چک های جدید، مالیات را افزایش می دهند؟ ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
آرشیو خمین
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛
۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
افزایش قیمت نهاده دولت را ناچار به افزایش قیمت شیرخام کرد/ مصرف کننده نیازمند حمایت یارانه ای است
نظری گفت: مصوبه افزایش قیمت شیرخام مشکلی ندارد چرا که وقتی هزینه های تولید از جمله قیمت نهاده های دامی افزایش پیدا کند، دولت مجبور است جهت حمایت از تولیدکننده قیمت محصول نهایی یعنی شیر خام را افزایش دهد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی:
۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
مجلس در عزل و نصب‌های دولت آینده دخالت نمی‌کند/ نیروهای انقلابی وظیفه مطالبه گری و رصد اتفاقات را دارند
نظری گفت: مجلس در عزل و نصب‌های دولت آینده دخالت نمی‌کند اما در حوزه نظارت و مطالبه گری قطعاً باقوت وارد می‌شود.
۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
راز قتل مرد جوان در تحقیقات از همسر مقتول برملا شد
فرمانده انتظامی شهرستان خمین از دستگیری 3 نفر متهمان قتل جوان 35 ساله و برملا شدن راز قتل پس از 3 سال خبر داد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛
۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
توان تولید نهاده دامی مورد نیاز در کشور وجود دارد/دولت آینده برنامه ریزی مناسبی برای تولید نهاده ها داشته باشد
نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اگر برنامه ششم توسعه به درستی اجرایی می شد، امکان تولید داخلی نهاده های دامی بود ولی اراده جدی در دولت تدبیر و امید دیده نمی شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک مطرح کرد:
۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
افزایش موارد مثبت و سرپایی کرونایی استان مرکزی در هفته اول تیر/ قرمز شدن خمین یک فرصت طلایی برای مدیریت قبل از بحران است
علیمحمدی گفت: در هفته اول تیرماه نسبت به هفته پایانی خرداد در استان مرکزی ۲۴ درصد رشد در موارد مثبت و ۲۸ درصد در موارد سرپایی ابتلا به کرونا به ثبت رسیده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:
۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸
نمایندگان استان خواستار توقف هر اقدامی تا پایان دولت شدند/در واگذاری پهنه معدنی 4800 هکتاری، انگشت اتهام به سوی برخی مسئولین استان است
نظری با بیان اینکه در قضیه واگذاری پهنه معدنی 4800هکتاری، انگشت اتهام به سوی برخی مسئولین سابق و فعلی استان است، گفت: برای جلوگیری از این کار پر شائبه، نمایندگان استان در نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست خود مبنی بر توقف واگذاری این پهنه معدنی را نوشتند و خواستار توقف هرگونه اقدام تا پایان دولت فعلی شدند.
۱۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
خمین قرمز شد
فهرست کل شهرستان‌هایی که از شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند اعلام شد از استان مرکزی شهرستان خمین در وضعیت قرمز قرار گرفت.
اختصاصی| مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:
۰۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
مصوبه واگذاری پهنه معدنی 4800 هکتاری در محدوده «شازند، اراک و خمین» خلاف قانون است/ با دستور قضایی هرگونه عملیات اجرایی متوقف و پرونده در حال پیگیری است
محمدی با تأکید بر اینکه تصمیم کمیسیون ماده 24مکرر قانون معادن مبنی بر صدور مجوز اکتشاف و بهره برداری از پهنه معدنی 4800 هکتاری در محدوده اراک، شازند و خمین خلاف قانون بود گفت: با توجه به منع صریح قانون، منابع طبیعی برای ابطال صورتجلسه این کمیسیون وارد عمل شده و با دریافت دستور توقف صورتجلسه از سوی دادستان نگذاشتیم اجرایی شود.
۰۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
یک کشته در سانحه رانندگی محور شازند - خمین
برخورد یک دستگاه خودروی زانتیا با یک دستگاه وانت پیکان در محور شازند - خمین، یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت.
