چک های جدید، مالیات را افزایش می دهند؟ ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
آرشیو صنعت
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
تبعات فشردن تیغ بی برقی بر گلوی صنعت/ به جای درست کردن ابرو چشم را هم کور کردند
طی روزهای گذشته قطع برق منجر به کاهش تولید واحدهای صنعتی و در نتیجه متضرر شدن آنها و وقوع مشکلاتی برای مصرف‌کنندگان نیز شد؛ بدیهی است چنانچه دولتمردان زودتر از این نسبت به سرمایه‌گذاری در بخش تولید برق اقدام می کردند، امروز شاهد وقوع چنین مشکلاتی نبودیم.
۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
سفیر ارمنستان وارد اراک شد
سفیر ارمنستان دقایقی پیش وارد اراک شد و مورد استقبال مسئولین استان قرار گرفت.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
ماجرای انتخابات شورای کار «هپکو» چیست؟/ وقتی کارگران مطالبه گر رد صلاحیت می شوند اما سهامدار نااهل نه!
اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات شورای کار شرکت هپکو سرانجام پس از 6 ماه تاخیر در حالی اعلام شده است که از مجموع 31 داوطلب 11 نفر از سوی نهادهایی که مراجع نظارتی عنوان می شوند بدون اعلام دلایل قانع کننده ای اصطلاحاً رد صلاحیت شده اند.
۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸
کشورهایی که بیشترین میزان تولید برق هسته‌ای در جهان را دارند/ اعراب برای ساخت نیروگاه هسته‌ای در حال رقابت هستند+ نمودار
با آغاز فصل تابستان مسئله موج خاموشی‌ها، مجددا به کشور بازگشته است و برق اغلب مناطق کشور به مدت چند ساعت در چند مرتبه از روز قطع می‌شود.
۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲
ایران جزو ۱۰ کشور تولید مس در جهان قرار خواهد گرفت / درآمدها‌ به ۴.۵ میلیارد دلار می‌رسد + فیلم
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ایران جزو ۱۰ کشور تولید مس در جهان قرار خواهد گرفت و امیدواریم درآمد ارزی ما در صنایع مس به ۴.۵ میلیارد دلار ارتقا پیدا کند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب عنوان کرد:
۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
معاهده پاریس مانعی در مسیر راه اندازی نیروگاه های جدید/ خانم ابتکار باید پاسخگوی وضعیت فعلی قطع برق باشد!
آصفری گفت: امضای معاهده پاریس توسط رئیس وقت سازمان محیط زیست مانعی بین المللی به سایر مشکلات برای راه اندازی نیروگاه های جدید افزود.
اختصاصی دیارآفتاب|تغییر دوباره در مدیریت هپکو؛
۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
سکان مدیرعاملی هپکو اراک به «علیرضا کاظمی» رسید
با کناره گیری مدیرعامل کارخانه هپکو اراک «علیرضا کاظمی» به عنوان سومین مدیرعامل هپکو اراک طی یکسال اخیر عهده دار این سمت شد.
تغییرات در آخرین روزهای دولت؛
۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
«مجید آوری فرد» سرپرست اداره کل استاندارد استان مرکزی شد
طی حکمی از سوی غلامرضا شریعتی، مدیریت اداره کل استاندارد استان مرکزی دستخوش تغییر و تحول شد.
۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
عکس نوشت| مردم همکاری نکنند، در روزهای غیر گرم سال هم برق جیره بندی می شود
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: اگر مردم همکاری نکنند ممکن است به جایی برسیم که نیاز باشد در روزهای غیر گرم سال هم برق را جیره بندی کنیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:
۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸
نمایندگان استان خواستار توقف هر اقدامی تا پایان دولت شدند/در واگذاری پهنه معدنی 4800 هکتاری، انگشت اتهام به سوی برخی مسئولین استان است
نظری با بیان اینکه در قضیه واگذاری پهنه معدنی 4800هکتاری، انگشت اتهام به سوی برخی مسئولین سابق و فعلی استان است، گفت: برای جلوگیری از این کار پر شائبه، نمایندگان استان در نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست خود مبنی بر توقف واگذاری این پهنه معدنی را نوشتند و خواستار توقف هرگونه اقدام تا پایان دولت فعلی شدند.
گلایه صنایع از نوسانات برق؛
۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
دور چرخ صنایع بر مدار قطعی برق/ جبران زیان مالی صنعت بلاتکلیف است
با افزایش گرمای هوا، میزان مصرف برق مشترکان در کشور نیز بالا رفته که به دنبال آن ماه‌ها است مشترکان برق با چالش قطعی برق مواجه شده‌اند؛ در همین حال، خط تولید صنایع بزرگ و کوچک نیز از این خاموشی در امان نماندند و مجبور شدند با جدول خاموشی‌های برق وزارت نیرو همراهی کنند.
رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛
۱۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
خودتحریمی و قوانین مزاحم توان تولید صنایع را گرفته است/ لزوم همکاری شرکت های دانش بنیان با صنایع جهت افزایش بهره وری تولید
مردانی رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه قوانین مزاحم در حوزه تولید کمر تولیدکنندگان را شکسته است، گفت: در کشور قوانین بسیاری داریم که نه تنها هیچ سودی برای واحدهای تولیدی ندارد بلکه ضررهای بسیاری هم با خود به همراه دارد. عدم هماهنگی بین دستگاه های اجرایی هم دیگر مشکلی است که تاوان آن را واحد های صنعتی می دهند.
مشکلات پایتخت صنعتی ایران از زبان دو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
خصوصی سازی اشتباه باعث گرفتاری صنعت استان مرکزی شده/سوء مدیریت اصلی ترین عامل مشکلات در صنایع استان
در حالی که استان مرکزی با داشتن بیش از ۳هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی و بیش از ۶۰۰ معدن یکی از استان های پر ظرفیت در عرصه صنعت و معدن کشور محسوب می شود، اما با این حال نتوانسته از همه ظرفیت های خود استفاده کند که در این گزارش به دلایل این موضوع از دیدگاه دو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس پرداخته ایم.
دیارآفتاب به بهانه روز صنعت و معدن بررسی می کند؛
۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
معادن کانون محوری کسب و کار و توسعه پایدار/ نقش کلیدی صنعت در فرآیند توسعه ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی
معادن کانون محوری در حوزه کسب‌وکار و درآمدزایی در پیشبرد اهداف توسعه پایدار هستند که باید سهم آن‌ها در حوزه تولید و بالا بردن درآمد ناخالص ملی به‌خوبی دیده شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با دیار آفتاب:
۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
سوء مدیریت مهم ترین عامل مشکل در صنایع استان مرکزی است/ دخالت مسئولین سیاسی، صنایع را از روند تخصصی خود خارج می کند/نظام بانکی در خدمت تولید قرار ندارد
کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سوء مدیریت مهمترین عاملی است که منجر به مشکلاتی جدی در صنعت استان شده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
«دی اکسید نیتروژن» میهمان جدید ریه اراکی ها/ تداوم آلودگی هوا، تهدید سلامت مردم و بی اعتنایی مسئولین!
وضعیت ناسالم هوای اراک در حالی همچنان ادامه دارد که امروز برخی ایستگاه ها شاخص آلایندگی بالایی از برخی آلاینده های خطرناک همچون دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد را نمایش می دهند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفتگوی اختصاصی با دیارآفتاب؛
۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹
مجلس پیگیر تحقیق و تفحص از سازمان صمت استان مرکزی است/ مدیران سیاسی و پروازی نمی توانند صنایع و معادن را به درستی مدیریت کنند
سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان، با اشاره به اینکه بخشی از کاستی ها در حوزه صنعت و معدن به نوع مدیریت ها برمی گردد گفت: وقتی مدیران بخش های عمده صنعت استان را افراد سیاسی تشکیل می دهند و مثلا داماد فلان وزیر و پسر نماینده سابق استان، مدیرعامل فلان شرکت است، معلوم است وضعیت صنایع استان بهتر از این نمی شود.
گزارش تصویری/
۰۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
بازدید معاون وزیر کشور از چند واحد تولیدی اراک
دین‌پرست قائم مقام رئیس ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید از چند واحد تولیدی اراک بازدید کرد.
گزارش تصویری/
۰۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
بازدید معاون اقتصادي وزير كشور از چند واحد تولیدی و صنعتی زرندیه و ساوه
دین‌پرست معاون اقتصادي وزير كشور در سفر به استان مركزي با حضور در شهرستان‌های ساوه و زرندیه از چند واحد تولیدی در این شهرستان‌ها بازدید کردند.
معاون معدنی سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛
۰۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
دغدغه های محیط زیست مرکزی و قم در رابطه با «معدن مس دالی» برطرف شده/ چاره کار، همزیستی مسالمت آمیز مردم و بهره بردار است
فروتن معاون معدنی سازمان صمت استان گفت: فعالیت معدن مس دالی دلیجان فعلا متوقف است ولی نمی توان به دلیل اینکه اکتشاف در یک معدن باعث تردد در منطقه می شود و مزاحمت های طبیعی را برای مردم منطقه ایجاد می کند، بهره برداری از آن را تعطیل کرد؛ کشور نیازمند مواد معدنی است و بهره بردار باید رعایت مردم را کند لذا باید یک همزیستی مسالمت آمیز بین بهره بردار و مردم منطقه به وجود بیاید.
آخرین اخبار