کدخدایی: کسانی که قبلا صلاحیت‌شان تائید نشده، در انتخابات ثبت‌نام نکنند کدام گروه های شغلی و سنی واکسن زده اند/واکسیناسیون عمومی از پاییز حضور پرشور مردم در انتخابات از نشانه‌های مقاومت است/ جریان سازش یک فرصت‌سوزی برای فلسطین بود سازوکار واکسیناسیون در استان سریع‌تر و چابک‌تر شود/برگزاری نماز عید فطر در فضای باز /استان مرکزی رتبه اول کشور دربستری ها ابتلای 56799 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی 437 مورد مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟! زحمات کادر درمان در سونامی چهارم کرونا شاهکار بود/ مرکزی جزو استان های پیشرو در واکسیناسیون است رفع تصرف از اراضي دولتی در کمیجان اصلاح‌طلبان تا کم می‌آورند به کارگزاران اتهام می‌زنند/ کل کارنامه روحانی به‌پای اصلاحات است/ یک نفرت ملی علیه روحانی شکل‌گرفته است/ ساده‌لوحی آشنا باعث انتشار فایل صوتی ظریف شد/ اصلاح‌طلبان به محسن هاشمی حسادت می‌کنند تشکیل بسیج سازندگی حاصل اندیشه والای مقام معظم رهبری برای هویت بخشیدن به جوانان است/توزیع ۸۵۰ سری جهیزیه بین زوج های جوان در استان مرکزی
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۴
کد خبر: 50355
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۴
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس

تولید چهار برابری مازاد بر نیاز محصولات کشاورزی در استان/پیشرفت‌های پزشکی یکی از افتخارات بزرگ نظام است

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس با اشاره به دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب گفت: پیشرفت‌ها در حوزه کشاورزی در استان مرکزی چشم‌گیر بوده است به‌گونه‌ای که امروز استان مرکزی بیش از ۳ تا ۴ برابر میزان مصرف مواد غذایی موردنیاز خود را تولید می‌کند.

محمد حسینی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلام در گفتگو با دیار آفتاب؛  برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را برشمرد و گفت: امروز افتخار کشور این است که در تمامی سطوح مدیریت چه در سطح استان و چه در سطح کشور همه از نیروهای تحصیل‌کرده هستند.

وی افزود: امروز ما شاهد حضور هیچ‌گونه کارشناسان و مستشاران و پیمانکاران در کشور نیستیم.

پیشرفت‌های پزشکی یکی از افتخارات بزرگ نظام است

این نماینده مجلس پیشرفت‌های پزشکی را از دستاوردهای انقلاب دانست و عنوان کرد: پیش از انقلاب شاهد بودیم که اکثر پزشکان و به‌خصوص متخصصان از کشور پاکستان، هند و ... بودند ولی امروز تمامی متخصصین و حتی فوق تخصص‌ها در استان و حتی کشور، از نیروهای بومی کشور و اغلب تحصیل‌کرده داخل کشور هستند؛ این هم یکی از افتخارات بزرگ ماست.

حسینی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب تنها یک واحد دانشگاهی در استان وجود داشت، تصریح کرد: امروز بالغ‌بر ۳۰ واحد دانشگاهی داریم، به‌طوری‌که شرایط حضور تمامی مردم، به‌خصوص اقشار ضعیف در دانشگاه‌ها فراهم است.

ریشه‌کن کردن بی‌سوادی

وی افزود: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب در این چهل سال، ریشه‌کن کردن بی‌سوادی بوده و بر اساس آمارهای بیان‌شده، استان مرکزی خصوصاً در چند سال اخیر، کارنامه درخشانی در این حوزه دارد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس تصریح کرد: برخی از صنایع مادر که در استان مستقر است، از پیش از انقلاب شکل‌گرفته بود ولی در رابطه با صنایع تبدیلی و صنایع پایین‌دستی این صنایع بزرگ، استان مرکزی امروز در جایگاه برترین استان‌ها در این حوزه قرارگرفته است.

