خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی روحانی زمین سوخته اقتصاد را تحویل دولت بعدی می دهد/ تئوری های غربی در اقتصاد اسلامی جایگاهی ندارد اهالی فرهنگ چه انتظاراتی از وزیر فرهنگ و ارشاد دولت جدید دارند؟ بازگشت رونق اقتصادی با راه‌اندازی مجدد مجتمع فولاد ارومیه محقق می‌شود/ مصادره اموال فولاد؛ شایعه یا واقعیت!؟ هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد رزمایش رصد و پایش مصرف برق ادارات، اصناف و مساجد استان مرکزی آخرین تغییرات طرح شفافیت آرا/ ارائه فایل صوتی جلسات هیات رئیسه به نمایندگان تلاش اصلاح‌طلبان برای زنده نگه داشتن کلید واژه FATF/ فشار شک‌برانگیز برای تصویب یک معاهده!
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
کد خبر: 55417
تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
استاندار مرکزی:

امسال اعتبارات خوبی برای احیاء صنایع فرسوده در نظر گرفته‌شده است/ ملت ایران ایستادگی خود در جنگ اقتصادی را به رخ دشمنان خواهد کشید

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی امسال برای احیاء صنایع فرسوده در نظر گرفته‌شده است گفت: متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در آغاز به کار مجدد بزرگ‌ترین واحد تولید نخ هایپالیکی خاورمیانه در خمین گفت: این کارخانه هویت معیشتی مردم خمین است و اگر تلاش‌های جهادی و منسجم برای احیاء آن شکل نمی‌گرفت مشمول قانون تعطیلی و ورشکستگی قرار می‌گرفت.

آقازاده اظهار کرد: در سالی که بیشترین تحریم‌ها را دشمنان به ملت ایران تحمیل کردند این کارخانه دوباره احیاء شد.

وی ادامه داد: کسانی که در بلندگوها اعلام می‌کنند مردم ایران در رکود اقتصادی به سر می‌برند باید این تلاش‌ها و اقدامات جهادی را ببینند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه کارخانه‌های تعطیل‌شده استان مرکزی یک‌به‌یک در حال احیاء شدن هستند اضافه کرد: در سال ۹۷ در استان و بخش‌های صنعتی کشور شاهد راه‌اندازی مجدد کارخانه‌های بودیم که مدت‌ها در تعطیلی و رکود به سر می‌بردند.

آقازاده بیان کرد: در استان مرکزی کارخانه هپکو پس از سال‌ها ناآرامی و مشکلات که برای این کارخانه ایجادشده بود و پس از سال‌ها به چرخ تولید بازگشت.

وی با تأکید بر اینکه احیاء کارخانه نخ خمین در سال ۹۸ هدیه‌ای به صنعت کشور در سال رونق تولید است ادامه داد: در یک افق سه‌ساله این کارخانه به دوران طلایی خودش بازخواهد گشت که این هدف در راستای تحقق خواسته‌های مردم و دغدغه‌های مقام معظم رهبری است.

استاندار مرکزی بابیان اینکه بخش خصوصی صادق و لایق می‌تواند دغدغه‌های اقتصادی مقام معظم رهبری را تأمین کند افزود: واگذاری و انتقال این کارخانه به شکل کاملاً قانونی و هدفمند انجام‌شده است.

آقازاده با تأکید بر اینکه متأسفانه برخی از واگذاری‌ها به بخش خصوصی درگذشته موفق نبوده است بیان کرد: ولی امیدواریم این کارخانه هم در رونق تولید و هم در جذب نیروی انسانی کارآمد موفق عمل کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی امسال برای احیاء صنایع فرسوده در نظر گرفته‌شده است گفت: متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: مردم ایران با هوشمندی‌های خود در طول این چهل سال نشان دادند که تحریم‌های ظالمانه را به‌خوبی پشت سر می‌گذارند و در این جنگ اقتصادی هم به تمام دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی بار دیگر نشان می‌دهند که روی پای خود ایستاده‌اند.

مدیر کارخانه نخ خمین:

جنگ اقتصادی نیازمند قرارگاه عملیاتی دارد

محمد نبی رضایی مدیر کارخانه نخ خمین امروز در آغاز به کار مجدد بزرگ‌ترین واحد تولید نخ هایپالیکی خاورمیانه در خمین گفت: با اشاره به اینکه این کارخانه در سال ۱۳۵۳ کلنگ زنی شده که در سال ۶۳ رسماً آغاز به کارکرده است گفت: در دوران دفاع مقدس این کارخانه ۹ شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

رضایی بابیان اینکه سالیان سال این کارخانه بزرگ‌ترین مرکز تولید نخ در خاورمیانه بوده است افزود: این کارخانه روزانه ۲۲ هزار کیلو تولید نخ داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار نفر رسمی و غیررسمی از این کارخانه بازنشسته شده‌اند ادامه داد: امروز حیات بسیاری از مردم خمین به تولید این کارخانه وابسته است و شهر خمین نیاز داشت که این کارخانه را احیاء کند.

مدیر کارخانه نخ خمین بیان کرد: شبکه‌های معاند و ضدانقلاب تخریب‌های گسترده‌ای برای تحویل گرفتن این کارخانه انجام داد که هدف آن‌ها شکستن کمر جوانان ایرانی است،آن‌ها می‌خواهند جوانان ایرانی دستشان جلوی دیگران دراز کنند.

رضایی با اشاره به اینکه جنگ اقتصادی نیازمند قرارگاه عملیاتی دارد گفت: امروز وظیفه رسانه‌ها این است که عملیات روانی های دشمنان علیه اقتصاد را بااقتدار پاسخ دهند.

وی اضافه کرد: این مجموعه یک قرارگاه اقتصاد مقاومتی است و تلاش‌های بسیار زیادی برای احیاء آن انجام‌شده است.

مدیر کارخانه نخ خمین بابیان اینکه فرمان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری بسیار حائز اهمیت است افزود: امروز با راه‌اندازی این کارخانه نخ خمین دوباره به رونق رسیده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار