فدراسیون فوتبال: برانکو « هیچ‌وقت» مربی تیم ملی ایران نمی‌شود ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور ابلاغ شد شاید فردا مذاکرات نهاییِ وین باشد تعیین شرایط نامزدهای ریاست جمهوری طبق اختیارات قانونی است جهادگران بسیجی خدمت مخلصانه را به عنوان یک عمل صالح می دانند بقایای موشک چینی به احتمال زیاد در آب می‌افتد جزئیاتی از طرح جدید توزیع سیم کارت دانش‌آموزی روز قدس روز بسیج کردن ملت های مسلمان و وحدت آزادی خواهان جهان برای آزادی قدس شریف است حرکت رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده است/ تغییر موازنه‌ قوا در مساله فلسطین به نفع دنیای اسلام رژیم صهیونیستی مجسمه شیطان است
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۰
آرشیو
فعال کارگری هپکو :
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
تأمین اجتماعی برنامه ای برای تولید در هپکو ندارد/ گویا ارزش زمین های این شرکت به مراتب بالاتر از تولید است!
میرناصری از فعالان کارگری هپکو با شاره به تصاحب ساختمان فدراسیون فوتبال توسط شستا (زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی) گفت: سازمان تأمین اجتماعی نیز در قبال پرداخت دو برج حقوق هپکو طلب دفتر مرکزی این شرکت را داشته و با توجه به تلاش تیم مدیریت برای تولید به نظر هیچ برنامه ای برای تولید در این شرکت ندارد، چراکه ارزش زمین های این شرکت به مراتب بالاتر از تولید است.
شورای کار هپکو طی نامه ای به سران قوا و مسئولین متذکر شد؛
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
پس از ۱۰ سال هیچ اتفاقی جهت رفع موانع تولید در هپکو صورت نگرفته است/تهاتر بدهی ها به ظاهر انجام شده/ مدیرعامل پاسخگو نیست و شرکت را ترک کرده است!
شورای کار هپکو طی نامه ای به سران قوا و جمعی از مسئولین کشوری و استانی، ضمن اشاره به لزوم انجام اقدامات مناسب جهت تحقق شعار سال، مشکلات این شرکت را عنوان و خواستار پیگیری برای رفع آن شد.
پر تلاش و مظلوم در جبهه جنگ اقتصادی؛
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
نقش کلیدی کارگران از ایجاد تحرک برای شکوفایی تا راهبری تولید در تحقق اقتصاد مقاومتی
کارگران در خط مقدم جبهه اقتصادی و عرصه تولید کشور قرار دارند و نقش اصلی را در عرصه جنگ اقتصادی‌ای که دشمن به‌خصوص در سال‌های اخیر با فشار بیشتری دنبال کرده است بازی می‌کنند، این قشر ثابت کرده‌اند در عرصه‌های مختلف دفاع از استقلال ایران اسلامی پیشگام هستند.
هفته «کار و کارگر» | یک فعال کارگری در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸
چرخ‌های صنعت و اقتصاد کشور به همت کارگران می چرخد/ برخی مسئولین به حمایت از تولید ملی باور ندارند
رنجبر گفت: جامعه کارگری مورد کم‌لطفی‌های بسیاری قرار دارند هر چند که چرخ‌های صنعت و اقتصاد کشور تاکنون به همت همین کارگران چرخیده است اما متأسفانه برخی از مسئولین نمی‌خواهند و یا باور ندارند که باید از تولید ملی و داخلی حمایت کرد و کشور را از وابستگی به واردات بی‌نیاز کرد.
سردار سلیمانی در سفر به ساوه عنوان کرد:
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷
روند پیروزی در جنگ اقتصادی به‌وضوح دیده می‌شود/ وجود جوانان با استعداد و توانمند یک ظرفیت بسیار عظیم برای پیشرفت است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ملت ایران در طول ۴۲ سال گذشته همه راهبردهای دشمنان در حوزه‌های نظامی، امنیتی، فرهنگی و سیاسی را خنثی کرد و بدین‌جهت تمرکز دشمنان بر روی اقتصاد قرار گرفت اما با هوشمندی‌ مقام معظم رهبری و تلاش‌های همه‌جانبه اقشار مردم روند پیروزی در جنگ اقتصادی به‌وضوح دیده می‌شود.
عضو کمیسیون ویژه جهش تولید در گفتگو با دیارآفتاب:
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی برخلاف مصالح کشور است/تولید در هپکو تداوم مانع زدایی و پشتیبانی همه‌جانبه را می‌طلبد
کریمی نماینده اراک گفت: با توجه به توانمندی و ظرفیت تولید خوبی که در شرکت هپکو وجود دارد باز کردن بازارهای کشور به روی واردات خارجی قطعاً بر ضد تولید و برخلاف مصالح کشور است و قطعاً این موضوع ا در مجلس پیگیری خواهیم کرد که تولید داخل از واردات بی‌رویه و بدون منطق و توجیه ضربه نخورد.
در نشست بررسی مشکلات شهرک و نواحی صنعتی شهرستان خمین مطرح شد؛
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
مسئولان نگاه ویژه ای به خمین داشته باشند/ فراهم نبودن امکانات استاندارد، مهم‌ترین مانع رشد سرمایه‌گذاری در نواحی صنعتی
نشست بررسی مشکلات شهرک و نواحی صنعتی شهرستان خمین با حضور جمعی از مسئولان مربوطه برگزار و اهم موانع موجود در مسیر رشد سرمایه‌گذاری در نواحی و شهرک های صنعتی شهرستان و راهکارهای موجود مورد واکاوی قرار گرفت.
تعبیر وارونه وزارت صمت از شعار سال؛
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
«مانع زایی» در مسیر رونق هپکو، این بار معافیت گمرکی واردات ماشین آلات!
وزارت صمت در جدیدترین اقدام خود با صدور بخشنامه‌ای در تاریخ 18 فروردین 1400در کمال تعجب راه را برای واردات ماشین‌آلات راهسازی و معدنی نو و دست‌دوم بازکرده و حتی معافیت‌های گمرکی را برای واردکنندگان آن در نظر گرفته است!
بنیاد برکت جانی دوباره به ذوب روی ایجرود بخشید؛
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۱
کارخانه ای که از مرز نابودی به صادرات 2میلیون دلاری رسید
بنیاد برکت با سرمایه گذاری 15میلیارد تومانی، جانی دوباره به کارخانه ذوب روی ایجرود شهرستان آشتیان بخشید و گامی در مسیر جهش تولید برداشت.
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان در گفتگو با دیارآفتاب؛
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۸
هر کسی نمی تواند درباره افزایش قیمت خودرو نظر بدهد/ افزایش دوباره قیمت خودرو منطقی نیست
کریمی رئیس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان، گفت: مرجع قانونی افزایش قیمت مشخص است و هر کسی نمی تواند در رابطه با قیمت خودرو نظر بدهد. قیمت تمام شده خودرو مشخص است و قاعدتا با توجه به شوک قیمتی که از سال 97 به خودرو وارد شده به نظر می رسد افزایش جدید منطقی نیست.
رئیس سازمان صمت استان مرکزی اعلام کرد
۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
جزئیات عرضه برنج، شکر و خرما با نرخ دولتی برای ماه رمضان در استان مرکزی
جعفری کرهرودی گفت: مجوز توزیع ۲۵۰۰ تن شکر، دو مرحله یک مرحله ۵۰۰ تن و مرحله دیگر ۲۲۳۵ تن روغن و ۲۰ تن خرما برای توزیع در ماه رمضان در استان مرکزی اخذ شده است.
دیارآفتاب گزارش می دهد | فراز و فرودهای سال ۹۹؛
۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
توپ رونق «هپکو» در میدان تأمین اجتماعی/ غول صنعت ایران در ۱۴۰۰ غرش می کند؟
سال 99 با امیدواری کارگران هپکو نسبت به آینده این شرکت آغاز شد چراکه با خلع ید شرکت هیدوراطلس زمزمه‌هایی از بازگشت هپکو به مجموعه ایمیدرو و قرار گرفتن این شرکت زیر چتر حمایتی دولت شنیده می‌شد ولی در عمل آنچه رخ داد فقط دست‌به‌دست شدن سهام هپکو بود بدون آنکه جرقه تولید در این مجموعه زده شود، هرچند در روزهای پایانی سال خبر از تهاتر بدهی هپکو داده شد.