وی ادامه داد: پیشرفت استان در صنعت ماحصل سرمایه‌گذاری داخلی و همچنین توانمندی نیروهای بومی استان که به لطف الهی استان مرکزی را به یکی از قطب‌های صنعتی تبدیل کرده که امروز در کشور می‌درخشد.

استان مرکزی ۴ برابر میزان مصرف مواد غذایی موردنیاز خود را تولید می‌کند

حسینی با اشاره به شرایط خاص استان در حوزه کشاورزی، اظهار کرد: امروز استان مرکزی بیش از ۳ تا ۴ برابر میزان مصرف مواد غذایی موردنیاز خود را تولید می‌کند.

تغییر تکنولوژی در نوع کشت و آبیار

وی افزود: همچنین پیشرفت ادوات کشاورزی، تغییر تکنولوژی در نوع کشت و آبیاری باعث افزایش راندمان بخش کشاورزی شده و در فضای خوبی از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی صنعتی حرکت کردیم.

این نماینده مجلس با اشاره به سطح پایین دام و طیور استان در زمان قبل از انقلاب، تصریح کرد: در بخش دامپروری، رشد بسیار بالایی را داشتیم  و استان مرکزی امروز یکی از قطب های تولید گوشت قرمز و گوشت سفید است.

حسینی سایر دستاوردهای انقلاب را برشمرد و گفت: در حوزه‌های دیگر ازجمله معادن، پرورش آبزیان و ماهیان زینتی، گل و گیاه، تولید محصولات باغی هم نسبت به گذشته پیشرفت‌های بسیار بالایی را شاهد هستیم که همه نشان از توانمندی نیروهای بومی است.

وی پیشرفت‌های فرهنگی و مذهبی را نیز چشمگیر دانست و گفت: چنانچه درگذشته در مسجدی مراسمی برگزار می‌شد، مشکلات عدیده‌ای به وجود می‌آمد ولی در حال حاضر تمام مساجد ما به خودی خود یک مدرسه انقلاب و مدرسه مذهبی در سطح جامعه بوده و هست.

این نماینده مجلس عنوان کرد: نشان رشد و بلوغ فرهنگی و مذهبی جامعه مراسم روز عاشورا، راهپیمایی های اربعین و مراسم های مذهبی دیگری است که در سطح استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه همه این پیشرفت ها به طور عام در سطح استان اتفاق افتاده، تصریح کرد: علاوه بر اینکه تمام این پیشرفتها در سطح استان و به طور عام اتفاق افتاده، در آشتیان و تفرش و فراهان هم به وفور دیده می شود.

حسینی افزود: قبل از انقلاب همه یک شهرستان بودیم، الآن سه شهرستان مجزا هستیم. استقرار ادارات در هر سه شهرستان و همچنین برخورداری از دانشگاههای فراوان، صنایع تغییر تکنولوژی در بخش کشاورزی هم از مواردی است که در این سه شهرستان نسبت به گذشته نسبت به گذشته پیشرفت های بسیار بالایی را داشته است.

وی درباره نعمت بزرگ  انقلاب، اظهار کرد: پیشرفتهای چشمگیر ارتباطات که با گذشته اصلاً قابل قیاس نیست، در حوزه زیرساختهای جاده ای ، در حالی که در گذشته شهرستان ها فاقد برق، آب آشامیدنی، جاده و ... بود ولی امروز و در چهل سالگی انقلاب به میمنت و بزرگی انقلاب حتی همه روستاهای ما از نعمت های آب و برق و گاز برخوردارند

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان خاطرنشان کرد: این پیشرفت ها را نمی شود با قلم بیان کرد، بلکه باید شکرانه این نعمت ها را به جا آورد و در جهت حفظ این نظام و انقلاب تمام تلاش و کوشش خود را به‌کارگیریم.

انتهای پیام/

captcha