مشارکت ۴۹ درصدی مردم استان مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری/بیاتی از حوزه تفرش،آشتیان و فراهان به مجلس راه یافت/پایان شمارش آرای شورای شهر در استان مرکزی مضرات شیر موز که باورش سخت است!  ۹ فوتی و شناسایی ۱۳۶مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  اعضای منتخب دوره ششم شورای شهر خنداب و جاورسیان مشخص شدند 2 کشته در حوادث رانندگی روز گذشته در استان مرکزی  منتخبین شورای شهرهای کمیجان و میلاجرد مشخص شدند سقوط بالگرد حامل صندوق‌های اخذ رای در دزفول/ یک نفر کشته و ۱۱ زخمی درخشش ملت در اولین آزمون قرن/ آیت‌الله رئیسی؛ هشتمین رئیس جمهور ایران اسامی اعضای دوره ششم شورای شهر تفرش اعلام شد کشف780 دستگاه گوشی تلفن همراه در توقیف 2دستگاه خودروی شوتی در شازند
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۰
کد خبر: 32597
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی:

پیامبر(ص) کامل‌ترین الگو برای بشریت/صلح امام حسن(ع) زمینه‌ساز عاشورا بود

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی گفت: برترین انسان در عالم وجود، یعنی حضرت محمد(ص) جامع کمالات انسانی است و هر کس در پی سعادت ابدی در تمام جهات و رفتارها است باید سیره پیامبر(ص) را الگوی خود قرار دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام سپاسی آشتیانی، مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار سفیر آشتیان با اشاره به شأن و مقام پیامبر اسلام(ص) و با بیان اینکه بدون تکیه بر وحی و آیات قرآن معرفی و جایگاه پیامبر(ص) ممکن نیست، گفت: خداوند در قرآن پیامبر(ص) را رسول خدا و سراج نورانی برای انزار و دعوت بندگان به سوی حق معرفی می کند.

پیامبر(ص) کامل‌ترین الگو برای بشریت

وی افزود: بشیر و نذیر بودن از ویژگی‌های خاص پیامبر(ص) است، بشارت و انذار از سوی هر شخصی اثر نمی کند مگر اینکه فرد اهل عمل باشد.

سپاسی آشتیانی اظهار کرد: خداوند عاشق پیامبر(ص) است و حضرت محمد(ص) هم می فرماید؛ «شما از من متابعت کنید تا شما را محبوب خدا کنم»، کسی که می تواند کاری کند که مردم محب خدا شوند به یقین خودش محبوب خدا است.

حضرت محمد(ص) جامع کمالات انسانی است

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی ادامه داد: برترین انسان در عالم وجود، یعنی حضرت محمد(ص) جامع کمالات انسانی است و هر کس در پی سعادت ابدی در تمام جهات و رفتارها است باید سیره پیامبر(ص) را الگوی خود قرار دهد.

وی گفت: پیامبر اکرم(ص) نه تنها خود دارای اخلاق ستوده و کامل بود بلکه اساسا بر این باور بود که فلسفه اصلی بعثت او برای تکمیل اخلاق است.

سپاسی آشتیانی بیان کرد: از شاخص‌ترین صفات اخلاقی پیامبر(ص) نرم‌خویی بود و دلسوزانه مردم را به سوی حق و حقیقت دعوت می کرد. همواره اخلاق در رفتار آن حضرت متجلی بود.

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی گفت: پیامبر اسلام(ص) علاوه بر این که ارزش های اخلاقی را بسیار ارج می نهاد، خود در سیره عملی اش مجسمه فضایل اخلاقی و ارزش های والای انسانی بود.

وی تصریح کرد: در سیره عملی پیامبر(ص) صدها نمونه از اخلاق نیک و زیبا وجود دارد که هر کدام نشانگر قطره ای از اقیانوس عظیم حُسن خلق آن حضرت است.

صلح امام حسن(ع) زمینه‌ساز عاشورا بود

سپاسی آشتیانی حفظ دين و احيای معارف اهل بيت(ع) را محوري‏‌ترين عنصر در فرهنگ امامان دانست و گفت: علت اصلی صلح امام حسن(ع) انجام وظيفه بود و به طور قطع اگر شرایط اجتماعی و سیاسی دوران امام حسن(ع) ایجاب می کرد، ایشان همچون امام حسین(ع) دست به قیام می زنند.

وی افزود: صلح از سوی معاویه به امام(ع) تحمیل شد. سستی یاران امام(ع) در جنگ با معاویه یکی از دلایل صلح امام حسن(ع) بود و همین صلح امام حسن(ع) زمينه‌ساز قيام امام حسين(ع) بود.

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی صلح امام حسن(ع) را زمینه‌ساز قیام عاشورا و عاملی برای تداوم اسلام ناب عنوان و خاطرنشان کرد: امام حسن(ع) با پذیرفتن صلح نامه،کيان تشيع را حفظ و زمينه را برای قيام امام حسين(ع) و تشکيل مدرسه فقهی شيعه در دوران امام باقر(ع) و امام صادق(ع) فراهم کردند.

انتهای پیام/م

captcha
آخرین اخبار