به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای، دیارآفتاب گزارش می دهد؛
۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
نگاهی به روند فعالیت مجتمع هسته ای آب سنگین اراک از ابتدا تا کنون
مجتمع آب سنگین اراک که شامل یک نیروگاه 40مگاواتی و رآکتور تحقیقاتی است، در 75 کیلومتری شمال غرب اراک قرار دارد و یکی از تاسیسات هسته ای کشور است که نقش پر رنگی را در این صنعت بر عهده دارد و در سال های اخیر فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است. همراه ما باشید تا به چگونگی شکل گیری و فراز و نشیب این مجتمع هسته ای بپردازیم.
۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
کمالوندی: رآکتور اراک آماده تست سرد است
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه به نظر می‌رسد ایران و چین در زمینه صنعت هسته‌ای کارهای مشترک زیادی می‌توانند داشته باشند گفت: ان‌شاءا... در نیمه اول امسال، تست سرد رآکتور اراک را انجام می‌دهیم.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی:
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
مشکلات 50 واحد تولیدی استان مرکزی در سال جهش تولید مرتفع شد
موسوی گفت:بیش از ۵۰ واحد تولیدی در سال ۹۹ شناسایی شد که دارای مشکلات فراوانی بودند که در این راستا جلسات متعددی با دستگاه های متولی برگزار شد که منجر به اتفاقات شایسته ای در سطح استان شد که علیرغم وجود مشکلات دستاوردهای خوبی کسب شده که نمونه آن در کاهش جدی کارگران دارای حقوق معوقه و کاهش و مختومه شدن پرونده های کارگران است.
استاندار مرکزی:
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
مشکلات هپکو با پیگیری رئیس قوه قضاییه گره گشایی شد
آقازاده گفت: موضوع شرکت هپکو پس از سال ها و با پیگیری رئیس قوه قضاییه گره گشایی شد و در پایان سال گذشته،۱۲۰۰ میلیارد بدهی این شرکت تهاتر شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خبر داد
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
شناسایی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال/2 هزار و 318 پروژه در قالب پویش «الف -ب - ایران» به بهره‌برداری می‌رسد
الله داد به چالش و تهدید جدی استخراج غیرمجاز رمز ارزها با استفاده از تعرفه‌های یارانه‌ای برق اشاره کرد و گفت: با استفاده از کنتورهای هوشمند و داده‌کاوی رفتار و رصد بار مصرفی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال شناسایی که باعث شد از محل اصلاح تعرفه بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال به خزانه دولت واریز شد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۰۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶
مجلس پیگیر تحقق همه جانبه شعار سال خواهد بود/قوانین مربوط به حوزه تولید در عمل به درستی اجرا نمی شوند
کریمی گفت: در خصوص مسائل مربوط به رونق و جهش تولید قوانین بسیار خوبی وجود دارد که اگر به درستی اجرای شوند قطعا می تواند بسیار موثر باشد اما متاسفانه بسیاری از قوانین مربوط به حوزه تولید در عمل به درستی اجرا نمی شوند و مشکلاتی را ایجاد می کنند.
معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان مرکزی خبر داد؛
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
مجوز فعالیت «معدن مس راوه» بیشتر از محدوده موافقت شده توسط سازمان منابع طبیعی بود
گراوند، معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان مرکزی گفت: در زمانی که استعلام فعالیت معدن مس راوه گرفته شد، مساحت بسیار کمی از محدوده معدن، آن هم صرفا برای پی‌جویی مورد موافقت همکاران بنده قرار گرفته بود. ولی مجوزی که نهایتا توسط سازمان صمت صادر شده، بیشتر از محدوده ای بوده که منابع طبیعی با آن موافقت کرده بود.
مدیرعامل معدن مس راوه:
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
برداشت از معدن کمترین تخریب محیط زیستی را دارد/ خسارت های احتمالی قابل پیگیری قانونی است
مدیرعامل معدن مس راوه با اشاره به اعتراضات صورت گرفته به احداث این معدن، گفت: مجوز اکتشاف معدن ۲۱ فروردین ۸۴ صادر شده و این در حالی بود که آن زمان استعلام محیط زیست نیاز نبود.
آخرین اخبار