انتخابات 1400| دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
نتایج شمارش آرای انتخابات شورای شهر در خمین و قورچی باشی اعلام شد
با پایان یافتن کار شمارش آرای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در شهرهای خمین و قورچی باشی اعضای جدید شورای این شهر در این دو حوزه انتخابیه مشخص شدند.
انتخابات 1400| رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
تغییر مستلزم حضور آگاهانه در پای صندوق رأی است/ آحاد مردم برای انجام تکلیف الهی، انقلابی و سیاسی خود در انتخابات شرکت کنند
نظری گفت: اگر بنا باشد تغییری انجام شود مستلزم حضور آگاهانه در پای صندوق رأی است تا هم دشمنان و بدخواهان انقلاب ناامید شوند و هم اینکه بتوانیم زمینه انتخاب گزینه‌ی اصلحی را فراهم کنیم.
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
سارقان منازل مسکونی در خمین دستگیر شدند / اعتراف به 50 فقره سرقت
فرمانده انتظامی استان از دستگیری 2 نفر از سارقان حرفه ای و اعتراف آنها به 50 فقره سرقت از منازل مسکونی شهرستان خمین، در عمليات كارآگاهان پليس این شهرستان خبرداد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کرد:
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
وزارت جهاد باید برای واردات علوفه و نهاده مورد نیاز اقدام کند/ خسارت خشکسالی بیش از 40 هزار میلیارد تومان است/آغاز خرید تضمینی دام
نظری گفت: اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی برای جبران خسارات خشکسالی در نظر گرفته شده اما عدد واقعی نیست و حجم خسارت‌ها بیش از این مقدار است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده شهرهای «خمین» و «قورچی باشی» منتشر شده/ رقابت 56 نفر برای کسب 15 کرسی
بر اساس اعلام فرمانداری خمین صلاحیت 46داوطلب برای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر خمین و 10 نفر در شهر قورچی باشی مورد تأیید قرار گرفته است.
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
اعضاء باند سرقت احشام در خمين دستگير شدند/ اعتراف به سرقت 120 راس دام
فرمانده انتظامي استان از دستگيري اعضاي باند 5 نفره سارقان احشام و اعتراف آنها به سرقت120رآس دام از دامداری های شهرستان های خمین، کاشان و گلپایگان خبر داد .
امام خمینی(ره) حقیقتی که زنده، پویا و ماندگار است؛
۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
عنصر راهبردی تحول گرایی در مکتب بنیانگذار کبیر انقلاب/ گفتمان امام روح حاکم بر بیانیه گام دوم
سی و دو سال قبل در چهاردهم خردادماه جهان اسلام وجودی ارزشمند و شخصیتی عالم و با تقوا را از دست داد و حضرت روح‌الله «بادلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا به‌سوی جایگاه ابدی سفر کرد»، اما اندیشه و اصول او همواره در بطن جامعه‌ی ما جاری و راهگشاست.
۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
حضور کاروان عاشقان روح الله در بیت تاریخی امام خمینی (ره)
همزمان با سالگرد ارتحال جانسوز امام راحل کاروان عاشقان روح الله در مسير اراك به خمين برگزار شد.
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مرکزی:
۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
مسابقه خطاطی «یاد یار» به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی برگزار شد
اسکندری گفت: در راستای گرامیداشت یاد و خاطر بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) برنامه شعرخوانی و مسابقه خطاطی \"یاد یار\" با حضور جمعی از هنرمندان بسیجی استان مرکزی برگزار شد.
به مناسبت رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی برگزار می شود؛
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
برگزاری آیین ملی «در سوگ آفتاب» در خمین با شعرخوانی شاعران آیینی
به مناسبت سالروز رحلت جانگداز بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه، آیین ملی «در سوگ آفتاب» در خمین برگزار می شود.
۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
محدوده و ضوابط بافت تاریخی خمین اصلاح می‌شود
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین از اصلاح محدوده و ضوابط بافت تاریخی خمین خبر داد.
آخرین اخبار