اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟ واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها عزم سپاه و بسیج برای حل مشکلات کم‌آبی روستاهای دلیجان
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
آرشیو بهداشت و سلامت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک خبر داد
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد
\r\nرئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک گفت: مصلی بیت المقدس اراک به عنوان بزرگترین مرکز واکسیناسیون استان، برای مهار کرونا آماده می شود.
در ۴۸ ساعت گذشته رخ داد؛
۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۷
 ۶ فوتی و شناسایی ۲۸۹ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
 بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس ۲۸۹ مورد جدید ابتلا در ۴۸ ساعت گذشته شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۶۶۷۶۹ نفر رسیده است.
۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
افراد بالای ۶۰سال برای دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: کلیه افراد ۶۰سال به بالا که تا کنون با آنها تماس گرفته نشده، از روز پنجشنبه ۳۱ تیر به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.
۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
چرخش ویروس دلتا در کشور/ پس از ۱۷ ماه رکورد زدیم
معاون کل وزارت بهداشت گفت: خاصیت اصلی ویروس دلتا سرایت پذیری بیشتر است به همین دلیل بدون تردید در تمامی استان‌ها در حال چرخش است.
آخرین وضعیت رنگ‌بندی استان مرکزی در مقابله با ویروس کرونا؛
۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
شمار شهرهای قرمز کرونایی استان مرکزی به شش مورد افزایش یافت
شمار شهرهای قرمز کرونایی استان مرکزی براساس آخرین وضعیت اعلامی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شش شهر افزایش یافت.
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷
 ۵ فوتی و شناسایی ۲۲۳ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
 بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس ۲۲۳  مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۶۶۴۸۰ نفر رسیده است.
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
سیاه نمایی داخلی‌ها و خارجی‌ها درباره واکسیناسیون در ایران/ همه اروپایی‌ها واکسن زدند ولی دوباره کرونا می‌گیرند!
تلاش رسانه های خارجی و همسویی برخی جریانات سیاسی داخلی برای القا عقب ماندگی ایران در امر واکسیناسیون عمومی در حالی انجام می شود که برخی کشورهای اروپایی که مدعی واکسیناسیون کامل شهروندان خود هستند، این روزها آمار ده ها هزار نفری مبتلایان جدید روزانه را تجربه می کنند.
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
۲ فوتی و شناسایی ۲۵۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی
بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس ۲۵۱ مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۶۶۲۵۷ نفر رسیده است.
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹
رکوردشکنی تزریق واکسن کرونا درکشور/ دستور وزیر بهداشت برای افزایش سرعت واکسیناسیون همگانی
وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و روسای دانشگاه های علوم پزشکی بر افزایش سرعت واکسیناسیون همگانی تاکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكي اراک:
۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
ظرفیت تمامی مراکز درمانی شهری استان پر شده است/آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال از هفته آینده
جمالیان اظهار کرد:  متاسفانه ظرفیت  تمامی مراکز درمانی شهر پر شده به طوری که بیمارستان ولیعصر(عج) اراک سه شب بحرانی، بیمارستان طالقانی دو شب بحرانی و باقی بیمارستان ها حتی بخش خصوصی هم در شرایط بحراخی به سر می برد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
هوای استان مرکزی بر مدار آلودگی/ هوا در اراک، شازند و ساوه «ناسالم» است
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفی هوای کشور، کیفیت هوای شهر های اراک، شازند و ساوه با توجه به اثرات سوء ذرات معلق بار دیگر در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.
۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
 ۸ فوتی و شناسایی ۲۹۸ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
 بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس ۲۹۸ مورد جدید ابتلا در ۴۸ ساعت گذشته شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۶۵۷۸۶ نفر رسیده است.
جولان پر قدرت کرونا در جهان؛
۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۹
فرم جهش یافته کووید۱۹ چه تصویر و علائم بالینی دارد؟/ بهترین راه درمان و زمان مراجعه به پزشک برای رهایی از دلتا
این روزها که کرونا پر قدرت تر از همیشه جولان می دهد، با جهش دیگری از این ویروس به نام دلتا مواجه هستیم، بنابرین دانستن تصویر و علائم بالینی آن و بهترین راه درمان و زمان مراجعه به پزشک برای رهایی از این بیماری کشنده به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است که در این گزارش به بسیاری از سوالات پاسخ داده می شود.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
هوای ناسالم دست بردار نیست/ تدوام آلودگی هوا در شهرهای اراک و شازند
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفی هوای کشور، کیفیت هوای اراک و شازند در نخستین ساعات صبح روز شنبه 26 تیرماه همچون روزهای گذشته در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.
۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۳
نتایج هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در اراک اعلام شد
در اجرای تبصره ۱ ماده ۲۶ آئین نامه اجرائی هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی و ماده ۱۲ قانون صورتجلسه ستاد اجرائی در خصوص اعلام اسامی اعضای اصلی و علی البدل هیئت مدیره حوزه انتخابیه اراک اعلام شد.
۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷
گزارش تصویری| آغاز واکسیناسیون عمومی کووبرکت در اراک
واکسیناسیون افراد بالای 65 سال با واکسن ایرانی کووبرکت در استان مرکزی آغاز شد.
کاشف و فناور واکسن ایرانی برکت:
۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
ایمنی زایی 90 درصدی واکسن برکت/متوقف شدن خط تولید کوو ایران کذب است/آماده همکاری برای ایجاد شهرک واکسن سازی در اردبیل هستیم
کاشف و فناور واکسن ایرانی کوو برکت با بیان اینکه مشکلی تولید واکسن در کشور وجود ندارد، گفت: پیش بینی می شود با طی روند فعلی تا پایان سال بیش از 80 درصد جمعیت کشور واکسینه شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگوی اختصاصی با دیارآفتاب؛
۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
3هزار و 800 دوز واکسن ایرانی برکت جهت تزریق عمومی به استان مرکزی تخصیص یافت/ افراد در انتخاب واکسن ایرانی یا خارجی آزادند
علیمحمدی گفت: روز گذشته 3هزار و 800 دوز واکسن ایرانی کووبرکت به استان تخصیص داده شد که جهت واکسیناسیون عموم مردم مورد استفاده قرار می گیرد.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
اعلام رنگ بندی جدید شهرستان های استان مرکزی از 24 تیرماه/ ساوه به قرمزها پیوست
بر اساس آخرین رنگ بندی شهرهای کشور که از 24 تیرماه اعمال می شود وضعیت اکثر شهرهای استان مرکزی در شرایط نارنجی، سه شهرستان زرد و سه شهرستان قرمز است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک خبر داد
۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
۲ فوتی و شناسایی ۲۲۳مورد مبتلابه کرونا ویروس در استان مرکزی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس ۲۲۳ مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی‌شده‌اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلابه کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۶۵۲۷۹ نفر رسیده است.
آخرین اخبار