مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی:

مدرسه 12 کلاسه توسط خیر آشتیانی احداث می شود

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: با همت خیر آشتیانی مدرسه 12 کلاسه با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون تومان در آشتیان احداث می شود.
کد خبر: ۳۹۶۳۶ تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶

محمد صادق قائمی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی، در گفت گو با  دیار آفتاب؛ با اشاره به اینکه تفاهم نامه احداث مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز در شهرستان آشتیان به امضای خیر نیکوکار «غلامرضا معمارزاده» و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان رسیده است، گفت: این پروژه با زیربنای ۱۲۰۰مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال توسط خیر مدرسه ساز «غلامرضا معمارزاده» و با مشارکت اداره کل نوسازی استان مرکزی ساخته خواهد شد.

قائمی اظهار کرد: سعی و کوشش در امر مدرسه سازی یکی از ماندگارترین اعمال خیری است که به واسطه آن فرزندان ایران زمین به بالاترین جایگاه های علمی دنیا دست پیدا خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه نقش عمده‌ خیرین مدرسه‌ساز در اعتلای علم غیرقابل انکار است، افزود: اگر خیرین نیک اندیش در امر ساخت مدرسه وارد میدان نمی شدند، آموزش و پرورش با مشکلات عدیده ای در زمینه تأمین فضای آموزشی مواجه می شد و شرایط ایده آل امروز حاکم بر فضای مدارس وجود نداشت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی با بیان اینکه کار خیرین همچون نهالی است که هرچه از عمل آن می گذرد، برکات آن روز به روز افزایش پیدا می کند، افزود: خیرین مدرسه ساز مهمترین رکن توسعه زیرساخت علمی کشور هستند و با توجه به محدودیت منابع مالی دولت، استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز تنها گزینه برای گسترش فضاهای آموزشی بویژه در شهرستان آشتیان است.

آشتیان به عنوان یکی از شهرستانهای دوازده گانه استان مرکزی از شمال به تفرش و قم و از جنوب به اراک و محلات محدودمی شود و یک هزار و ۳۴۸ کیلومتر مربع مساحت دارد.

انتهای پیام/م