خنجر از پشت واردات چی‌ها به پیکره بی جان هپکو / دامپتراک‌هایی وارد می‌شود که هپکو توان تولیدشان را دارد پاداش‌های ۱۲ میلیون تومانی ماهانه یک سازمان دولتی به مدیرانش/ دولت آینده باید هزینه‌های دولت روحانی را پرداخت کند فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| ۲۰ راهبرد برای مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی روحانی زمین سوخته اقتصاد را تحویل دولت بعدی می دهد/ تئوری های غربی در اقتصاد اسلامی جایگاهی ندارد اهالی فرهنگ چه انتظاراتی از وزیر فرهنگ و ارشاد دولت جدید دارند؟ بازگشت رونق اقتصادی با راه‌اندازی مجدد مجتمع فولاد ارومیه محقق می‌شود/ مصادره اموال فولاد؛ شایعه یا واقعیت!؟ هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود هر جا بدون اعتماد به غرب بود پیش رفتید/ در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد رزمایش رصد و پایش مصرف برق ادارات، اصناف و مساجد استان مرکزی آخرین تغییرات طرح شفافیت آرا/ ارائه فایل صوتی جلسات هیات رئیسه به نمایندگان تلاش اصلاح‌طلبان برای زنده نگه داشتن کلید واژه FATF/ فشار شک‌برانگیز برای تصویب یک معاهده!
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
کد خبر: 14785
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۸
به مناسبت سالروز اسارت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه منتشر شد

اینفوگرافیک «رهبر شیعیان نیجریه» + تصویر

به مناسبت سالروز اسارت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه اینفوگرافیک « شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه» توسط مرکز تخصصی اینفونگاره تولید و منتشر شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ ابراهیم یعقوب زکزاکی دانش آموخته رشته اقتصاد و رهبر جنبش اسلامی نیجریه است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، به خاطر علاقه زیاد به امام خمینی(ره)  پس از گرویدن به مذهب تشیع و  ملبس شدن به لباس روحانیت  در منطقه‌ زاریا و کانو نیجریه به تبلیغ تشیّع پرداخت و توانست میلیون ها نفر از هموطنانش را شیعه کند. 

قدم گذاشتن در راه تبلیغ تشیع، برای شیخ زکزاکی هیچ گاه آسان نبوده است. با بیشتر شدن شمار شیعیان نیجری، فشارها بر شیعیان بیشتر شد و فعالیت های ضد شیعی نیز توسظ صهیونیست ها و وهابیون قوت گرفت. از این رو روز قدس سال گذشته که شیعیان و اهل تسنن زیادی در این کشور به پیروی از خط امام خمینی و دعوت شیخ زکزاکی نسبت به جنایان رژیم صهیونیستی وارد خیابان ها شدند و شعار های ضد صهیونیستی سردادند با برخورد شدید ارتش این کشور مواجه شدند که موجب درگیری های سنگینی بین ارتش و مسلمانان شد.

در نهایت در جریان این حملات سه تن از فرزندان این عالم بزرگ و پیرو حضرت امام راحل که در این راهیپمایی شرکت داشتند؛ به شهادت رسیدند. بامداد یکشنبه 22 آذرماه نیز ارتش نیجریه با هجوم به محل های حضور شیعیان نیز ده ها تن از اعضای ارشد جنبش اسلامی نیجریه را به شهادت رسید.در آخرین حمله ارتش این کشور به شیعیان شیخ ابراهیم زکزاکی دستگیر و معاون، همسر و تنها پسرش نیز به شهادت رسیدند و هنوز اخبار دقیقی از وضعیت این عالم بزرگ و شیعی که به نصرالله نیجریه نیز شهرت دارد در دسترس نیست.

به مناسبت اولین سالروز دستگیری شیخ ابراهیم زکزاکی اینفوگرافیک فعالیت‌های شیخ زکزاکی به همت مرکز تخصصی اینفونگاره تبیین و تولید شده است.فعالیت زکزاکی، نقش عربستان ، فرانسه و اسرائیل در حوادث نیجریه، ویژگی پیروان شیخ زکزاکی، آشنایی با جمهوری فدرال نیجریه و خشم صهیونیست ها و اقدامات آنها علیه شیخ زکزاکی از جمله موضوعات تشریح شده در اینفوگرافیک «شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه» است.

انتهای پیام/ت

captcha
آخرین اخبار