ظریف و امضایی پر ابهام+ عکس نوشت حضور در اغتشاشات تنها سابقه اجرایی تاج زاده+ عکس نوشت کدخدایی: کسانی که قبلا صلاحیت‌شان تائید نشده، در انتخابات ثبت‌نام نکنند کدام گروه های شغلی و سنی واکسن زده اند/واکسیناسیون عمومی از پاییز حضور پرشور مردم در انتخابات از نشانه‌های مقاومت است/ جریان سازش یک فرصت‌سوزی برای فلسطین بود سازوکار واکسیناسیون در استان سریع‌تر و چابک‌تر شود/برگزاری نماز عید فطر در فضای باز /استان مرکزی رتبه اول کشور دربستری ها ابتلای 56799 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی 437 مورد مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟! زحمات کادر درمان در سونامی چهارم کرونا شاهکار بود/ مرکزی جزو استان های پیشرو در واکسیناسیون است رفع تصرف از اراضي دولتی در کمیجان
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
کد خبر: 41705
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد

تعلل دولت در راه‌اندازی کامل سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران/شفافیت؛ مانع پرداخت حقوق‌های نجومی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت حکم قانونی راه اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران و مسئولان را به صورت کامل اجرایی نکرده است.

محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نماینده مردم آشتیان، فراهان و تفرش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص راه‌اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران و مسئولان گفت: براساس قانون برنامه ششم، دولت مکلف است تا سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران و مسئولان را تا پایان سال اول برنامه طراحی کند تا با راه اندازی این سامانه میزان پرداخت حقوق و میزایای کارکنان دولت اعلام و در دسترس عموم قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه زمینه های اجرایی راه اندازی سامانه در دولت فراهم و کار به صورت آزمایشی آغاز شده است، ادامه داد: دولت بر اساس قانون برنامه ششم در زمان مقرر با مدیریت سازمان امور استخدامی سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران و مسئولان را راه اندازی کرد.

نماینده مردم آشتیان، فراهان و تفرش در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت از اردیبهشت ماه سال جاری میزان حقوق پرداختی را که صرفا دارایی از محل بند «و» پرداخت می کند، برای دستگاه زیر مجموعه دولت در سامانه قرار داده و در حال حاضر حقوق های اردیبهشت ماه، خردا ماه و تیرماه در این سامانه قرار داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  با تاکید بر اینکه دولت حکم قانونی راه اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران و مسئولان را به صورت کامل اجرایی نکرده است، اظهار کرد: دولت باید حقوق و مزایای مدیران و مسئولان شرکت های دولتی و برخی از نهادهایی را که خارج از بند «و» مبلغی را دریافت می کنند، در این سامانه وارد کند که متاسفانه این مهم هنوز انجام نشده است.

حسینی با اشاره به اینکه اجرای کامل راه اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران و مسئولان به شفافیت پرداختی‌ها کمک می کند، اظهار کرد: با راه‌اندازی کامل این سامانه افراد رصد، مورد بازیابی و راستی آزمایی قرار می‌گیرند و امکان کنترل و نظارت آن بیشتر، و احتمال خطا و تخلف هم کمتر خواهد شد.

نماینده مردم آشتیان، فراهان و تفرش در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امید می رود تا با راه‌اندازی دقیق این سامانه، دیگر شاهد پرداخت حقوق های نجومی نباشیم.

انتهای پیام/

captcha