشار سیاسی را همراه با فشار اقتصادی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید فراموش کرد که طی چند مدت گذشته مقامات آمریکایی سفرهای دیپلماتیک متعددی به کشورهای منطقه و حتی اروپا داشته اند تا از این طریق بتوانند زمینه انجام مذاکرات را فراهم کنند. البته مذاکره با آنها سم محسوب می شود زیرا قابل اعتماد نیستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید اذعان کرد اعمال سیاست فشار مضاعف و حداکثری علیه ایران با شکست مواجه شده و بی نتیجه مانده است./

پایان پیام

captcha
آخرین اخبار